Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення zivilizazia »

black better where.PNG
тут багато коментарів на цю тему. часто повторюєтся: q5. може це правда?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення December »

Ну, тут остались всего 3 большие зоны:
- область С14
- область Q5-R6
- область Q9
Вот из них и нужно выбирать. Правая сторона выглядит важнее и перспективнее, т.к. в мойо белых наверху пока достаточно пунктов для вторжения - можно будет выбрать оптимальный через несколько ходов. На левой очков за черных получится меньше.
А на правой выбор прост: уголи или сторона. Угол, обычно, надежнее. Кроме того, появляется возможность давления на белую группу на нижней стороне.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення zivilizazia »

December писав:Ну, тут остались всего 3 большие зоны:
- область С14
- область Q5-R6
- область Q9
Вот из них и нужно выбирать. Правая сторона выглядит важнее и перспективнее, т.к. в мойо белых наверху пока достаточно пунктов для вторжения - можно будет выбрать оптимальный через несколько ходов. На левой очков за черных получится меньше.
А на правой выбор прост: уголи или сторона. Угол, обычно, надежнее. Кроме того, появляется возможность давления на белую группу на нижней стороне.
Юлия, а давай сыграем, когда тебе удобно на кжс (alkonost)?

вот всё так понятно, а всё равно хочется сыграть в м4 :).
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення December »

М4 - интересная зона, но разве это не исправляет форму белым? М3 типа... или вовсе тенуки и сразу какри в угол.
Хотя, это, конечно, забавно - 2 средних кю в поисках лучшего хода. :)
Лучше бы мнение данов спросить.
Аватар користувача
Galahad
Advanced Member
Повідомлень: 48
З нами з: 05 липня 2011, 16:21
Розряд: 1p

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення Galahad »

Я бы скорее всего сыграл симари r5, также я бы думал над вторжением в m17 (так как обе лесници проходят за черных) с14 забирает не интресную левую сторону, поэтому кажется менше.
Cradle
Advanced Member
Повідомлень: 104
З нами з: 31 січня 2012, 17:27

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення Cradle »

R5-wP3 мне кажется будет хорошим ответом. Возможно по такой логике сыграть R6.
M17 не выглядит срочным, если белые выйдут в сенте (возможно, даже сыграют тенуки), нанесение какари будет очень приятно за них.
Q9 - Q5 мне кажется весьма нормальным вариантом за белых
C14 скорее всего будет готе, перспектив особо нет (С6 низко)
Аватар користувача
Galahad
Advanced Member
Повідомлень: 48
З нами з: 05 липня 2011, 16:21
Розряд: 1p

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення Galahad »

Я думаю не треба переоцінювати хід Р3 так як br5, wp3, p4,o3,o4 - після цього дуже важко побудувати форму білим на нижній стороні і хід К4 буде виглядати дуже неефективно, а чорні вийдуть в сенте і заберуть праву сторону.
Я вибрав хід r5 тому що не бачу ніякого хорошого продовження в цій частині доски. Якщо грати якесь друге сімари: для R6 - для білих буде не поганим продовження в О3 так як це є прямою загрозою вторгнення в R3, для q5 неприємна точка r7. При сімарі r5 найкраще за білих на мій погляд це зіграти в q6 - але я думаю що результат вийде непоганим за чорних.
На м17 майже ніколи не треба відповідати тенукі, ідея в цьому ході така: m17, m16, l16,l15,l17, k17, n16,m15, n17, k15 - і замість того щоб дограти джосекі о16 чорні будуть грати какарі с14 зробивши білу сторону переконцетрованою, а далі залишиться два великих хода о16 і какарі на правий нижній куток і я думаю чорні зуміють забрати один з цих пунктів. (на рахунок срочності цього ходу - потім двух лестниц може не бути)
Q9 - це просто поганий хід(він орієтований на великий мішок а нижня і верхня сторони вже зайняті)

Ця тема є досить цікавою, якщо у вас є якісь запитання чи свої партії з запитаннями кидайте їх сюди - я буду по можливості відповідати.
Cradle
Advanced Member
Повідомлень: 104
З нами з: 31 січня 2012, 17:27

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення Cradle »

br5, wp3, p4,o3,o4 - wM3, если честно, меня б полностью устроил бы такой вариант). Чем он плох? Мне кажется, после М3 за ч тенуки совсем неприятно (т.к. угол открыт), если продолжать вклинивание - атари - закрылись и бQ2, тенуки на таком моменте отдают хороший угол, разрезание особо не работает. (Если на Q2 ч хане, тенуки или М4)
Аватар користувача
Galahad
Advanced Member
Повідомлень: 48
З нами з: 05 липня 2011, 16:21
Розряд: 1p

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення Galahad »

По-перше q2 просто порізати в m2, o2, l 3, m4, l4, m5 , l5 - я думаю ця боротьба буде вигідна чорним, по-друге якщо просто дограти w q2, br2, wp2, b r3 то білі вийдуть в сенте, але форма буде дуже погана (L3+h2,h3 - дуже багато вразливих місць) тому скоріш за все всеодно прийдеться додати хід в М4 а хід в К4 буде майже пасом (точно не самий кращий хід в фусекі) - тому результат що вийшов точно не вартий ходу на початку, краще залишити як є і грати в другому місці.
В стандартному фусекі коли грають прилипання Р3 до сімарі то його грають перед ходом к4 ( щоб по можливоті його потім не добавляти)
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Fuseki: I played (Black) c14. Is it the best move, please?

Повідомлення zivilizazia »

https://www.youtube.com/watch?v=DBEvAaAumjQ

я перекинулась на ютюб Фан Уя, бо розумію його і по-фр, і по-анг. в нього 2П і він дуже доступно пояснює такі речі + торкаеться психологічних проблем. неймовірно, що в нього нема педагогічної освіти. але мені потрібно його слухати 2 рази, бо перший раз я його практично чогось не сприймаю.

помітила, що дати практично такі запити не коментують. але дуже багато людей відгукнулось. тобто, проблема не у відсутності зацікавленості в го у кю.
Відповісти