О жеребьёвке

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
Відповісти
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

В ветке о турнире Одесса Золотая была затронута актуальная тема и было предложение создать тему, посвящённую методикам жеребьёвки, автоматизации этой области деятельности и всему, связанному с жеребьёвкой турниров по Го.

viewtopic.php?t=512&st=45
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Поскольку подавляющее большинство турниров проводится по швейцарской системе, то далее под Системой жеребьёвки(или Системой) будет подразумеваться швейцарская система и её модификации.
Система используется в личных турнирах с большим числом участников, где среди прочих целей турнира присутствуют выявление победителей за небольшое количество туров и уточнение рейтингов игроков.

Прежде чем строить что-то своё думаю целесообразно обратиться к опыту других.
В шахматах сегодня официальной модификацией Системы(её алгоритм описан в правлах шахмат, утверждённых на последнем конгрессе ФИДЕ в Турине, май 2006 года) является регулируемая Система.
Почему именно эта? С точки зрения ФИДЕ эта система наиболее объективно распределяет пары с целью наиболее точного определения(уточнения) истинного рейтинга игроков при пересчёте. Ситуация там обстоит настолько серьёзно, что турниры, проведенные не согласно данному алгоритму не принимаются на обсчёт рейтинга ФИДЕ.
Существует множество программ, обслуживающих турниры проводимые по Системе, все мне известные адаптированы преимущественно под шахматные турниры(за исключением программы Герлаха). Наиболее популярны программы Petunia(Swiss-46), Swiss Master, Swiss Manager, Swiss Organizer.
В связи с большим многообразием турниров и программ для обслуживания турниров по Системе возникает проблема однообразного представления документов турниров в ФИДЕ для их дальнейшей обработки.
Эта проблема окончательно была решена не так давно, на недавнем конгрессе ФИДЕ(май-июнь 2006 года) было решено принимать документацию по соревнованиям в едином формате Краузе.
Это текстовый документ, содержащий в определённой последовательности всю информацию о турнире, в том числе турнирную сетку.
Он читается любым текстовым редактором и благодаря открытому формату можно алгоритмизировать как ввод так и вывод в этом формате программой для жеребьёвки. Насколько мне известно, сегодня этот формат уже поддерживает программа Swiss Master 5.5

В российском Го тоже в своё время столкнулись с проблемой формата турнирных данных и на сегодняшний момент существует решение, опубликованное на форуме Кидо http://forum.kido.com.ru//read.php?6,33101

Предлагается изучить формат, принятый в России и при отсутствии в нём недостатков принять в Украине(при согласии российской стороны) и предложить принять и Европейской федерацией Го. Для сравнения можно использовать формат Краузе, принятый в шахматах.
Следующий шаг - это адаптация существующих программ или создание новых, способных читать и записывать в этом формате.
Как мне известно в 1998 году была создана инициативная группа во главе с Константином Лопатенко по созданию такой программы силами УФГо(имеется в виду программа для судейства турниров).
Поэтому для начала хотелось бы услышать отчёт о проделанной работе в этом направлении и узнать планы на будущее.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

B)Тема жеребкування досить актуальна. Мене дивує пасивність досвідчених спортсменів з цього приводу. Вони мають величезний турнірний досвід, мали можливість грати за різними системами жеребкування і напевне можуть описати плюси та мінуси різних способів жеребкування.

Пан Валерій рекомендує користуватись досвідом шахістів і використовувати для обслуговування турнірів їх схеми жеребкування та відповідне програмне забезпечення. Можливо в цьому є раціональне зерно. Та на мою думку шахові турніри мають деякі суттєві відмінності від турнірів з гри Го.
1) В шахах важливо враховувати чергування кольору фігур в процесі турніру і цей фактор впливає на вибір суперника при жеребкуванні. Для Го це не актуально, так як в цій грі чорні віддають компенсацію за право першого ходу. Тому в більшості наших турнірів колір в грі визначається нігірі і не являється визначним фактором для проведення жеребкування.
2) В шахових турнірах високо рівня багато партій можуть закінчуватись з нічийним результатом. В Го це може трапитись тільки як виняток. Тому шахові алгоритми жеребкування будуються з врахуванням цього фактору, а для гри Го це не актуально.
В зв’язку з цим вважаю, що нам більше імпонує світовий досвід з гри Го а не з шахів.
До речі, Го в Європі отримало свій розвиток великою мірою завдяки захоплення цією грою саме любителів шахів. Та все ж європейські любителі Го чомусь прийшли до своїх методів жеребкування, хоча на перших порах користувались шаховими методами. Робити крок назад до шахових алгоритмів мені здається недоцільним. Покращувати європейські методи жеребкування для Го-турнірів мені здається більш перспективною справою.
Щодо самих методів жеребкування, то я вважаю, що перш за все потрібно виробити загальні принципи, які вважались би усіма любителями гри Го справедливими, доступними, передбачуваними, відкритими, щоб зменшити до мінімуму суб’єктивізм у діях суддівської колегії та запобігти маніпуляціям з метою несправедливого розподілу місць. Такі маніпуляції я бачив, наприклад, на турнірі на кубок LG в Москві у 2003 році, коли у категорії до 12 років третє місце дісталось Олегу Нікішину, який чотири партії зіграв зі слабими суперниками, старанно обходячи п’ятірку лідерів, і тільки у фіналі зустрівся з лідером турніру (і, звичайно ж програв). А тим, кому довелось зіграти з усіма найсильнішими у цій категорії, дістались непризові місця. Тут явно видно впевнену руку судді «майстра», який зумів попіклуватись не тільки про набрані очки Нікішина, а й про його коефіцієнти, проводячи відповідні корекції в жеребкуванні для усіх опонентів Олега.

Менш за все вибір системи жеребкування повинен опиратись на наявність чи відсутність відповідного програмного забезпечення. Відповідні програми можна буде з часом розробити. (Можливо господарі цього сайту реалізують цей проект на благодійній (некомерційній) основі, як жест доброї волі розробників сучасного програмного забезпечення для гри Го на європейських теренах?!!! :rolleyes: ). Крім того, на вибір системи жеребкування не повинна впливати форма подачі результатів турніру на підрахунок рейтингу. Турніри у нас відбуваються не щодня. Тому можна потратити трошки часу на оформлення результатів турніру за допомогою рекомендованої європейською федерацією програми.

На завершення хочу сказати, що мені найбільше імпонує система жеребкування, розроблена Корсаком, сутність якої відображена на російському форумі (http://forum.kido.com.ru//read.php?6,43339), позитивні відгуки про яку були, наприклад, від багатьох учасників (особливо іноземців) турніру на Кубок Посла Кореї цього року. Вона передбачувана, достатньо справедлива і максимально зменшує суб’єктивізм суддівської колегії. Любителям «помутить» і якось вплинути на результати турніру вона, звичайно ж не підходить, адже народ тоді зможе контролювати дії судді і буде багато претензій.

Можна обговорити спірні, на ваш погляд, постулати цієї системи з метою її доопрацювання. Я думаю, що автор системи не буде заперечувати проти нашої конструктивної розмови з цього приводу і можливо й сам прийме участь в нашій бесіді.
:thumbup:
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

2 Небайдужий

Чтобы вернуть диалог в конструктивное русло, я прошу привести источник, где я могу ознакомиться с европейскими методами жеребьёвки го-турниров, проводимых по швейцарской системе.
Например, метод, используемый на Евроконгрессах.
Далее.
Вы говорите:
Щодо самих методів жеребкування, то я вважаю, що перш за все потрібно виробити загальні принципи, які вважались би усіма любителями гри Го справедливими, доступними, передбачуваними, відкритими, щоб зменшити до мінімуму суб’єктивізм у діях суддівської колегії та запобігти маніпуляціям з метою несправедливого розподілу місць.
И тут же приводите в качестве примера систему жеребьёвки, проводимую Корсаком, которая имеет множество недостатков, о некоторых из которых я упомянул в той ветке на форуме Кидо, которую Вы привели в качестве примера для иллюстрации системы Корсака. Сам Корсак признал, что она далека от совершенства, сославшись, что других, более совершенных схем он не знает. Именно схема, а не система, или даже набор правил, предназначенные для решения стандартных ситуаций во время образования пар. Если Вы читали внимательно всю ветку, то Корсак сам говорит, что в сложных случаях решение принимает судья и уже об объективности жеребьёвки по-киевски говорить не приходится. И тем более алгоритмизировать его правила невозможно, поскольку нет чёткой методики перебора пар.
Но в Европе всё же пока не пользуются жеребьёвкой по-киевски, но хотелось бы узнать какими методами пользуются в Европе.

Далее.
Вы пишете:
Крім того, на вибір системи жеребкування не повинна впливати форма подачі результатів турніру на підрахунок рейтингу. Турніри у нас відбуваються не щодня. Тому можна потратити трошки часу на оформлення результатів турніру за допомогою рекомендованої європейською федерацією програми.
Я уже говорил, что перевод результатов турнира из другой программы жеребьёвки в программу Герлаха занимает 3 часа.
Повторюсь, программа Герлаха не имеет интерфейса с каким-либо стандартным форматом, хотя имеет возможность вывода в ASCII коде, что уже неплохо, осталось для её универсальности сделать ввод результатов из ASCII.
И если, как Вы справедливо заметили, форма подачи информации не должна влиять на выбор программы для жеребьёвки, то так же справедливым будет то, что не должна навязываться программа для жеребьёвки при формировании результатов турнира. Должен быть формат, в котором можно набрать данные как вручную, так и с помощью программы, которая автоматизирует перевод из своего внутреннего формата в единый для всех.
Я так понял, что российский опыт Го Вас не устраивает. Если не секрет, по каким причинам?

Извините за русский язык, мне на нём писать удобнее. Если у Вас есть дискомфорт при чтении русского текста, то буду писать на украинском.
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Да, насчёт постулатов системы. Главный постулат системы является неверным и использование которого создаёт иллюзию "правильности". Он заключается в том, что все партии турнира сильнейший по рейтингу должен выигрывать.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Мова нашого спілкування немає жодного значення. Пишіть тією мовою, якою Вам зручніше висловити свою думку. Мені подобається користуватись українською мовою і сподіваюсь вона для вас достатньо зрозуміла. Якщо ж у Вас є проблеми зі сприйняттям моїх думок, висловлених українською, то я можу перейти на російську мову.

Якщо основна проблема нашої розмови – оформлення результатів турнірів, то можете надсилати мені таблиці у текстовому форматі з дотриманням вимог, що вказані тут : http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/gor.html . В Одесі буває 5-6 турнірів за рік, які надсилаються на євро рейтинг. Я знайду час для їх переоформлення в зручний для європейців формат. В переважній більшості європейських турнірів для жеребкування використовується програма Герлаха «MacMahon». Тому їм легше працювати з файлами цієї програми, виводячи результати турніру у зручному для їх рейтингової програми вигляді кількома примітивними діями. Звичайно ж вони не зобов’язують усіх обов’язково користуватись цією програмою і, в принципі, приймають результати турнірів і в текстовому форматі, але дуже просять, по можливості, все ж посилати результати у вигляді файлів цієї програми. Думаю, що при тій незначній кількості турнірів, що відбуваються в Україні, ми можемо піти їм назустріч.

Що стосується програми «Swiss Master 5.5», то це дійсно цікава, функціональна, зручна і русифікована програма. Вона може широко використовуватись для «круговидів» та «швейцарок», які можуть застосовуватись в форових турнірах невеликих клубів (10-15 учасників) зі значним і нерівномірним градієнтом рейтингів, як, наприклад, у вас в Одесі. В турнірах зі значно більшою кількістю учасників та в турнірах без гандикапу, на мою думку, варто застосовувати систему MacMahon. З цією задачею програма «Swiss Master 5.5» не може справитись, так як у неї не передбачено відповідних налаштувань. А ось програма Герлаха «MacMahon» справляється з усіма широко застосовуваними в Го видами турнірів і розповсюджується безкоштовно на сайті її автора (тільки, на жаль, вона не русифікована).

Я не нехтую російським досвідом, але він потребує додаткового глибокого вивчення, так як у них розроблена своя рейтингова система і її автор (Павлов) розробив для обрахунку рейтингу свою програму. Тому він і ставить свої вимоги по оформленню турнірів для коректного сприйняття таблиць його рейтинговою програмою. Ці вимоги в чомусь подібні до європейських, але й мають деякі відмінності. Оскільки ми відсилаємо результати турнірів не Павлову а Цєплому, то й пристосовуємось до вимог пана Цєплого.

З приводу основної теми нашої розмови, то ви можете почитати систематизовані розробки англійської федерації Го http://www.britgo.org/organisers/handbook/handbook.html , а також європейські правила проведення турнірів http://www.eurogofed.org/egf/index.htm , http://www.eurogofed.org/egf/toursysrules.htm .

Що до жеребкування за правилами Корсака, то скажу Вам так: кожен нормальний автор будь-якої системи ніколи не скаже, що його система бездоганна, завжди знайдеться що в ній доопрацювати. Тільки недалекоглядні люди можуть заявляти, що вони придумали щось абсолютно досконале. Тому Корсак і відповів вам, що його система правил жеребкування далека від досконалості. Але це не означає, що вона гірша від інших. А рівненський та київський досвід її застосування показує, що правила Корсака визивають найменше претензій від гравців з приводу жеребкування і, як ви можете прочитати на російському форумі, росіяни також заявляють, що хотіли б частіше грати саме за такими правилами і хочуть застосовувати їх у своїх турнірах:

Re: Жеребьевка по-киевски
Пользователь: Doctor
Дата: 18.08.2007 18:45:48

Мне нравится жеребьевка по-киевски. Я обязательно применю ее у себя в школе, или даже на Татарстанских соревнованиях. Единственный минус - это отсутствие компьюторной жеребьевки, а то бы вообще не было никаких проблем. А так считать в ручную, ну что-то тяжело.


Re: Жеребьевка по-киевски
Пользователь: Kaban
Дата: 05.08.2007 13:31:31

Сахабутдинов:
”Что касаемо жеребьевки "по Корсаку", то ее последствия надо изучать. Причем не один год. Возможно, она приведет к дополнительной консервации рейтинга игроков. Возможно, при этой жеребьевке у некоторых игроков будет потерян интерес к турниру еще до его начала. Возможно, при этой жеребьевке из турнира в турнир противники будут одни и те же. Да мало ли чего возможно еще?!”

Действительно, возможно многое. В том числе и обратное перечисленному.
Использование "Жеребьевки по киевски" в Украине как раз это обратное и подтверждает.
Посетив Украинский турнир, общаясь с участниками, я ни разу не слышал от игроков ни о консервации рейтинга, ни о потере интереса. Слышал и читал о том, что игроки сожалели о невозможности принять участие в турнире, проводимом по таким правилам, т.к. помещение ограничено.
:thumbup:

А припущення Корсака про те, що всі партї турніру сильніший по рейтингу повинен вигравати використовувався тільки для перевірки, чи не викривлює ця система правил нормальний стан речей, тобто чи не створює невиправданих переміщень гравців в турнірній таблиці в процесі турніру. Так що це нормальний перевірочний постулат.

Над цією системою правил варто працювати разом, щоб сумісними зусиллями наближати її до досконалості. Якщо є якісь конструктивні пропозиції з цього приводу, давайте будемо їх обговорювати.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Що стосується програми «Swiss Master 5.5», то це дійсно цікава, функціональна, зручна і русифікована програма. Вона може широко використовуватись для «круговидів» та «швейцарок», які можуть застосовуватись в форових турнірах невеликих клубів (10-15 учасників) значним і нерівномірним градієнтом рейтингів, як, наприклад, у вас в Одесі. В турнірах зі значно більшою кількістю учасників та в турнірах без гандикапу, на мою думку, варто застосовувати систему MacMahon. З цією задачею програма «Swiss Master 5.5» не може справитись, так як у неї не передбачено відповідних налаштувань. А ось програма Герлаха «MacMahon» справляється з усіма широко застосовуваними в Го видами турнірів і розповсюджується безкоштовно на сайті її автора (тільки, на жаль, вона не русифікована).

Программа Swiss Master используется в шахматных турнирах с любой численностью. Это не только и не столько программа для жеребьёвки, сколько своеобразный органайзер главного судьи турнира. В ней есть масса полезных вещей, не имеющих шахматной специфики.
Если говорить о применимости к жеребьёвке турниров по го, то в ней нет лишь учёта мак-магона, что делает возможным её использование лишь в турнирах без его использования. Надеюсь, Вы это имели в виду.
Что касается программы Герлаха, то она имеет два плюса - это учёт мак-магона и бесплатность. Об её алгоритме жеребьёвки ничего хорошего сказать не могу. То же самое Вам скажет Корсак, чьему мнению Вы доверяете больше.

На самом деле чтобы понять состояние вещей, нужно понять откуда они взялись.
Тогда станет понятно, почему есть методика по-киевски, почему Европа привязана к программе Герлаха.
Но об этом позже. Сначала по тексту Вашего письма.

Я не нехтую російським досвідом, але він потребує додаткового глибокого вивчення, так як у них розроблена своя рейтингова система і її автор (Павлов) розробив для обрахунку рейтингу свою програму. Тому він і ставить свої вимоги по оформленню турнірів для коректного сприйняття таблиць його рейтинговою програмою. Ці вимоги в чомусь подібні до європейських, але й мають деякі відмінності. Оскільки ми відсилаємо результати турнірів не Павлову а Цєплому, то й пристосовуємось до вимог пана Цєплого.

Заметьте один момент - для того, чтобы отправить таблицу турнира Павлову мне достаточно поместить её на форум Кидо в том формате, который использует программа Turbo Swiss. И всё! Этот формат понятен и логичен.

Кстати, я прочитал ссылки, которые Вы мне предоставили, - большое спасибо, там есть действительно много интересного и в том числе описан формат, используемый Европейской Федерацией, т.е. он существует!
Вот фрагмент его описания и ссылка, где можно прочитать весь текст:
Tournament table format
The rating program processes the tournament tables written in the form of ASCII text files. The data record for each player is to be given in one line. Empty lines and everything following the semicolon sign are ignored. The results are presented in a string of entries separated by blanks. The number of rounds (included results) must be the same for each player and each result entry is given in the form:

<opponent's place><symbol>[/<colour>[<h>]]
where
<symbol> is + (a win), - (a loss) or = (jigo)
<colour> means the colour of stones ('b/w' = black/white)
<h> specifies the number of given handicaps

http://gemma.ujf.cas.cz/~cieply/GO/gor.html

Но вот что говорится по поводу отсылки результатов турниров:

We highly recommend using either the Ch.Gerlach's pairing program MacMahon or the L.Vannier's program Gotha that are (in our opinion) very efficient and include a direct export in the required format. If one of those programs was used to run the tournament we prefer to receive the original pairing file instead of the output text files.

То есть для жеребьёвки настоятельно рекомендуется использовать программу Герлаха или Госа(Gotha), и если жеребьёвка осуществлялась действительно в этих программах, то отсылать результаты не в текстовом формате, описанном выше, а в рабочем формате программы.

Это вполне логичное требование, но совсем нелогично требовать вручную перенабирать турнир, который был проведён с использованием другой программы. Думаю, если Вы будете отправлять турнир в Европейском формате, к Вам никаких претензий не будет, достаточно в комментарии указывать, что использовалась другая программа.
К следующей Одессе Золотой я сделаю импорт в европейский формат из Turbo Swiss(в Одессе только этот турнир по го обсчитывается этой программой), это несложно.
Осталась единственная проблема - это латинское написание имён.
На самом деле и это не проблема. В шахматах, например, турниры, которые идут на обсчёт ФИДЕ, ведутся в латинском написании. Так же можно поступить и в Го.
Было бы вообще прекрасно, если бы была единая база игроков Украины с национальными и украинскими транскрипциями имён и был доступ к этой базе по интернет, а программа жеребьёвки хранила оба написания и по требованию выдавала то, которое необходимо в данный момент. Но это лишь мечты... мечты...

З приводу основної теми нашої розмови, то ви можете почитати систематизовані розробки англійської федерації Го http://www.britgo.org/organisers/handbook/handbook.html , а також європейські правила проведення турнірів http://www.eurogofed.org/egf/index.htm , http://www.eurogofed.org/egf/toursysrules.htm .

Повторюсь, всё интересно и важно, но нигде нет описания, пусть даже самого простого, ни швейцарской системы, ни системы Мак-Магона. Про Мак-Магон сказано лишь, что добавляются очки в зависимости от уровня игры и всё.
А где же алгоритм образования пар? Чем он отличается в швейцарке и мак-магоне?
И отличается ли он от классического алгоритма, используемого ФИДЕ. У автора программы Макмагон на сайте опять таки идёт ссылка на использование системы Мак-Магон и есть описание алгоритма, позволяющего программно реализовать образование пар, но по какому принципу они должны быть организованы - ничего нет.

Що до жеребкування за правилами Корсака, то скажу Вам так: кожен нормальний автор будь-якої системи ніколи не скаже, що його система бездоганна, завжди знайдеться що в ній доопрацювати. Тільки недалекоглядні люди можуть заявляти, що вони придумали щось абсолютно досконале. Тому Корсак і відповів вам, що його система правил жеребкування далека від досконалості. Але це не означає, що вона гірша від інших.

Система Корсака не может быть ни лучше ни хуже, поскольку это ещё не система. В методике Корсака есть множество нерешённых проблем и нет главного - алгоритма перебора пар, что является основой.(Если Вам интересно глубже погрузиться в тему методики жеребьёвки по-киевски, то предлагаю обсудить её по следам свежего турнира PANDANET, который сегодня заканчивается).

Что касается общественного мнения на жеребьёвку по-киевски...

С ней связаны вопросы в начале поста, на которые я хотел дать ответ позже.

У меня следующее видение вещей, связанных с Го, его развитием и в частности с проблемой жеребьёвки и в том числе её автоматизацией.
Есть бедная Европейская федерация Го. Ей нужно как-то жеребить турниры. Есть программа Герлаха. Хотелось бы и получше, но нет. Есть правила швейцарской системы, заимствованной в шахматах, хотелось бы разработать свои, но нет кому. Поэтому всё в стиле "как бы есть" и есть рекомендации, что лучше бы так, поскольку по-другому - это никак.

В проекции на Украину - есть Корсак, который даром развлекает народ - каждое воскресенье проводит турниры. Это его хобби, я его понимаю. Есть бедные украинские игроки, которые привыкле всё получать на шару, как наследственность от совка.
Корсаку как-то нужно жеребить турниры? Нужно. Есть компьютер, как его применить? Ура! Спасительная соломинка - программа Герлаха.
Программа не может учитывать цвета? Не беда - нужно ввести нигири.
Жеребьёвка получается кривая? Надо что-то придумать своё.
Придумал. Что-то получается. Закрутиласть машина турниров. Работает.
Хотелось бы лучше? Но нет где взять(программу, правила жеребьёвки).

То же и в России. Шикшин делает жеребьёвку вручную. Это в XXI веке. Понятно, что любое средство, позволяющее хоть как-то автоматизировать процесс воспринимается на "ура".
И лучше, когда приводят мнение эксперта в предметной области, а не пользователя готовым средством. Говорить о компьютерной жеребьёвке по-киевски сейчас - это абсурд.

Теперь представим себе такое обстоятельство - Корсак ушёл из Го. Ну надоело ему всё это. И что тогда? Го умерло.
Поэтому на него все молятся и я в том числе. Поэтому всё, что делает Корсак - хорошо. Отсюда и мнение большинства о методе жеребьёвки по-киевски. И готовы говорить, что она лучшая в мире, чтобы только Корсак не ушёл.

Что предлагаю я? Смотреть на вещи объективно и видеть то, что есть на самом деле.
Конструктивные предлоения по поводу жеребьёвки по-киевски:
1. Изучить правила жеребьёвки по швейцарской системе, изложенные в правилах ФИДЕ.
2. Найти недостатки с точки зрения жеребьёвки турниров по Го(например, учет цвета при образовании пар).
3. Внести свои коррективы, используя основные принципы жеребьёвки по-киевски.
В результате получим уникальную систему жеребьёвки, которую можно алгоритмизировать.

Конструктивное предложение к Европейской федерации Го:
Провести ряд мер по систематизации информации, связанной с системами жеребьёвки, используемыми в Го, в результате которых появится доступ любителей Го к алгоритмам жеребьёвки турниров.

Извините за отнятое время.

С уважением, Валерий Ливеринов
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Нашёл описание системы Мак-Магон:

http://vannier.info/jeux/gotournaments/macmahon.htm

Но это опять таки основные принципы.

Есть описание на немецком языке:

http://vannier.info/jeux/gotournaments/toknowmore.htm

в пдф формате, но я немецкий не знаю.
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Насколько я понял, Небайдужему эта тема стала неинтересна либо стал неинтересен собеседник.

Вопрос к Корсаку по жеребьёвке по-киевски:

Пусть в верхней группе есть один человек(единоличный лидер).
С соседней группой он также не может образовать пар.
Что нужно делать в этом случае - спускать всех игроков вместе с ним в следующую группу или сначала пытаться найти пары для остальных игроков?
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

:huh: Вибачаюсь за довгу мовчанку. Тема мені цікава і співбесідник також. Інша справа, що в жовтні і листопаді катастрофічно не вистачало часу на відповідь. Потрібно було вирішувати питання по відкриттю візи для поїздки з Артемом на Лігу молодих майстрів Європи. Майже кожні вихідні - поїздки на турніри в Київ, турніри в Рівному, проведення чемпіонату України серед юніорів, поїздка в Страсбург на EYGML 2007. А крім того багато справ по роботі та інші побутові проблеми. Крім того на комп'ютер у нас дома конкуренція: Артем тренується на КГС, Міша програмує, а я добираюсь до ПК тільки тоді, коли усі інші члени сім'ї зайняті чимось іншим.
Ваш підхід до вирішення питання жеребкування заслуговує на увагу і на додаткове вивчення матеріалів з Інтернету.
З приводу бази даних українських гравців: найближчим часом я розміщу в темі про відправку турнірів на єврорейтинг список усіх українських гравців, які фігурують в європейській базі даних з написанням їх імен та прізвищ українською мовою та їх транслітерацією на латиницю. Узгоджена з європейцями система транслітерації викладена в тій же темі форуму.
Турнірні таблиці можна відправляти у європейському текстовому форматі, про який Ви могли прочитати з першоджерел. Але при цьому бажано вказати якою програмою користувались при проведенні турніру. Для оформлення турніру я особисто користуюсь програмою MacMahon, так як у звязку з відсутністю ПК у місцях проведення турнірів, жеребкування все одно доводиться проводити вручну. Доречі, Корсак, навіть маючи службовий ноутбук, при жеребкуванні користується також цією програмою з мінімальним використанням автоматизованого жеребкування.
З приводу системи MacMahon: ця система придумана не із-за бідності Європейської федерації Го, а в зв'язку з необхідністю проведення турнірів з максимальною кількістю учасників при мінімальних затратах часу. Усі любителі Го мають основну роботу, яка не дозволяє часто відлучатись та ще й на великі терміни часу. А програма MacMahon була уже придумана для обслуговування таких турнірів. Крім того ця програма враховує колір при жеребкуванні, але не як один із основних факторів для вибору пар, як в шахах. Це пов'язано з тим, що в Го перевага першого ходу компенсується комі. В шахах це неможливо. Тому і системи проведення турнірів відрізняються. :smartass:
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Відповісти