Го навчання

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
Wolf
Новичок
Повідомлень: 2
З нами з: 14 березня 2016, 17:33
Розряд: 10k

Re: Го навчання

Повідомлення Wolf »

bunny13 извиняюсь что влажу в разговор, но игра 9*9 и 13*13 очень важна по тому что:
9*9 даёт возможность понять правила игры, а 13*13 это техника игры. По тому и нужна начинать с этих досок.
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Го навчання

Повідомлення December »

bunny13 писав:А чи обов'язковою є гра виключно на кгс? І чи обов'язково грати на 13х13?
Звісно ж, є не тільки KGS! Є ще IGS (Pandanet), OGS (online go server), Tygem та купа інших варіантів. А можна взагалі приходити в клуби та грати вживу, а в інтернеті лише розв'язувати задачі та читати про стратегічні засади.
Зазвичай, ми початківцям рекомендуємо починати з КГС та ОГС, оскільки, на превеликий жаль, люди занадто часто не володіють англійською мовою, а саме на цих серверах велика російсько- та українськомовна спільноти.
Щодо розміру дошки, то найкраще поступово переходити від 9х9 до 13х13, а потім до 19х19. Звісно ж, ви можете й одразу почати грати на 19х19 - вам ніхто не забороняє, проте ефективність такого навчання буде досить низькою, особливо спочатку. Бо кожна із маленьких дощок поступово закладає важливі тактичні та стратегічні поняття, дає можливість призвичаїтись до гри та виробити витривалість. Наприклад, дошка 9х9 здебільшого для пояснення правил та засвоєння навику прораховувати варіанти та й гра на ній досить швидка. А дошка 13х13 ускладнює ці технічні варіанти, стає можливим прорахунок довших та складніших задач, а крім того, додається й стратегічна складова та й гра стає вже довшою. Ну, а на 19х19 повноцінна гра виходить, коли потрібно вже засвоїти певну кількість стандартних варіантів: джосек, вторгнень, форм, що живуть, вміти оцінювати позицію та вартість ходу, прораховувати довгі варіанти, тощо, може, навіть вже знати про якийсь із варіантів фусек.
Cradle
Advanced Member
Повідомлень: 104
З нами з: 31 січня 2012, 17:27

Re: Го навчання

Повідомлення Cradle »

Добавлю: Более того, начиная сразу играть 19х19 Вы, скорее всего, пропустите много важных моментов, станете играть неправильно, и когда укажут на ошибку - будет очень сложно переучится, что сильно затормозит Ваше развитие.
Дарья Мазурок
Advanced Member
Повідомлень: 155
З нами з: 03 вересня 2014, 09:28
Розряд: 13k

Re: Го навчання

Повідомлення Дарья Мазурок »

Теперь мы уже и новичков отпугиваем. Что вы за люди? Как может тренер привселюдно обвинять новичка в чем-либо? Где педагогический подход и вообще,что здесь происходит? Где разрешение на преподавания от Уфго новичкам? Извините, но мне кажется что кое-кто слишком много на себя берет. Здесь есть люди, которые контролируют общение с гостями форума? Такими успехами к нам новички больше не придут. Госпожа банни, если вам интересно обучение с нуля - обращайтесь ко мне. Я вам все расскажу, покажу и объясню. Жду вашего сообщения и извините за такой прием.
Что в жизни не делается - все к лучшему
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Го навчання

Повідомлення December »

Дашенька, я уже порекомендовала Банни13, куда ей лучше обратиться в ее родном городе, тем более, что там есть замечательная база развития го.
Дарья Мазурок
Advanced Member
Повідомлень: 155
З нами з: 03 вересня 2014, 09:28
Розряд: 13k

Re: Го навчання

Повідомлення Дарья Мазурок »

December писав:Дашенька, я уже порекомендовала Банни13, куда ей лучше обратиться в ее родном городе, тем более, что там есть замечательная база развития го.
Спасибо, Юленька. Уже сил нет на это все смотреть(((
Что в жизни не делается - все к лучшему
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Го навчання

Повідомлення zivilizazia »

Педагогика - это и отказ потакать вредному для ученика, и прямой отказ от ученика, который не хочет учиться, а хочет играться, потому что есть ученики и по-лучше. это отбор, селекция, как при поступлении в университет. всех же не берут учиться и многих исключают или переводят на платную форму.

именно отказ, как педагогический метод, а ни что другое, повлёк за собой вопросы ученика. и ответы, в виде 4-х комментариев. из них видно, что занятия платные, с 13х13 и никак по-другому.

последний комментарий - хейтеровский и от профана. а профанация го уфго точно не приветствуется.

лично у меня, ещё до создания уфго, всё ок и официально: педагогический диплом (7 лет), опыт тренером (5 лет), го-достижения, участие в соревнованиях, рекомендации, запись в трудовой книжке от Минспорта "тренер" и тп.
а что есть у профанов?

Поддерживать плохих учеников и критиковать специалистов, будучи профаном - однозначно плохо. неодобряю. не лично, а вообще. лично мне, профаны погоду не делают.
Дарья Мазурок
Advanced Member
Повідомлень: 155
З нами з: 03 вересня 2014, 09:28
Розряд: 13k

Re: Го навчання

Повідомлення Дарья Мазурок »

Педагогический диплом выдан европейской федерацией го? Или кем? Го достижения какие? 1 кю вы мадам не подтвердили на прошлой Одессе золотой насколько я помню, так что никому не понятно какова ваша сила игры. Рекомендации от кого, снова же? Молодец что в книжке есть слово тренер. Это не делает из вас специалиста. Какие достижение ваших учеников интересно, если вы так круты? Если бы мне такое написал Владимир Качановский, я понимаю. Воспитанники - чемпионы, а что имеете вы, что так разговариваете? Виктор Кокозей обучает в интернете. Вот у него есть достижение - 3 дан, официальный к тому же, а не нарисованный. У меня на кгсе тоже не такой уж и плохой - 4 кю. Если вы считаете, что у вас кгсовский 1 кю и вы лучше всех, это ваше личное право. Но выставлять себя на форуме УФГО специалистом, а вы находясь здесь даже членом УФГО не являетесь, ну не знаю на что это похоже. Странно что наша верхушка гошная это поощряет.
Что в жизни не делается - все к лучшему
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Го навчання

Повідомлення zivilizazia »

Дарья Мазурок писав: в книжке есть слово тренер. Это не делает из вас специалиста.
делает. и я 12 кю, как ты, никогда не проигрывала за прошлые 10 лет. и я не люблю сореврования и го, как спорт.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Го навчання

Повідомлення zivilizazia »

Дарья Мазурок писав: Го достижения какие?..Если бы мне такое написал Владимир Качановский, я понимаю. Виктор Кокозей обучает в интернете. Вот у него есть достижение - 3 дан, официальный к тому же, а не нарисованный. У меня на кгсе тоже не такой уж и плохой - 4 кю. Если вы считаете, что у вас кгсовский 1 кю и вы лучше всех, это ваше личное право. Но выставлять себя на форуме УФГО специалистом, а вы находясь здесь даже членом УФГО не являетесь, ну не знаю на что это похоже. Странно что наша верхушка гошная это поощряет.
коли я ще була студенткою, я стала призеркою та переможецею ЧУ серед жінок, прийняла участь в парних в Токіо. за що мені Держава присвоїла звання Майстра Спорту та фінансову премію. Освіта в мене була педaгогічна і оріентована на го. я працювала у 3 дитячих садках та 1 початкoвій школі в м.Рівне. проводила науковий експеримент. порівнювала рівень інтелекту до і після навчання го, з тими, хто цим не наймався. вийшло, що в го-гравців інтелект вище... згодом, Міністерство спорту офіційно мене затвердило в якості тренера з гри го в спотивній школі, де я проживала і платилo з/п. акцент ставився не на досягнення, а на масовість. разом виходило 140 дітей в тиждень, тобто 60 год навантаження (4-5 років). когось там навчити до дошки 19х19 було неможливо, враховуючи кількість. а далі, - я просто поїхала писати кандидацьку у Францію і втратила зв язок зі своїми учнями. була дуже виснажена і попереднім навантаженням, і вивченням фр мови. пам ятаю лише Андрія Кравця -учня Віктора Шевчука, колвін ще був зовсім маленьким. в дорозі йому бутерброди складала, за ручку водила, щоб не згубився, бо тоді в Москві були загрози терористичних атак.

а уфго не вирішyє такі питання, як тренерство. цим займаєтся Держава. це офіційно і престижно.

Віктор Кокозей, за останній місяць, мало-кого вчив, десь 1 учня, але 10 разів грав з роботами. у його профілі написано, що навчання в нього коштує 100 уе. але офіційно, він не має кваліфікації, бо одного 3 дана недостаньо. необхідно мати або спортивну, або педагогічну університецьку вищу освіту та суттевий досвід викладання в групі учнів.

до В.Качановського, в Рівне був мій вчитель - В.Шевчук. і це він створив необхідну для результатів базу і зник лиш недавно. ось Артем надав цитату своєї мами:
Через некоторое время ему позвонили (наверное Шевчук) что он приглашается на турнирчик. Папа сходил, занял там 1 место среди таких же очень начинающих, получил в подарок доску и комплект и благополучно забросил это на 2-3 года на шкаф. ... В ПДМ мы увидели столик где записывали на Го. Папа с Шевчуком узнали друг друга. Так Миша попал к Шевчуку. Увлекся. Пошел параллельно в первый класс. Приходил с игры и хотел играть еще дома. Папа был в Луцке. Он начал тебя уговаривать. Ты не хотел. Как то зарядили дожди, гулять было нельзя. Делать было нечего. Миша мучился хотел играть. Ты согласлся поучиться. Сели. Миша рассказал тебе правила. Стали играть. Ты играл без интереса. Но через некоторое время затянуло. Мише ты проигрывал. Закрывался в ванной, плакал. Выходил с заплакаными глазами. Потом сказал что на выходных тоже пойдешь с Мишей в клуб. Проигрывал там всем, даже Софийке. Но постепенно как-то вник. Через некоторое время Шевчук сказал что он запишет тебя тоже в клуб и чтобы мы уже платили за двоих. После уроков тоже разбирал. Гулять вы ходили конечно. Но и до и после ты занимался. Комп у нас появился где-то в 2005 году, а до этого интернета у тебя не было. Когда ты зарегистрировался на КГС ты там сразу вышел на 5 дан и больше не падал. До 2005 года ты занимался без интернета, по книжкам и распечатанным партиям.

тобто не всі заслуги його. але, наскільки я знаю, безкоштовно він не вчить.

а я запропонувала безкоштовно, бо можу собі дозволити і фінансово, і відповідно до стандартів мінспорту -офіційно.
рекомендаціі від ЯнАн -7п з Китаю, від Фан Уй - 2П, де я місяць в нього вчиласть та проживала.

Володя Кокозей краще багатьох, мені просто достатньо, а людям без необхідної освіти та рівня, Мінспорту буде відмовляти. але просто вчити правилам го, вести приватні та шкільні гуртки можна і з рівнем 10 кю.
в уфго я записувалась ще в минулому році в УФГо у Валрія Ліверінова в Одесі. але це ж громадська організація, а не держава та МінСпорту. і монополія і влада сертифікувати саме у нього. уфго лише співпрацює с Міністерствами, а ті дають гроші, статуси тренера і тп, а не навпаки.

а в Одесі я опинилась випадково. не збиралась змагатись і навіть не грала всі дні, бо в мене літак у Францію був раніше.
дивно мені цим дорікати і нас прирівнювати.

Даша, яка в тебе освіта, окрім 4 кю в го? я рада, що в тебе такий прогрес, бажаю тобі й подальших успіхів. раджу довчитись, хоч заочно. а не стверждуватись в такий спосіб. бо між тобою і мною, така ж відстань, як між мною і Віктором Кокозеєм -далі, часто, рівень росте дуже-дуже повільно.

Admin: Предупреждение. Нарушение правил форума П.3.3, П.2.11, П.3.4
Відповісти