Причини та наслідки.

Відповісти
Аватар користувача
Dmitriy
Президент УФГО
Повідомлень: 1781
З нами з: 05 квітня 2003, 11:23
Розряд: 5d
Звідки: Киев, Украина.

Причини та наслідки.

Повідомлення Dmitriy »

Нещодавно, зустрів на теренах світової павутини статью, повз якої не зміг пройти. Повністю згоден з автором.
Можливо комусь допоможе...
--
Кожен з нас здатний відчути ідеї, закладені в ходи сильних гравців. Багато здатні вказати наступний хід сильного гравця. Деякі навіть можуть робити такі ходи самостійно. При цьому тисячі гравців, невдоволено зітхаючи після поразки, регулярно говорять собі: "Чому ж я програв? Я ж мав кращу позицію! Я ж граю сильніше за суперника!".
Кожна програна партія змушує копатися в причинах поразки, відшукувати помилки, і, що ще важливіше, шукати причини скоєння помилок.
Причини ж приховані всередині нас. Це, як не дивно, наші особисті якості, найчастіше ті, від яких не завадило б позбутися.
Жадібність змушує нас боротися за камені, які слід пожертвувати.
Нерішучість заважає вступити в щільний бій з суперником.
Квапливість робить за нас хід ще до того, як обдумана позиція.
Агресивність штовхає до безкомпромісної бійки на смерть, без можливості маневру або відступу.
Недалекоглядність підштовхує в пастку, обережно розставлену суперником.
Неуважність призводить до не виправданих втрат.
Самовпевненість стає причиною недооцінки суперників.
Всі разом, ці пороки призводять до поразок.
У цих якостей є антоніми.
У жадібності - спокійне знання про те, що твоє, а що ні.
У нерішучості - обережність.
У квапливості - стрімкість.
У агресивності - рішучість.
Тільки дурість і неуважність завжди залишаються самими собою.
Шлях Го змушує кожного, хто встав на нього, якнайпильнішим чином дивитися в себе.
Шукати в собі те, що заважає спокійно споглядати дошку.
Розуміти те, що відбувається і приймати правильні рішення.
Ставлячи на дошку перший камінь, ми порушуємо гармонію порожній дошки, і це само по собі помилково.
Але якщо вже ми взялися грати, єдиний шлях - це постаратися не помилитися в процесі гри.
Шлях Го - це шлях позбавлення від своїх помилок!
Відповісти