Цікаві історії, притчі, мудрі вислови

Гумор, смішні історії, про життя, флейм писати сюди
Відповісти
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Цікаві історії, притчі, мудрі вислови

Повідомлення Небайдужий »

Повчальна притча про різницю між розумною людиною та дурнем:
Якось Учень прийшов до Вчителя і запитав: Вчителю, чим розумна людина відрізняється від дурної?
Був тихий сонячний ранок, Вчитель пив зелений чай і думав про суть вічності. Але задля Учня він відставив недопитий чай, призупинив свої роздуми, піднявся і повів Учня за собою. Вчитель привів юнака до гори. До того схилу, де нещодавно стався невеликий обвал, і біля підніжжя гори лежало каміння різного розміру.
Вчитель сказав Учневі, щоб той відніс усі камінці на вершину гори. Каміння було багато, і Учень тягав його цілий день, а Вчитель сидів у затінку дерева і читав працю великого філософа Та Ну.
Учень дуже втомився, але до заходу сонця він все ж таки переносив усе каміння. Він підійшов до Вчителя, сповнений гордості за виконану роботу, і запитав:
– Вчителю, тепер я можу почути відповідь на своє питання?
– Ні,
– похитав головою Вчитель, – ти ще не готовий.
– А навіщо було тягати усе це каміння?,
– зарепетував Учень.
– Ось, – підняв вказівний палець Вчитель, – Розумна людина задала б це питання до того, як почати його носити.
Востаннє редагувалось 12 жовтня 2017, 14:16 користувачем Небайдужий, всього редагувалось 3 разів.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Цікаві історії та притчі

Повідомлення Небайдужий »

Сподобалась це одна історія:
Ціна професіоналізму. Чому декотрі послуги так дорого коштують?

Один чоловік ніяк не міг позбутися від скрипіння мостин. Що б він не пробував, нічого не допомагало. Нарешті він запросив тесляра, який, як сказали йому друзі, був справжнім майстром своєї справи.
Майстер своєї справи увійшов до кімнати і почув скрипіння. Він поставив на стіл свій ящик з інструментами, дістав з нього молоток і цвях і трьома ударами забив цвях в мостину.

Скрипіння зникло назавжди. Тесляр витягнув з кишені квитанцію і написав на ній загальну суму – 45 доларів. Над цією сумою було ще два рядки:

Забивання цвяха – 2 долари.
Знання, куди його забити, – 43 долари.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Цікаві історії та притчі

Повідомлення Небайдужий »

Цікава притча про причини наших проблем:
На початку заняття професор підняв склянку з невеликою кількістю води. Він тримав цей стакан, доки всі студенти не звернули на нього уваги, а потім запитав:
- Скільки, на вашу думку, важить ця склянка?
- 50 грам!
- 100 грам!
- 125 грам! - припускали студенти.
- Я і сам не знаю, - продовжив професор, - щоб дізнатися це, потрібно його зважити. Але питання в іншому: що буде, якщо я потримаю так стакан протягом декількох хвилин?
- Нічого, - відповіли студенти.
- Добре. А що буде, якщо я потримаю цю склянку протягом години? - знову запитав професор.
- У вас заболить рука, - відповів один із студентів.
- Так. А що буде, якщо я таким чином протримаю стакан цілий день?
- Ваша рука окам'яніє, ви відчуєте сильне напруження в м'язах, і навіть вам може паралізувати руку, і доведеться відправити вас в лікарню, - сказав студент під загальний сміх аудиторії.
- Дуже добре, - незворушно вів далі професор, - однак, чи змінилася вага склянки протягом цього часу?
- Ні, - була відповідь.
- Тоді звідки з'явився біль у плечі і напруга в м'язах?
Студенти були здивовані і збентежені.
- Що мені потрібно зробити, щоб позбутися від болю? - запитав професор.
- Опустити склянку, - була відповідь з аудиторії.
- Ось, - вигукнув професор, - точно так само відбувається і з життєвими проблемами і невдачами.
Будете тримати їх в голові кілька хвилин - це нормально.
Будете думати про них багато часу - почнете відчувати біль.
А якщо будете продовжувати думати про це довгий, тривалий час, то це почне паралізувати вас, тобто ви не зможете ні чим іншим займатися.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Цікаві історії, притчі, мудрі вислови

Повідомлення Небайдужий »

Можливо комусь пригодиться в психологічній підготовці спортсменів:
«У психології є цікавий принцип: чим більше очікувань з приводу якоїсь події, тим більша ймовірність розчарування. Більше очікуєш – менше отримуєш, менше очікуєш – більше отримуєш.
Принцип діє завжди, жодних винятків…»

Вже багато разів на власному досвіді переконувався, що цей принцип дійсно діє...
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Цікаві історії, притчі, мудрі вислови

Повідомлення Небайдужий »

Притча. Хто і як створює нам проблеми?

Йшов пустелею один лицар. Довго йшов. За весь шлях встиг загубити і коня, і всі важливі обладунки, зберігся лише один меч. Втома, голод і спрага були його вірними попутниками.

І ось чоловік побачив поперед себе невелике озеро. Зібрав всі залишки сил і пішов до води.

Дійшовши до озера, лицар побачив великого триголового дракона. Дістав меч, та й давай ним розмахувати. Добу бився, другу.
Відрубав чудовиську дві голови, після чого той впав на землю. Поруч впав і лицар, більше воювати у нього не було ні сил ні бажання.

І тоді, зібравши останню волю в кулак, дракон запитав:

– Чуєш, лицар, так а що ти хотів?
– Води попити.
– Так ну і пив би…
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Vlad25
Новичок
Повідомлень: 1
З нами з: 14 квітня 2019, 15:51

Re: Цікаві історії та притчі

Повідомлення Vlad25 »

Небайдужий писав: 08 жовтня 2017, 14:32 Цікава притча про причини наших проблем:
На початку заняття професор підняв склянку з невеликою кількістю води. Він тримав цей стакан, доки всі студенти не звернули на нього уваги, а потім запитав:
- Скільки, на вашу думку, важить ця склянка?
- 50 грам!
- 100 грам!
- 125 грам! - припускали студенти.
- Я і сам не знаю, - продовжив професор, - щоб дізнатися це, потрібно його зважити. Але питання в іншому: що буде, якщо я потримаю так стакан протягом декількох хвилин?
- Нічого, - відповіли студенти.
- Добре. А що буде, якщо я потримаю цю склянку протягом години? - знову запитав професор.
- У вас заболить рука, - відповів один із студентів.
- Так. А що буде, якщо я таким чином протримаю стакан цілий день?
- Ваша рука окам'яніє, ви відчуєте сильне напруження в м'язах, і навіть вам може паралізувати руку, і доведеться відправити вас в лікарню, - сказав студент під загальний сміх аудиторії.
- Дуже добре, - незворушно вів далі професор, - однак, чи змінилася вага склянки протягом цього часу?
- Ні, - була відповідь.
- Тоді звідки з'явився біль у плечі і напруга в м'язах?
Студенти були здивовані і збентежені.
- Що мені потрібно зробити, щоб позбутися від болю? - запитав професор.
- Опустити склянку, - була відповідь з аудиторії.
- Ось, - вигукнув професор, - точно так само відбувається і з життєвими проблемами і невдачами.
Будете тримати їх в голові кілька хвилин - це нормально.
Будете думати про них багато часу - почнете відчувати біль.
А якщо будете продовжувати думати про це довгий, тривалий час, то це почне паралізувати вас, тобто ви не зможете ні чим іншим займатися.
Никогда не мог подумать что ета притча коснетса меня!((((
Відповісти