Заява Качановського В.О.

Конференції, президії, рішення, обговорення, пропозиції та ін.
Відповісти
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Заява Качановського В.О.

Повідомлення Небайдужий »

Уже кілька років підряд деякі люди в нашій федерації заявляють, що заберуть у Школи інтелектуальних видів спорту Рівненського міського Палацу дітей та молоді право проведення Юнацького Чемпіонату України, бо так захотіли деякі батьки учнів (і я так розумію й тренер) у Києві. Якими мотивами це продиктовано: заздрістю, чи бажанням помсти за щось, чи просто небажанням їздити на змагання в Рівне, чи бажанням таким чином поставити мені, як організатору й судді змагань в Рівному, «жирну двійку», чи ще якимись іншими мотивами, чи усіма цими мотивами разом? Я не знаю. Але знаю лише одне, що спроби будь-яким способом перевести це змагання з Рівного під будь-якими приводами і будь-куди, аби лише не в Рівному, виникали через певні періоди. А останнім часом розмови про це і спроби відібрати чемпіонат стали суттєво частішими. Розмова про це була і у вересні (Симоненко), і після закінчення ЮЧУ в Рівному 5-го листопада (Яценко), і тепер була затіяна нова спроба в розмові в цю суботу в Києві після обговорення планів на проведення ЮЧЄ (знову Яценко). Це вже викликало у мене бурхливу негативну реакцію, навіть занадто бурхливу, але лише тому, що просто «дістали»…
Право проведення цього змагання учні, батьки і тренери Школи інтелектуальних видів спорту здобували за результатами багаторічних досягнень її учнів, за результатами активної роботи тренерів школи, за результатами того, що саме ця школа щорічно приносила і приносить федерації багато призових місць та міністерських рейтингів. Я вважаю несправедливим позбавляти цих учнів і їхніх батьків права прийняти участь хоча би в одному, профільному для школи, всеукраїнському змаганні без необхідності додаткових затрат із сімейних бюджетів на дорогу до іншого міста та на проживання там. Кияни і так мають можливість без додаткових витрат грати в чверть-фіналі ЧУ (друга ліга), в Кубку України та й в багатьох інших змаганнях. Рівненські ж гравці ж на всі ці змагання змушені їздити і нести додаткові витрати. І це не зважаючи на те, що саме рівненські гравці приносять Федерації багато досягнень і дивідентів. Але схоже, що ніякі заслуги не є аргументами для ініціаторів переводу чемпіонату з Рівного. Приводяться абсолютно абсурдні мотиви: мовляв, якщо провести ЮЧУ в якомусь місті, то завдяки цьому буде розвиток Ґо в цьому місті… Повірте, розвиток Ґо в тому чи іншому місті залежить не від проведення того чи іншого змагання в цьому місті, а від щоденної кропіткої праці тренерів над пошуками талантів, над методичною організацією занять з учнями, над творчими підходами до процесу викладання та ще від багатьох інших щоденних зусиль, а не від змагання у два дні. Ну провели жіночий ЧЄ в Одесі… Приводили ті ж мотиви. Мовляв, треба проводити в Одесі, бо треба розвивати регіони. І що? Ми спостерігаємо тепер в Одесі суттєві зміни? Стоять черги на запис в секції Ґо? Чи може все проходить так, як було і до цього чемпіонату і розвиток іде за рахунок роботи тренерів, а не за рахунок факту проведення там того чи іншого змагання? Я вважаю аргументи такого типу спекуляцією та спробою створювати фейкові цінності.
Тому, протестуючи проти регулярних спроб забрати чемпіонат з Рівного, я заявляю, що не бачу сенсу більше співпрацювати з такими людьми і вкладати свої зусилля в роботу президії Федерації, де президент та його оточення націлені на такий розвиток подій, та складаю всі добровільно взяті на себе обов’язки. Моя робота була непримітна, але доволі об’ємна. Багато хто навіть і «зеленого поняття» не має про те, скільки це забирало часу і праці та потребувало певної кваліфікації. Тепер у декого з’являється можливість потягати «на власному горбу» це «ярмо». Удачі, та плідних успіхів.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Dmitriy
Президент УФГО
Повідомлень: 1781
З нами з: 05 квітня 2003, 11:23
Розряд: 5d
Звідки: Киев, Украина.

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення Dmitriy »

Вибір зроблений в гніві неможливо виправити ...
Аватар користувача
oksashev
Пользователь
Повідомлень: 12
З нами з: 13 січня 2013, 10:44
Звідки: м. Рівне

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення oksashev »

Шкода,що так сталось. Володимир Олександрович, як і люба людина, має право і на "огріхи", і на помилки, і на свій характер. Він робить багато для плідної роботи школи та розвитку Го.
upa
Пользователь
Повідомлень: 10
З нами з: 22 листопада 2017, 20:57

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення upa »

Невже рівненські діти своїми результатами на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, регулярними поїздками на змагання Чемпіонату та Кубка України в столицю не здобули право на проведення у себе хоча б одного змагання загальнодержавного рівня - Чемпіоату країни серед юнаків і дівчат?
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення Наталья »

Мова і не йшла ніколи про перенесення змагання в столицю, наскільки мені відомо.
Так само, як "материнська" організація ЄвроГоФедерація проводить щорічні змагання серед дітей та молоді (і серед дорослих також) у різних місцях, відповідно, Європи, для того, щоб дати шанс всім (а не лише місцевим) прийняти участь. Мова йшла про те, щоб великі змагання проводились у різних регіонах, щоб росла зацікавленість грою по всій країні, не лише в одній школі.
І нічого більше, ніяких домислів, додумок. Стратегії розвитку створюються лише для розвитку, ні з якою іншою метою.
Шкода, що взагалі з'явилась ця тема. Тому що школа, яку заснував Віктор Шевчук, справді чудова. І, сподіваюсь, з його та інших тренерів легкої руки в Україні виростуть ще багато подібних шкіл.
upa
Пользователь
Повідомлень: 10
З нами з: 22 листопада 2017, 20:57

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення upa »

Я, безумовно,поважаю і підтримую Вашу думку про недоцільність перенесення змагань у столицю та про необхідність розширення географії українського го.
У всіх на вустах Львів, Івано-Франківськ, Кременець...
А тому хочу виступити з зустрічною пропозицією проводити щорічні змагання на Кубок України почергово у різних містах країни, розподіливши молодь за категоріями до 12-16-20 років та серед дорослих. Кубок України, на мою думку - це досить серйозний офіційний турнір, який сприятиме зацікавленості грою в регіонах.
Турніри ж Вищої ліги та Чемпіоату країни серед юнаків і дівчат залишити в традиційних містах.
Поза тим, доцільно подумати про цикл турнірів "Великого Шолому"(Гран-Прі) України в який об'єднати турніри, що зараз проводяться по різних містах.
Координацією циклу може зайнятися Президія Федерації, яка у спілці тренерами зможе заповнити багато білих плям на мапі українського го.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення Наталья »

Вибачте, але вважаю будь-яку конструктивну розмову тут, у цій темі, недоречною з багатьох причин.
Обговорення планів змагань відбувається уповноваженими особами у інших форматах, або навіть на форумі у інших темах. Ця тема - для висловлення емоцій.
Відверто не розумію, чим гірші рівняни, їх діти, які живуть в столиці, від тих, хто проживає в Рівному. Навіть у нашій школі, у молодших класах є декілька таких родин. Це не українці? Вони не мають рівні шанси на розвиток? Чи питання у іншому?
Те само стосується мешканців інших міст, переселенців. Чи право на розвиток мають лише учні однієї школи під керівництвом одного тренера?
Анонімність співрозмовника не дає мені можливості "подивитись у очі", але будь-ласка подивіться базу гравців Europeangodatabase. Дитячі турніри та учасників від нашої країни? Чи не бачите там певну закономірність?
Адже суспільство для того і об'єднується, щоб легше було вчити і розвивати дітей. Але фактично є тенденція на посилення однієї школи, навіть незважаючи на участь цього року 18 спортсменів зі столиці (не безкоштовну для кожної родини так само, як і щороку). І замість конструктиву - емоції.
А домислів може бути мільйон. Міністерські рейтинги, контроль, інші причини...
Але все ж маю надію, що гравці в Го здебільшого навчені передусім до взаємної поваги і витримки. І націлені на розвиток виду спорту і Федерації в цілому.
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення December »

Михайле, власне кажучи, як раз і підняли питання того, що в Україні є 3 великі національні змагання і кілька уже досить великих центрів ґо, то зробити ці 3 основні змагання мігруючими між цими центрами. Наприклад, пропонувалось, якщо у 2018 році юнацький провести у Харкові (на один єдиний рік, не назавжди), то у Рівне віддати інше велике змагання на вибір Володимира Олександровича: другу лігу або кубок України. Але сказати це було просто нікому, бо Володимира Олександровича просто не було. Він пішов.
Крім того, Михайле, Ви, певно, не знаєте, але фінали, що чоловічий, що жіночий, теж мають властивість мігрувати. Я особисто неодноразово приймала участь у жіночому фіналі, що проводився у Рівному у першій половині 2000-х. І чому так було на Вашу думку? Правильно, бо більшість учасниць була з Рівного. Зараз склад фіналу знову наповнюється рівнянками, що мешкають саме у рівному, і як тільки їх стане більше, ніж мешканок інших міст, то жіночий фінал знову переїде до Рівного. І це нормальна тенденція.
Джон
Новичок
Повідомлень: 5
З нами з: 24 листопада 2017, 19:30

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення Джон »

Вважаю, що місто проведення чемпіонатів повинно визначатись за принципами справедливості і логіки. Керуватись у виборі міста наступного чемпіонату потрібно не кількістю учасників, а кількістю ПЕРЕМОЖЦІВ. Це буде мотивувати команди якісніше готуватись до змагань, а не просто "перемагати" кількістю учасників. За такими принципами проводяться багато чемпіонатів в Україні та за її межами. Та саме головне - це те, що переможець повинен визначатись шляхом чесної гри, а не любими методами. Все виглядає так, що від перенесення чемпіонату у Харків найбільше виграє команда Києва, оскільки позбавиться багатьох сильних суперників з Рівного. Рівень розвитку гри в тому чи іншому місті залежить не від кількості чемпіонатів, а від кількості ресурсів (людських та фінансових), що вкладаються тренерами, батьками, спонсорами, волонтерами та ін. небайдужими.
upa
Пользователь
Повідомлень: 10
З нами з: 22 листопада 2017, 20:57

Re: Заява Качановського В.О.

Повідомлення upa »

Шановні друзі!
Я з глибокою повагою та пошаною ставлюся до Ваших зусиль, щодо розвитку українського го.
Дякую за конструктивне і адекватне вираження своїх думок і емоцій.
Розуміючи, як непросто в наш час вибратися на турнір в інше місто, приємно було бачити спортсменів із Києва (18, що особливо радує на тлі 4-5-6 киян у попередні роки), Одеси і Харкова.
Саме тому, що ми не ділимо турніри на "ваші й наші", рівненські діти регулярно беруть участь у змаганнях Кубка України, другої ліги Чемпіонату України, "Одеси золотої".
Поглянувши на таблицю Юнацьких чемпіонатів Європи 2013-2017 я теж помітив певну закономірність: 2017-рівняни 9, кияни-4, Одеса-3; 2016- Рівне 10, Київ-Ірпінь-8;
2015-Рівне-5; 2013-2014 - не показово по 1 спортсмену.
Погоджуючись з думкою п.Юлії, що при більшості спортсменів з одного міста у у фіналі, там і варто проводити цей турнір, саме цим аргументую проведення юнацьких чемпіонатів у Рівному. І це нормальна тенденція.
Дякую
Востаннє редагувалось 27 листопада 2017, 23:11 користувачем upa, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти