Відкрите заняття з Го в ШІІ

Питання розвитку Го у Рівному

Модератор: Небайдужий

Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4815
З нами з: 01 січня 2007, 14:26
Разряд: 6k
Звідки: м. Рівне

Відкрите заняття з Го в ШІІ

Повідомлення Небайдужий »

Вчора в рамках проведення Всеукраїнського науково-практичного семінару «Основні аспекти управління розвитком позашкільного навчального закладу» для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з питань позашкільної освіти та директорів позашкільних навчальних закладів-призерів Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», який проходив в Рівненському міському Палаці дітей та молоді, було проведено показове заняття з Го. Були присутні представники з різних областей України. В занятті приймали участь діти з однієї з груп Школи інтелектуальних ігор.

Предметом вивчення стала тема про джосекі, які можуть застосовуватись в санренсеї. Розглядались як корисні для санренсею джосекі, так і джосекі, які вигідні супернику гравця, який розігрує санренсей. За браком часу, учням було показано на демонстраційній дошці лише деякі приклади джосекі. Далі вони самостійно працювали з розданими їм друкованими матеріалами про джосекі, вибирали незнайомі їм варіанти і практично розігрували їх парами на дошках. Далі були практичні ігри з обов'язковою умовою, щоб гравець, який грає чорним кольором, пробував реалізовувати в партії ідеї санренсею, а його суперник мав на меті протидіяти цьому. :)

Партія між Валерієм Крушельницьким та Андрієм Пилипчуком проводилась на ігровому сервері KGS (в Рівненській кімнаті). Глядачі в навчальному приміщенні могли спостерігати її на великому екрані, на який вона проектувалась за допомогою мультимедійного проектора, та бачили, як реально хлопці справляються з роботою за комп'ютерами. За партією також спостерігав президент Української федерації Го Дмитро Олександрович Яценко, який в кінці заняття дав по скайпу детальні коментарі з приводу проведеної партії, провів її детальний аналіз та показав варіанти кращої гри в тих чи інших ситуаціях і відповів на всі запитання, які виникли у всіх присутніх. Таким чином було продемонстровано можливості дистанційного навчання з Го.

Ось уже декілька років в Школі інтелектуальних ігор Рівненського міського Палацу дітей та молоді практикується офіційне проведення занять онлайн під час карантинів та інших випадків, коли відвідувати школу неможливо (під час роботи виборчих дільниць в школі, та інше), з записом таких занять у офіційні класні журнали.

Демонстрація можливості дистанційного навчання та консультацій показала представникам освіти з інших регіонів, що у разі заснування відповідних навчальних груп в їхніх регіонах їм буде надаватись консультативна допомога онлайн, можливі окремі заняття з керівниками таких груп з різних регіонів, можливість самостійного проходження інтерактивних уроків онлайн (є на сайті УФГо) та наявність великої кількості навчальних матеріалів на різних ресурсах в Інтернеті (наприклад статті на різні теми з Го на сайті gostart.ru).

В кінці заняття всім гостям заняття були роздані візитки з контактною інформацією для налагодження в подальшому співпраці по розвитку навчання дітей в різних регіонах та технологічна карта проведеного заняття.


Сподіваюсь, що всі учасники цього дійства отримали задоволення та необхідну інформацію. Якщо в результаті проведеного заходу хоча б в одному з регіонів України буде започатковано хоч одну групу по вивченню Го, то мету цього майстер класу буде досягнуто. Чекаємо вироку часу. :)
Можливо для появи реального результату потрібно провести цілий ряд таких майстер-класів. Але сподіваємось, що хоч якась зацікавленість (навіть хоча б і просто без наслідків і без створення груп) буде проявлена. І це вже буде позитивним результатом.

Все в нашому світі починається з малого і лише поступово, з часом, переростає у щось велике.

PS: Висловлюю вдячність Дмитру Олександровичу Яценко за допомогу у проведенні майстер-класу. Без вашої допомоги, пане Дмитре, ми не змогли б реалізувати демонстрацію головних ідей дистанційного навчання з Го. Більшість людей, яких починаєш агітувати за організацію навчальних груп в регіонах, посилаються на те, що вони не вміють самі грати та не мають можливості у когось проконсультуватись що і як робити. А тут ми показали, що Інтернет практично знімає ці проблеми.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4815
З нами з: 01 січня 2007, 14:26
Разряд: 6k
Звідки: м. Рівне

Re: Відкрите заняття з Го в ШІІ

Повідомлення Небайдужий »

Фото з відкритого заняття:
Зображення
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям