Дитяче Го в Україні.

Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Наталья »

Для реалізації ідеї УФГО має провести збори тренерів, визначити конкретних відповідальних та підзвітних осіб, та зробити офіційне оголошення про набір груп на сайті, дати рекламу. При наборі давати тестові завдання, тестові партії для визначення рівня гри. Та пропонувати приєднуватись до тієї чи іншої групи.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Артем »

Я зацікавлений, вже займаюся з деякими із найсильніших дітей.

Думаю, мовчанка тому, що не пропонується якийсь дуже конкретний і ясний план, прив'язаний до реальності. Тексту багато, але він не дуже структурований, і людям важко до кінця дочитати, бо треба докласти зусилля, щоб усе докупи скласти у голові. Це кажу не зі зла, просто моя точка зору чому Ваші повідомлення ігноруються - з усією повагою.

Багатоступенева школа Го - це дуже хороша ідея. Але, на мою думку, наразі є частково нереалістичною.

Зараз є вже щось подібне.

У Києві: із зовсім початківцями почав займатися, на скільки я розумію, Коцюруба Микола. Далі з сильнішими дітьми займається Вікторія Симоненко і Гальченко Григорій. З найсильнішими із їхніх учнів з осені почав займатися я. Заняття очні, не олайн.

У Рівному: Шевчук Оксана Борисівна та Качановський Володимир Олександрович займаються із початківцями. Володимир Олександрович також займається із сильнішими дітьми, у нього є декілька груп, розподілених по роках навчання. Були експерименти з приводу того, щоб переводити дітей з одного року навчання до старших груп заради того, щоб помістити їх у сильніше середовище. Там взагалі все досить серйозно - дітям викладається теоретичний матеріал, вони постійно грають у місцевих турнірах, надається література та задачі. Але, як раз, на мою думку, не вистачає наступної ланки - сильнішого тренера, хто дітей би далі тягнув. Скілки б не було натхнення та ентузіазму у викладача, але має бути важко займатися з дитиною, якщо її рівень гри вже вище, ніж у вчителя.
З Рівного я наразі займаюся онлайн лише зі Стефановичем Дмитром - поки що не вийшло організувати якоїсь групи. Деколи я долучаюся до занять із дітьми Рівного дистайнційно, але це не постійна робота.

Тому щось подібне до тієї структури, яку Ви описуєте, вже є. Думаю, що не вистачає проміжних ланок - тренерів середнього рівня. Володимир Олександрович (Рівне) та Віторія Валеріївна (Київ) обидва грають на рівні приблизно 7 кю. Якби були ще якісь тренери рівня приблизно 1-2 дану - думаю було б чудово. Але не знаю, чи є достатньо дітей для такої роботи. Про те, чи є місце зараз для ще однієї проміжної ланки, можуть сказати лише тренери, яких я вже згадував. Є ще така проблема, як купівельна спроможність.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Наталья »

Дякую за відповідь, Артеме.
Про те, що я пишу 'у загальних рисах', я знаю. Але це вже така манера, тому, маємо що маємо.
Про багаторівневе викладання, яке вже існує у нас, також знаю (є також приватні об'яви на КГС про онлайн-навчання та Ярослав минулого року, не знаю як зараз, допомагав у Тернополі), тому і пишу про більший проект, який має охопити більше учнів і більше регіонів, як Єдина Школа Дитячого Го в структурі УФГО.
Для цього, початківці і їх тренери (1-2 рівень) стартують будь-де в Україні, де є зацікавленість у подальшому розвитку, під керівництвом вже існуючих тренерів для початківців. У необмеженій кількості, групи до 6-8 дітей. Потім відбувається іспит (іспити). Подальший відбір. А надалі групи від 5 кю об'єднують і ведуть вже дистанційно більш сильні тренери, і вище - тренери Про.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Наталья »

За 2014 - 2019 роки у Дитячому Го в Україні відбувся значний розвиток.
Йому передували ще 35 років постійної роботи всієї громади, її мрій.
А також ще декілька тисяч років існування вишуканого Мистецтва Інтелектуальної Взаємодії - Го
Цей розвиток вплинув на сьогодення. І впливає на майбутнє.
...
У цьому огляді ми розглянемо детально вищевказаний період.
Мова теми - українська. Мета огляду - проаналізувати покроково етапи консолідації і розвитку.
Зробити висновки. І рухатись далі, разом :)
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Наталья »

Початок розвитку київської дитячої школи. Для нас відлік розпочався у 2009 році.
У Києві і близько системного розвитку в дитячому Го на той час не було, масовості не було, у дітей в КПДЮ був дуже різний вік і рівень гри. Ми їздили на турніри іноді самі, іноді з нашими товаришками з Києва, Устенками Томою і Ніною, які пізніше перестали грати. Інші турніри були з дорослими, і це справді було психологічно важко. Тим більше, у нас хлопці ще й періодично мали грати один з одним. Особливо гірко було, коли це траплялось в Рівному. Та це також спортивний досвід. Головне, розібрати партію.
...
Конгреси.
Тому ми почали їздити, за прикладом інших, на ЄвроГоКонгреси. В 2014 і 2015 роках нам це вдалося. У 2014 році відвідали Румунію, місто Сібіу. Там ми жили вчотирьох, з хлопцями і Нікою Петрашевською. І ще був Валерій Крушельницький з дітей. Все.
У 2015 році, після нашої подорожі і розповіді про неї, вже було більше дітей. Чехія, Ліберець.
Побачили, як розвивається дитяче Го в інших країнах. Всі намагаються возити дітей на великі змагання, навіть інколи зовсім маленьких.
Мене особисто це захопило, бо діти дійсно розвиваються з Го на великих турнірах. Набувають досвіду, вчать мови, спілкуються у мультикультурному середовищі. Там познайомились з батьками спортсменів з різних країн, почали дружбу у соцмережах.
І почали писати про них пости коротенькі, або робити репости, підтримувати спілкування. Під час змагань і просто, поступово розширюючи коло друзів. З запрошенням до місцевих родин приєднуватись до Го. Це некомерційна діяльність, освіта, інтелектуальний розвиток, взаємодія громад.
Ось так, почали приєднуватись нові і нові родини.
...
Клуб, збори.
З'явилась потреба в клубі. Бо той, який знаходився в Дивосвіті, закрився. Тому Дмитро Олександрович з Михайлом Гальченком зробили столи власноруч, і так ми започаткували на дачі го-клуб Тенген. Там у першу ж осінь зіграли між собою всі наші найсильніші спортсмени.
У 2016 вперше зробили збори для виключно дітей, в Тенгені (Осокорки). Спочатку не розрахували, набрали забагато дітей, і зробили збори без вихідних.
Дуже втомились, і мали проблеми з дисципліною.
Вже наступного 2017 року відібрали лише найсильніших, та новачків, за якими могли доглянути їх мами. І менше дітей. І графік змінили.
А ще на той час вже працював Кайдзен Павла Светлічного. Там проводились і зимові збори також. Вся ця історія вже є в групі Дитячого Го.
У 2018 збори вже відбувались в Карпатах, в Дземброні. Цього року, скоріш за все, також там будуть з початку червня.
...
ЮЧЄ.
У 2016 році вперше кияни поїхали на ЮЧЄ разом з рівнянами, до Сербії. З Вікторією Симоненко і Володимиром Олександровичем Качановським.
У 2017 році ми вже загітували одеситів, було три регіони, батьки і тренери. Класна подорож до Греноблю.
У 2018 ЮЧЄ проходив у Києві, в КПДЮ. Франківськ, Тернопіль, Рівне, Одеса, Харків, Київ грали за Україну. Це був дійсно класний Юнацький Конгрес, на високому рівні.
Однак, все це не відбувалося миттєво.
...
Історія розвитку УФГО останніх років.
У 2016 році наші найсильніші спортсмени виграли командний Чемпіонат Європи. У Санкт-Петербурзі. http://europeangodatabase.eu/EGD/Tourna ... y=T160722A
Це була дуже добра новина. Адже саме в цьому році Артем отримав звання Європейського Професійного Дана.
І УФГО подала, також вперше за всю її історію, заявку на проведення міжнародних змагань. Це - ключ до розвитку виду спорту в середині країни. Заявку схвалили, і в
2017 році в Одесі відбувся Жіночий Чемпіонат Європи. У 2018 - ЮЧЄ в Києві. Цього року у вересні відбудеться Студентський Чепіонат Європи в Києві (КМДА), для студентів віком від 16 років (якщо не помиляюсь). А наступного року вже буде ЄвроГоКонгрес у Кам'янці-Подільському. Для підготовки до нього знайшли "тренувальну базу" - м. Кременець Тернопільської області.
Та провели змагання восени 2017 року, Перший Український Го Конгрес у 2018 році (його відвідав Вчитель Чун Пунг Чжо 9 Про з Кореї), і Другий Український Го Конгрес буде в липні 2019р. (також з участю наших та корейського Про) , вже зовсім скоро.
...
Розвивати Го всередині країни набагато простіше, ніж іздити за кордон, особливо родинам з дітьми. Однак, потрібна консолідація зусиль всієї громади.
...
Ще у 2016 році ми відкрили сторінку Спортивного відділу КПДЮ, до якої дописи з Го я роблю від початку і дотепер.
І у тому ж таки році нам пощастило познайомитись з Джеральдом Вестхоффом (6 Дан, Нідерланди-Бельгія) та пограти онлайн з юними французами, німцями і сингапурцями.
Джеральд буде у травні в Києві. Сподіваємось, у нього буде час відвідати Палац і трохи пограти з дітлахами. Він вчився в Японії, і його стиль гри дещо відрізняється. Дітям цікаво.
...
Підручники.
Ще у 2017 році ми отримали підручники з Кореї, 10 томів по 200 сторінок кожний приблизно; я їх відсканувала і відправляла всі охочим мейлами, там біля 200 або 210 листів з задачами і поясненнями, з нуля до 10-4 кю. Оригінали підручників відправили в Харків, Одесу, Франківськ, Рівне, Полтаву.
Онлайн-школа Го, українські субтитри до уроків китайської 5Про Гуо Джуан (Нідерланди) також доступна, дехто з дітей виграв сертифікати на змаганнях з 2015 по 2019 роки. Переклад почала робити з вересня 2018 року і дотепер продовжую.
...
Чого не було з початку: розвинутої школи в Києві, де ми жили; клубу, де можна тренувати дітей за системою азійських шкіл; досвіду міжнародних та закордонних змагань.
Що є зараз: ця історія, спільних зусиль всієї громади, всіх тренерів, всіх родин, всіх спортсменів))
А далі як піде - побачимо. Завтра допишу ще, як матиму час. Можливо, наша тренер Вікторія зможе структурувати мій політ думок))
Ми маємо написати плани на літо-осінь.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Наталья »

Ліричний відступ.
...
Дуже, дуже важко розвивати в Го дітей самотужки. Тим більше, якщо у місті чи селі немає осередків Го.
У Києві в 2009 році у нас була шкільна вчитель групи продовженого дня, активістка і ентузіаст, Людмила Олегівна, яка почала двічі на тиждень водити до КПДЮ на заняття весь клас.
Було два гуртки: комп'ютерний (старі машини, які гуділи і гріли кімнату) і Го. Так, шкільний клас ділився навпіл, половина йшла в один кабінет, друга половина - в інший. Або ж залишались на Го.
З усього класу лише п'ятеро дітей, на той момент початківців, у 2011 році поїхали на великий Європейський турнір до Франції. З них до 2018 року продовжували грати лише двоє.
Відсів у Го колосальний.
Порівняно з тим періодом, зараз у гуртки Палацу родини приходять самостійно і в більшій кількості. Старий комп'ютерний клас вже не існує, тепер у Палаці зроблено новий ремонт, завезене нове обладнання. Все це після 2014 року. А земельну ділянку Палацу, на якому він знаходиться весь час, виділено і юридично закріплено лише нещодавно. Тоді ж розпочалася реконструкція мозаїчного фонтану. До тих часів Палац був постійним об'єктом інтересів забудовників, нові забудови з обох боків. Ремонт влітку завжди тривав, щоб не було юридичної можливості закрити Палац і під час канікул перевести його у інше приміщення, забравши те, яке знаходиться в центрі Печерську. Приміщення - це дуже важливо.
Тренери, які отримують заробітну платню з державного бюджету, мають показувати план набору та розвитку своїх учнів. Для розкрученої школи або тренера це легко, учні самі його знаходять і рекомендують. Для початківців, як для учнів, яких мало, так і для тренерів, це складно. Потрібні турніри і інформація про них.
Отже.
...
Масовість, місце, тренери, турніри, інформування. І кожен день питання: "Як найбільш ефективно пройти ще на крок вперед?"
...
На початку всього цього не було. Вірніше, масових заходів у Києві, де присутнє Го, взагалі-то проводиться більше ніж достатньо, але з них на гуртки до тренерів дійдуть або одиниці, або й взагалі ніхто. Однак, ці заходи важливі і корисні, оскільки популяризують Го. Фестивалі і майстер-класи важливі.
Під час масових заходів найбільш ефективно працюють, "продають" Го банери, уніформа, і багато людей, особливо діти різного віку, родини.
Все це я зараз так легко пишу, бо бачила і описувала крок за кроком, по крихтам, як і з чого складаються успішні школи Го в різних країнах. Дещо бачила на власні очі, коли обрала розвивати дітей в Го самотужки. Дещо - з розповідей Дмитра Олександровича, з його досвіду відвідування шкіл в Кореї. А також з розповіді дітей, коли вони потрапили до Сеулу на навчання. Через майже 10 років нашого занурення в Го з максимальною віддачею часу, зусиль, і коштів.
...
Зараз, якщо порівняти, діти розвиваються набагато швидше, є повно інформації, в тому числі українською. Немає візового режиму, можна купити квиток і дістатись великого турніру. Дитяче Го розвинулось у Європі, яка з економічних причин все ще або зовсім недоступна, або важкодоступна, однак відкрита.
...
http://europeangodatabase.eu/EGD/Tourna ... y=T190203C - українська дитяча збірна в Румунії, лютий 2019 року.
Для порівняння, одне із змагань, яке відвідала ШІВС, вже на той момент потужна розвинена структура, що бере свій початок в 1991 році.
http://europeangodatabase.eu/EGD/Tourna ... n=15349114 - Пардубіце, Чехія, липень 2009 року. ШІВС вже 18 років.
Тобто, як спортсмени, так і школи Го зараз розвиваються набагато швидше і потужніше.
З нових прикладів це Харків. Але, з дозволу читачів, ми залишимо місце для тренерів, керівників, учнів і благодійників цих шкіл. Щоб кожен мав змогу за бажання написати свою частину нової живої історії дитячого Го.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Наталья »

Тренери. Школи, додаткові заняття.
...
Ріст в Го відбувається не лінійно. Тому важливо, щоб групи дітей приблизно однакового рівня гри, мали можливість зустрічатись, разом навчатись і разом відпрацьовувати отримані знання. В ідеалі ще потім разом їздити на великі турніри і разом рости на турнірах. Це подвійний ріст. Однак, на практиці реалізувати цю довгострокову потужну стратегію змогли лише в ШІВС.
Наразі, початківці знаходять в мережі і контактують з місцевими осередками, потім приєднуються до вже існуючих турнірів, де отримують розбори партій та рекомендації щодо навчальних матеріалів, контакти клубів та особисті контакти тренерів або приватних вчителів.
На даний момент немає жодної приватної дитячої школи або клубу, де б системно відбувалось навчання з Го на відкритій для всіх основі, за прикладом шкіл Го в Азії. Такий заклад - це мрія. А всі добрі мрії повинні збуватись))
Однак, на сьогодні у нас є три потужні осередки спортивного дитячого Го: Рівне, Київ, Харків. Також дитяче Го існує в Тернополі, Кам'янці-Подільському, є здібний спортсмен у Франківську. Одеська історія дещо відрізняється, хоча і там є спортивний розвиток, однак, є і свої особливості. Наразі там працює лише приватний заклад, клуб японської культури, в розкладі якого є уроки з Го, за корейськими підручниками.
Ветераном українського тренерства є Григорій Михайлович Гальченко, наш ювіляр, тренер КПДЮ.

Він набирає дітей з зовсім маленького віку. Паралельно заохочує до гри і батьків, щоб дитині було на кому тренуватись)
Далі, по мірі росту, учні додатково можуть навчатись і у інших, більш сильних тренерів. Кожен обирає свого, що більше то краще.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Наталья »

Ефективна структура має бути побудована приблизно так.

1. Потужна реклама з великих змагань і фестивальних заходів (не менше 10, краще 15 подій на рік)
2. Достатня кількість "точок входу", місць, де можуть приєднуватись початківці (родини з дітьми) типу КПДЮ. По всій країні.
3. Достатня кількість компетентних тренерів для початківців, деякі стандарти для роботи яких озвучувались в Рівному на тренінгу 2017 року (кількість годин, стандарти навчання, обов'язкові для відвідування змагання і т.ін.)
4. Приєднання до великих змагань. Саме це, а також ЄвроГоКонгрес - 2020, (і ніякі інші надумані причини) було причиною започаткування Українського Го Конгресу у Кременці влітку 2018 року.

Проблеми:

1. Конкуренція між тренерами, мало учнів.
2. Нерівномірний розвиток клубів і шкіл, різні потреби у різних за віком і потужністю шкіл.
3. Ментальність. І сьогодні я про це пишу з розумінням нещодавніх процесів у державі. Психологія споживача, багаторічна, яка, з однієї сторони стимулювалась державним фінансуванням, що поступово зменшувалось, розсварюючи людей. Та не розуміння ринкових процесів, де головною рушійною силою від початку і до моменту певного видимого прогресу є ентузіазм і особистий вклад, помножені на стратегію розвитку, яку підтримує спільнота, і яку очолює команда; а також репутація (при добрій репутації сукупний позитив переважає сукупний негатив).

Гарні новини:

1. Всі люди різні.
2. Негативний вклад - це також вклад.
3. Всі можуть вчитись, налагоджувати відкрите спілкування і прогресувати.

Дитяче Го - це точка розвитку для дорослого Го. Однак, для родин з дітьми має створюватись здорова атмосфера, як у частині приміщення та навчання, та і психологічно сприятлива під час великих змагань. Найкраще це реалізовується на Конгресах, де є поряд з основними і бічні турніри (командні, парні, бліци, дитячі, ветеранів), і розваги на природі (футбол, екскурсії). Так це облаштовано вже більш як 60 років у Європі, так ми намагаємось облаштувати в Україні. Що більше людей прийде, то більше залишиться. Всі зацікавлені.
І тренери, які можуть продемонструвати свої школи. І спортсмени, які мають багато часу для практики та росту. І все суспільство, бо розвивається інтелект і критичне мислення.

Однак, є дорослі спортсмени, які з тих чи інших причин не підтримують розвиток дитячого Го.
Невирішені особисті претензії, егоїзм, проблеми з відкритою комунікацією.
Починається перетягування юних спортсменів з турніру на турнір, обмови, і це боляче б'є по родинам, які в результаті йдуть з Го.
...

Вирішити всі проблеми можна лише спільно, загальними зборами діючих дитячих тренерів та громадою. На відкритому обговоренні. Запитуючи "як покращити", а не "мені винні".
Таке обговорення можна зробити у форматі форуму, або на зборах клубів (в тому числі через скайп-конференції). Загальні збори відбудуться у липні в Кременці.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Наталья »

За результатами 24-го Юнацького Чемпіонату Європи, де Україну представляли:

8 учасників у групі до 12 років
4 учасники у групі до 16 років
0 учасників у групі до 20 років.

1.Відсутні спортсмени у категорії до 20 років.
Це обумовлено тим, що наш лідер у цій категорії Валерій Крушельницький розпочав навчання за кордоном,
інші або закінчують школу чи ліцеї, або просто не поїхали до РФ, в тому числі з політичних та/або фінансових причин.

2. Політичні причини всім відомі, тому, зупинятись на них не буду.
А от щодо фінансових - потрібно деталізувати.

Ми бачимо ріст шкіл у Рівному, Харкові, Одесі і у Києві.

http://europeangodatabase.eu/EGD/Tourna ... y=T190323L
http://europeangodatabase.eu/EGD/Tourna ... y=T190323K
http://europeangodatabase.eu/EGD/Tourna ... y=T190323J

3. Це означає, що потрібна системна підтримка найуспішнішим спортсменам, а також наймолодшим, для участі у змаганнях.
Незалежно від політики, спортсмен має мати шанс рости.
Мати найкращого тренера, постійно діючу школу, можливість обирати змагання до 12-17 разів на рік.
Потрібна системна підтримка школам і організаторам змагань всіх рівнів.
Коли це буде не побажаннями чи мріями, а реальністю, тоді ми бачитимемо справжній системний розвиток дитячого Го.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Дитяче Го в Україні.

Повідомлення Артем »

Звіт про стан дитячого Го в Україні, для проекту SEYGO: https://eurogofed.org/seygo/index.html?id=7

Написав як міг і як знав, строго не судіть.
Відповісти