Предметом вивчення стала тема про джосекі, які можуть застосовуватись в санренсеї. Розглядались як корисні для санренсею джосекі, так і джосекі, які вигідні супернику гравця, який розігрує санренсей. За браком часу, учням було показано на демонстраційній дошці лише деякі приклади джосекі. Далі вони самостійно працювали з розданими їм друкованими матеріалами про джосекі, вибирали незнайомі їм варіанти і практично розігрували їх парами на дошках. Далі були практичні ігри з обов'язковою умовою, щоб гравець, який грає чорним кольором, пробував реалізовувати в партії ідеї санренсею, а його суперник мав на меті протидіяти цьому.

Партія між Валерієм Крушельницьким та Андрієм Пилипчуком проводилась на ігровому сервері KGS (в Рівненській кімнаті). Глядачі в навчальному приміщенні могли спостерігати її на великому екрані, на який вона проектувалась за допомогою мультимедійного проектора, та бачили, як реально хлопці справляються з роботою за комп'ютерами. За партією також спостерігав президент Української федерації Го Дмитро Олександрович Яценко, який в кінці заняття дав по скайпу детальні коментарі з приводу проведеної партії, провів її детальний аналіз та показав варіанти кращої гри в тих чи інших ситуаціях і відповів на всі запитання, які виникли у всіх присутніх. Таким чином було продемонстровано можливості дистанційного навчання з Го.
Ось уже декілька років в Школі інтелектуальних ігор Рівненського міського Палацу дітей та молоді практикується офіційне проведення занять онлайн під час карантинів та інших випадків, коли відвідувати школу неможливо (під час роботи виборчих дільниць в школі, та інше), з записом таких занять у офіційні класні журнали.
Демонстрація можливості дистанційного навчання та консультацій показала представникам освіти з інших регіонів, що у разі заснування відповідних навчальних груп в їхніх регіонах їм буде надаватись консультативна допомога онлайн, можливі окремі заняття з керівниками таких груп з різних регіонів, можливість самостійного проходження інтерактивних уроків онлайн (є на сайті УФГо) та наявність великої кількості навчальних матеріалів на різних ресурсах в Інтернеті (наприклад статті на різні теми з Го на сайті gostart.ru).
В кінці заняття всім гостям заняття були роздані візитки з контактною інформацією для налагодження в подальшому співпраці по розвитку навчання дітей в різних регіонах та технологічна карта проведеного заняття.
Сподіваюсь, що всі учасники цього дійства отримали задоволення та необхідну інформацію. Якщо в результаті проведеного заходу хоча б в одному з регіонів України буде започатковано хоч одну групу по вивченню Го, то мету цього майстер класу буде досягнуто. Чекаємо вироку часу.

Можливо для появи реального результату потрібно провести цілий ряд таких майстер-класів. Але сподіваємось, що хоч якась зацікавленість (навіть хоча б і просто без наслідків і без створення груп) буде проявлена. І це вже буде позитивним результатом.
Все в нашому світі починається з малого і лише поступово, з часом, переростає у щось велике.
PS: Висловлюю вдячність Дмитру Олександровичу Яценко за допомогу у проведенні майстер-класу. Без вашої допомоги, пане Дмитре, ми не змогли б реалізувати демонстрацію головних ідей дистанційного навчання з Го. Більшість людей, яких починаєш агітувати за організацію навчальних груп в регіонах, посилаються на те, що вони не вміють самі грати та не мають можливості у когось проконсультуватись що і як робити. А тут ми показали, що Інтернет практично знімає ці проблеми.