Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Питання розвитку Го у Рівному

Модератор: Небайдужий

Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення Небайдужий »

Чесно кажучи, я не знаю як в тих шрифтах знайти саме ієрогліф "І-ґо". Це якби мені десь взяти різні варіанти лише цього ієрогліфа, то ще можна було би щось думати. А так, в усьому тому японському письмі я розбираюсь, як кочегар в балеті. Все це для мене виглядає як набір якихось "кракозябр"...
Ну не японець я, не японець... І навіть близько не лежав... :)
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення December »

Ну, і я так само перебираю. Беремо стандартний юнікодівський/вордовський ієрогліф "го" - 碁 (доречі, і-го, складається із 2 канджі, тому тут ми ведемо мову лише про його другу частину "го"), копіюю багато разів і застосовую різні шрифти = профіт, бачимо, як саме він виглядає у тому шрифті, який нас цікавить. Я вам більше того скажу, що навіть не в усіх тих японських шрифтах є "го", тому із під 20 каліграфічних шрифтів, нормальний результат виявився десь у половині. А у більшості той ієрогліф у друкованому виді. Проте з друкованими варіантами все добре, бо можна й напис зробити у тому ж шрифті у більшості випадків.
Із PDF щось сподобалось?
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення December »

Якщо саме про каліграфічний напис вести мову, то із варіантів у ПДФ мені подобається останній у 4-му ряді і перший у 6-му ряді. Вони легші і акуратніші, ніж той, що у вас.
Проте реально можна подивитись на друковані варіанті канджі і спробувати зробити і напис школи тим же шрифтом...
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення Небайдужий »

Збираємось замовити для школи банер, щоб повісити на стіну в школі.
От виникли ідеї на два варіанти. Як думаєте, який з них кращий? В емблемі фон трошки спростили і добавили колосочки. Чи може марно робили ці зміни?

11


12
зображення видалені
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення Небайдужий »

З приводу роботи над емблемою: здається вийшли на фініш (за винятком пошуків гарного, стильного ієрогліфа). Якісь побажання врахували, якісь - ні. Можливо до них поступово "доростемо" і ще пізніше все ж використаємо. В будь-якому випадку, завдяки висловленим тут ідеям і побажанням нам вдалось вийти на більш-менш привабливу й цілісну емблему школи.
До речі, може у когось є знайомі японські каліграфи, які могли би просто гарно написати на папері цей ієрогліф так, щоб його хотілось використовувати? :) Тоді б це зображення можна було би відсканувати й використати в емблемах як нашої школи, так і федерації. Колись до нас в Рівне приїздила з Києва цікава японочка і писала всім на память їхні імена японськими ієрогліфами. Це було гарно. Може хтось знає таких в Києві і може попросити написати цікаво цей ієрогліф?

А ось варіант емблеми, підготовлений для банера школи. Може у когось ще знайдуться якісь ідеї, як покращити цей варіант, чи може хтось бачить якісь недолугості, недоробки, в цьому варіанті, то підкажіть, подумаємо як покращити. Як кажуть одна голова - добре, а декілька - значно краще. :) Адже кожен бачить навколишній світ по-своєму.
13
зображення видалено...
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення December »

Ой-ой! Точно приберіть останні колоски - вони жахливі!
З варіантів 11-12 - більш-менш, я ще не визначилась чи їм "хити", але, хоч, не відвертають від себе. А ці - ні, ні та ще раз ні.
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення December »

А таке запитання: цей банер планується робити обрізним за контуром, чи цей сувій так5 і буде надрукованим на білому фоні?
Якщо перше, то цікавішим виглядає № 12, а якщо друге, то № 11 буде легше сприйматись.
А до речі, хіба контактні дані ви на банері розміщувати не плануєте? Чи це в аудиторію, де проводяться заняття?
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення Небайдужий »

December писав:...А до речі, хіба контактні дані ви на банері розміщувати не плануєте? Чи це в аудиторію, де проводяться заняття?
Це банер не для реклами, а для оформлення аудиторії, де проводяться заняття. Тому контактної інформації там не передбачається. Якщо виникне ідея розмістити аналогічний банер з рекламною метою хоча би в приміщенні ПДМ, то тоді просто допишемо контактну інформацію.
А колосочки можна просто зробити світлішими і тоді вони не будуть так сильно перетягувати на себе увагу. :)

До речі, пані Юлія, а в японському центрі є каліграфи? Може Ви можете попросити їх написати декілька гарних, привабливих з художньо-естетичної точки зору, варіантів ієрогліфу Ґо ?
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення December »

Так. Я після вашого допису уже про це думала. Зараз свята. А після того можна підійти та запитати у пана Накамури.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Емблема Школи інтелектуальних видів спорту

Повідомлення zivilizazia »

колоски мені не подобаются через те, що вони не по темі. небо краще б було просто голубим, а фігури не дзеркальними.
я б змінила пропорці: вигнула б дітей меншими, а фігури та дошку дещо б збільшила і додала б знак го заме туди, а не зверху. квіти і листок - зайве також і не співпадає одне з одним у вигинах. але взагалі -мило.
Відповісти