Розповсюдження інформації про Го

Конференції, президії, рішення, обговорення, пропозиції та ін.
Го-клуб ДАМЕ
Пользователь
Повідомлень: 18
З нами з: 26 листопада 2014, 19:01
Розряд: 21k

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення Го-клуб ДАМЕ »

Дякую, що проглянули! Можливо, дійсно поміняю назву підзаголовка. Що стосується білої території, то треба дивитись, як буде виглядати надрукованим. Якщо бліде - то жирніше зроблю.

Хон'імбо: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0 ... 0%B1%D0%BE Пишеться через апостроф, але апостроф+і = ї. Ще подумаю як краще.

Про буклети Тетяни я знаю, на що ви звертаєте увагу в тій темі?
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення zivilizazia »

Ґобан та дві чаші із білими та чорними каменями складають комплект гри ґо.
пропоную знінити на : комплект з гри го складється з гобану i 2 двох чаш з чорними та білими канінцями.

а чому цифри 1-5? для чого вони?
Го-клуб ДАМЕ
Пользователь
Повідомлень: 18
З нами з: 26 листопада 2014, 19:01
Розряд: 21k

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення Го-клуб ДАМЕ »

цифри підрозділів для орієнтації читача.
в чому плюс запропонованої вами зміни в реченні?
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення zivilizazia »

Го-клуб ДАМЕ писав:цифри підрозділів для орієнтації читача.
в чому плюс запропонованої вами зміни в реченні?
українська літературна мова: спочатку ціле, основа -комплект, далі -деталі -складові.

цифри додаються, коли перераховують щось або в плані. для мене це текст з розділами, які не потребують цифр.
Го-клуб ДАМЕ
Пользователь
Повідомлень: 18
З нами з: 26 листопада 2014, 19:01
Розряд: 21k

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення Го-клуб ДАМЕ »

Є такий прийом: зразу давати невідому інформацію, щоб спіймати читача на гачок цікавості. Можливо і навпаки: тримати невідому інформацію до кінця речення. Ну це так, відступ. Я не бачу великої різниці.
Нумерація заголовків відіграє декілька функцій: підсвідомо орієнтує читача в інформаційному просторі, дає точку відліку, він розуміє де знаходиться. Нумерація створює наратив, поступове розгортання історії. Крім того чисто візуально необхідно розбивати текст на блоки для кращого засвоєння, що і роблять підзаголовки. Можна було би використати замість цифр якісь піктограми, але тоді не було б зв*язку між ними. Цифри ідеально виконують зазначені функції.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення zivilizazia »

Го-клуб ДАМЕ писав:Є такий прийом: зразу давати невідому інформацію, щоб спіймати читача на гачок цікавості. Можливо і навпаки: тримати невідому інформацію до кінця речення. Ну це так, відступ. Я не бачу великої різниці.
Нумерація заголовків відіграє декілька функцій: підсвідомо орієнтує читача в інформаційному просторі, дає точку відліку, він розуміє де знаходиться. Нумерація створює наратив, поступове розгортання історії. Крім того чисто візуально необхідно розбивати текст на блоки для кращого засвоєння, що і роблять підзаголовки. Можна було би використати замість цифр якісь піктограми, але тоді не було б зв*язку між ними. Цифри ідеально виконують зазначені функції.
так різниця невелика і непринципова. це справа смаку. мені особисто це ріже вухо. я не зустрічала такі прийоми в методичному матеріалі. науковий керівник постаила б мені 3, а не 4, наприклад. за майстерність написання. але це ж задовільно вже. я завжиди виходжу з того, що читачі - розумні кваліфіковалі люди зі смаком.

наратив немає нічого спільного з цифрами: він фіксує процесуальність самоздійснення, а це буклет.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення zivilizazia »

ось ще що знайшла: http://sum.in.ua/s/skladaty : 8. Утворювати, становити що-небудь. Бути складовою частиною; являти собою.
examples: Всі четверо складали немов родину;
Улюблені в селі людські ймення так часто повторювались в кожнім домі, що можна було подумати: одну половину села складають Марії і Параски, а другу — Василі і Григорії;
До Тичини, Рильського.. долучилися десятки й десятки нових письменників, які склали славу першого покоління молодої української радянської літератури.


складають - надто літературно, про людей в щось абстрактне велике. складається - більш доречно, враховуючи технічний аспект.

Ґобан та дві чаші із білими та чорними каменями складають комплект гри ґо.
пропоную знінити на : комплект з гри го складається з гобану i 2 двох чаш з чорними та білими канінцями.
Дарья Мазурок
Advanced Member
Повідомлень: 155
З нами з: 03 вересня 2014, 09:28
Розряд: 13k

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення Дарья Мазурок »

Появился долгожданный ролик)))) жду отзывов) Правда накладка с вопросом вышла - просила вопрос про международные турниры...а вышло как-то не так)))
Востаннє редагувалось 20 жовтня 2016, 07:36 користувачем Дарья Мазурок, всього редагувалось 1 раз.
Что в жизни не делается - все к лучшему
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення December »

В целом - шикарно! Поздравляю.
В частности - больше всего удивило то, что назвали только три клуба, а про "Малятко і сім'я" ничего не сказали, или там уже нет занятий?
А то, что чуть не так вышло с вопросом - это мелочи. Во всех остальных роликах за последнее время тоже какие-то мелкие ляпы вылазят: и в одесских, и в ровенских, а мы в Киеве, вовсе только что-то самопальное делали...
Так что это успех для Харькова.
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Розповсюдження інформації про Го

Повідомлення December »

А еще, поскольку ролик общего характера, то предлагаю его разместить еще и вот в этой ветке: viewtopic.php?f=3&t=22667&start=10
Целевой, так сказать.
Відповісти