Статусы турниров

Конференции, президиумы, решения, обсуждения, предложения и т.д.
Аватара пользователя
Gelya
Advanced Member
Сообщения: 297
Зарегистрирован: 09 дек 2009, 19:50
Разряд: 2d
Откуда: Харків

Статусы турниров

Сообщение Gelya » 17 ноя 2013, 21:31

Вопросы:
1. Какие бывают статусы у турниров и какие особенности каждого из них? :blink:
2. В турнирах с каким статусом могут участвовать игроки из других городов? :huh:
3. Как официально утвердить соответствующие статусы? B)

С уважением, Александр Гилязов.

Аватара пользователя
Небайдужий
Advanced Member
Сообщения: 4768
Зарегистрирован: 01 янв 2007, 14:26
Разряд: 6k
Откуда: м. Рівне

Re: Статусы турниров

Сообщение Небайдужий » 17 ноя 2013, 22:53

На мою думку статусів може бути багато. Можуть бути загально доступні турніри, частково обмежені якимсь фактором турніри і віп-турніри, які організуються для конкретного вибраного вузького кола людей. Крім того, турніри можуть бути офіційними і неофіційними. А ще вони можуть бути відкритими і закритими (тільки для членів якоїсь організації). В свою чергу, турніри можуть бути чемпіонатами, кубками, меморіалами, фестивальними турнірами і т.п..
На місцевому рівні бажано проводити офіційні чемпіонати, так як саме за результатами таких чемпіонатів можна присвоювати спортивні розряди та звання і таким чином розвивати наш вид спорту. Чим більше у виду спорту чи спортивної організації спортсменів розрядників, тим вищий статус ця організація має в очах державних чиновників. А від цього може залежати фінансування, якщо воно взагалі буде передбачатись.
Офіційний статус чемпіонат міста, району чи області може набути лише за умови включення його до плану змагань відповідного спорт-комітету (управління), узгодження і затвердження там положення про чемпіонат і подальшого звітування головного судді чемпіонату перед відповідним спорт-комітетом (подаються звіт і протокол змагання за певною стандартною формою). Ну, на відкриття чемпіонату бажано запросити когось з чиновників спорт-комітету, вивісити прапор України та при церемонії відкриття включити гімн України. Тоді вже всі формальності точно будуть виконані. Скажу чесно, що часто ці зовнішні атрибути упускаються, незважаючи на те, що в спорт-комітетах інструктують щоб ці процедури були виконані. :) А ще на офіційному чемпіонаті повинен бути лікар, спортсмени повинні надати довідки про стан здоров'я і купа іншої формалістики. Нехай на перших порах це Вас не лякає. Можливо з часом ви доростете до повного виконання всіх формальностей. А для початку головне - план змагань та офіційно затверджене положення чемпіонату. Тоді статус буде гарантовано як офіційний.
Ну а за тим, до якої території відноситься турнір, то він може мати статус міського, районного, обласного, всеукраїнського турніру (чемпіонату).
Звісно ж, можуть бути і комбінації статусів.

Гравці з інших міст можуть брати участь в офіційному чемпіонаті якогось іншого міста лише за умови, що в положенні на нього, яке затверджується в місцевому спорт-комітеті, чітко вказано, що це відкритий чемпіонат.

Всі статуси пропонують місцеві організації чи федерації, які будуть безпосередньо проводити чемпіонат, а офіційно затверджують ці статуси місцеві спорт-комітети в положенні про чемпіонат. Якщо ми скажемо, наприклад, що хочемо провести чемпіонат міста і при цьому щоб там грали гравці з інших міст, то в положенні треба буде написати "відкритий чемпіонат" і після затвердження це буде офіційним статусом цього чемпіонату.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям

yuriy
Advanced Member
Сообщения: 336
Зарегистрирован: 07 дек 2006, 21:12

Re: Статусы турниров

Сообщение yuriy » 18 ноя 2013, 18:53

В Министерстве спорта есть понятие "категория соревнования". В календаре на 2014 год необходимо определить категорию для каждого выездного и внутреннего турнира. Проект было бы правильно разработать Президиуму и разместить для обсуждения.

Аватара пользователя
Небайдужий
Advanced Member
Сообщения: 4768
Зарегистрирован: 01 янв 2007, 14:26
Разряд: 6k
Откуда: м. Рівне

Re: Статусы турниров

Сообщение Небайдужий » 18 ноя 2013, 22:24

Є не поняття категорії змагання, а поняття рангів змагань. Але в цій темі піднято питання про сатуси, а не про категорії, чи ранги.
Последний раз редактировалось Небайдужий 18 ноя 2013, 22:42, всего редактировалось 1 раз.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям

Аватара пользователя
Небайдужий
Advanced Member
Сообщения: 4768
Зарегистрирован: 01 янв 2007, 14:26
Разряд: 6k
Откуда: м. Рівне

Re: Статусы турниров

Сообщение Небайдужий » 18 ноя 2013, 22:41

Ранги змагань чітко визначені:
У кваліфікаційних нормах та вимогах з визнаних в Україні видів спорту встановлюються такі ранги змагань:
I ранг – Ігри Олімпіад, зимові Олімпійські ігри, Паралімпійські ігри, Дефлімпійські ігри, Всесвітні ігри;
II ранг – чемпіонати світу та Європи серед спортсменів усіх вікових груп, Глобальні ігри, розіграші Кубків світу та Європи, гран-прі, Всесвітні шахові олімпіади, Всесвітні інтелектуальні ігри, Всесвітні ігри з єдиноборств, Всесвітні ігри серед інвалідів, Юнацькі олімпійські ігри, Всесвітні Універсіади, Європейські спортивні ігри, інші міжнародні змагання, що включені до календарних планів міжнародних федерацій та федерацій інвалідів з відповідних нозологій;
III ранг – чемпіонати України, розіграші Кубків України, інші офіційні всеукраїнські змагання, що включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, крім молодших вікових груп;
IV ранг – чемпіонати України, інші офіційні всеукраїнські змагання серед спортсменів молодших вікових груп, що включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України;
V ранг – чемпіонати Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя, фізкультурно-спортивних товариств (далі – ФСТ), крім молодших вікових груп, зональні змагання, що включені до відповідних календарних планів спортивних змагань;
VI ранг – чемпіонати областей, ФСТ серед спортсменів молодших вікових груп, чемпіонати міст, районів, спортивних клубів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю та інші, що включені до відповідних календарних планів спортивних змагань.
Так що, ми не можемо самі встановлювати ранги змагань. Вони однозначно визначені без нас керівними документами.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям

Аватара пользователя
unnamed
Advanced Member
Сообщения: 560
Зарегистрирован: 09 окт 2011, 22:47
Разряд: 14k

Re: Статусы турниров

Сообщение unnamed » 19 ноя 2013, 00:06

Опять же все упирается в калплан как с Ливериновым, так как под III и IV ранг по сути может попасть всё, что попало в календарный план (інші офіційні всеукраїнські змагання, що включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України). Есть какие-то документы определяющие какой турнир включать в калплан и на каком уровне, или это вопрос решения президиума и договоренности с министерством/комитетом?

liver
Advanced Member
Сообщения: 1819
Зарегистрирован: 31 мар 2003, 00:24
Разряд: 1d
Откуда: Odesa

Re: Статусы турниров

Сообщение liver » 19 ноя 2013, 00:25

unnamed писал(а):Опять же все упирается в калплан как с Ливериновым, так как под III и IV ранг по сути может попасть всё, что попало в календарный план (інші офіційні всеукраїнські змагання, що включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України). Есть какие-то документы определяющие какой турнир включать в калплан и на каком уровне, или это вопрос решения президиума и договоренности с министерством/комитетом?
В калплан для министерства могут быть включены все турниры, которые проводятся на всеукраинском уровне и имеют соответствующее название, например "Всеукраїнскі змагання на кубок Васі Пупкіна". Министерству пофиг сколько их там будет. Здесь решение зависит только от президиума УФГО.
В калплан для области включаются турниры, проводимые на областном уровне, а также всеукраинские соревнования, проводимые в данной области, с пометкой, что они всеукраинские.
Тогда их финансирует не местный бюджет, а министерство.
Ну и так далее до районного уровня.
Зачем нужны турниры в калпланах?
1.Чтобы иметь возможность получить финансирование по ним.
2. Чтобы по ним можно было произвести классификацию спортсменам, судьям, тренерам.