Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ), флуд

Гумор, смішні історії, про життя, флейм писати сюди
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ), флуд

Повідомлення Небайдужий »

Сьогодні ввечері мені стало відомо від учнів, що харків'янин Часновський Євген під час турніру користувався програмним забезпеченням, яке могло давати йому підказки ходів. Діти просто не додумались поскаржитись на нього судді, або хоча би мені. Сказали мені про це лише сьогодні ввечері на заняттях.
Прошу пана Євгена сказати чесно тут на форумі яким саме програмним забезпеченням він користувався і чи має це програмне забезпечення можливість генерувати варіанти ходів.
Жаль, що я сам не звернув увагу на цей факт, а то можна було би там на місці вияснити це питання. Якщо підтвердиться факт неспортивної поведінки пана Євгена, то прошу змінити результати його ігор на програші за рішенням судді з відповідним перерахунком рейтингів.
Неприємно піднімати це питання, але обман не можна заохочувати (якщо це підтвердиться), тим більше, що він обманював дітей, які з довірою відносяться до дорослих і лише починають свій шлях в Го.

Прошу колег з Харкова розібратись у цій неприємній ситуації і надати тут чесну картину того, що насправді робив пан Євген.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Егор
Пользователь
Повідомлень: 15
З нами з: 02 листопада 2013, 00:16
Розряд: 15k

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення Егор »

Ситуация непонятная - мы поднимем этот вопрос на ближайшем заседании Харьковского Го клуба.
С уважением, судья турниров в г. Харькове, Иштван Егор.
З повагою, Іштван Є.О. (м.Харків)
Vassko
Тренер
Повідомлень: 1409
З нами з: 20 березня 2003, 09:26
Розряд: 4d
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення Vassko »

Да, сейчас уже есть достаточно сильные проги , играющие на уровне данов. Только смысл приезжать на турнир и играть прогой? Другой вопрос, что можно не только генерировать ходы, но посмотреть/вспомнить джосеки, в критический момент попросить подсказку у более сильного друга по инету. Но смысл? Вы же от этого сильнее играть не станете. Не понимаю я таких людей. Даже на КГС никогда не пользовался ничем.
Аватар користувача
unnamed
Advanced Member
Повідомлень: 563
З нами з: 09 жовтня 2011, 22:47
Розряд: 14k

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення unnamed »

Я уверен, что он просто записывал ходы в го-дроиде.
Сам так делал неоднократно.
sand
Новичок
Повідомлень: 3
З нами з: 10 липня 2013, 17:36

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення sand »

Согласен с Димой. Харьковчане не такие монстры, чтобы приезжать на турнир и обманывать детей. Да и смысла в этом нет. Спросите у любого харьковчанина, который играл с Женей в живую, он подтвердит его уровень игры. И даже скажет, что новый рейтинг может быть занижен.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення Небайдужий »

unnamed писав:Я уверен, что он просто записывал ходы в го-дроиде.
Сам так делал неоднократно.
А впевненість ця на чому базується, на яких фактичних даних? Мої претензії базуються на фактах, які навели мені на заняттях мої учні. А ваша впевненість на чому базується? Ви бачили конкретно: коли, як, якою програмою, з якими можливостями користувався пан Євген? Ви можете впевнено стверджувати, що він не користувався якимись можливостями тієї програми для використання її у якості підказок? Те, що Ви особисто використовували програму лише для запису партії, не означає, що й інші настільки ж чесно використовують програмне забезпечення.

Моє запитання тут було задане саме тому, що діти мені сказали, що у нього на екрані висвічувались не тільки ходи, які він записував, а й черговий хід, який треба зробити. І ще казали, що висвічувались варіанти джосекі (вважай конкретні підказки). Також вони відмічали, що він під час користування програмою старався прикрити екран рукою, щоб гравець, з яким він грає, не бачив що робиться на екрані. Мене особисто такі факти насторожують. Тому у мене виникли підозри у нечесній поведінці пана Євгена. Виходить так, що діти грали не з людиною, а з програмою. А це вже нечесно...
Як на мене, то краще вже записувати на папері, аби про мене не подумали так, як подумали про Євгена.

Діти чекають вирішення цього питання. Тому, прошу харківських гравців Го розібратись в цьому питанні досконало і якнайшвидше та повідомити тут на форумі про те, яким програмним забезпеченням користувався Євген і які можливості у цієї програми. Добре було би, якби та програма уміла лише записувати ходи. Гірше, якщо вона може видавати варіанти подальшої гри. Тоді вже вибачайте, я буду схильним вірити своїм учням.

Турнір в Євробазу не буде відправлений до того часу, доки я не отримаю тут вичерпну відповідь з приводу поставлених запитань.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення Небайдужий »

sand писав:Спросите у любого харьковчанина, который играл с Женей в живую, он подтвердит его уровень игры. И даже скажет, что новый рейтинг может быть занижен.
Мова тут іде не про рівень гри Євгена. Можливо він грає дуже сильно. Мова тут іде про те, що мої учні звинувачують його у тому, що він користувався можливостями програмного забезпечення для вибору варіантів ходів.

А взагалі, вважаю за доцільне на майбутнє ввести на наших турнірах одне дуже важливе правило:

Користуватись технічними засобами запису партій можна лише тим особам, які в даний момент не грають турнірну партію, тобто стороння для тої чи іншої конкретної партії особа. При цьому важливо, щоб ніхто із учасників партії не бачив екрану пристрою, на якому записується партія. Якщо ж партію хоче записувати сам гравець, то для цього він може використовувати паперові кіфу. Спроби застосувати технічні засоби для запису партії самим гравцем слідує вважати спробою неспортивної поведінки, так як немає чітких і однозначних гарантій, що той чи інший гравець не скористається додатковими можливостями програмного забезпечення.

На тих турнірах, які буду проводити я, як суддя, однозначно буде таке правило, незалежно від того, чи буде таке правило прийняте для всіх турнірів в Україні.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
WinDigo
Advanced Member
Повідомлень: 59
З нами з: 20 вересня 2008, 14:31

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення WinDigo »

Здравствуйте.
Меня зовут Часновский Евгений.
Программа, которой я пользовался для записи партий - gobandroid. Честно и откровенно могу сказать, что пользовался программой исключительно для записи партий, потому что записывать ручкой на бумаге намного более неудобно.
Телефон лежал по левую руку от меня, т.к. по правую находилась чаша с камнями. Делать на телефоне левой рукой ход для меня очень непривычно, поэтому делал это правой рукой, предварительно засучив рукав куртки (чтобы не сбить камни, которые находились в левом нижнем углу доски). Возможно, поднимая достаточно высоко руку (опять же, чтобы не сбить камни) могло показаться, что я закрываю экран.
Во время игры Пелех Виталий задавал мне вопрос насчёт программы, которую я использую, на что был дан ответ "Gobandroid". На вопрос "Платная?" был дан ответ "Нет.". Это все случаи хотя бы какого-то упоминания мобильных средств записи информации в моих играх. Если бы возникли хотя бы какие-то вопросы по этому поводу, я бы с радостью на них ответил и показал, что использовал программу исключительно для записи партий.
Я был не единственным человеком, который использовал мобильное устройство для записи партий на турнире, поэтому мной был сделан вывод, что это не запрещено.

Как дополнительное подтверждение моих слов предлагаю ознакомиться с тем фактом, что многие харьковские игроки могут подтвердить мой уровень игры на заявленном рейтинге. Также мой ник на КГС - WinDigo. Мой текущий рейтинг там должен быть 7k. Это мой второй выездной турнир и так получилось, что рейтинг УФГО у меня был действительно немного занижен. Хотя уже после этого турнира он более-менее соответствует моему уровню игры согласно устной экспертной оценке, данной мне перед турниром Одесса Золотая 2014 Гилязовым Александром.

На будущее я бы хотел, чтобы было заранее сказано о невозможности записывания партий с помощью мобильных программ, либо, если возникают претензии у игроков касательно честности оппонента, то поднимать этот вопрос во время партии, а не после турнира, тем самым высказывая, вообще говоря, необоснованные претензии. Как вариант, можно регламентировать конкретный список программ, которые можно использовать.

С уважением, Часновский Евгений.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення Небайдужий »

to WinDigo:
Дякую за оперативну відповідь. Я донесу її дітям на чергових заняттях. В вашому рівні гри я не сумніваюсь. Але, на майбутнє краще не робити тих речей, які можуть двозначно трактуватись. Як бачите, діти запідозрили Вас у нечесній грі саме із-за тих особливостей, які Ви описали у своїй відповіді. Рекомендую на майбутнє або записувати свою партію на паперовий носій, або просити когось із своїх знайомих знаходитись недалеко від партії і записувати на технічний засіб вашу партію. І цього правила краще дотримуватись навіть тоді, коли воно ніде й ніким не прописане. Так Ви убережете себе від поганих думок про Вас.
Як кажуть, якби Ви не дали привід для сумнівів, то й ніяких сумнівів не було би.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
WinDigo
Advanced Member
Повідомлень: 59
З нами з: 20 вересня 2008, 14:31

Re: Кубок України 2014 (11-12 жовтня, Київ)

Повідомлення WinDigo »

Знову ж, чомусь до iнших (бiльш сильних) гравцiв таких питань не виникало, тому це дуже схоже на особисту образу.
На майбутнє краще гравцям пiд час партiї упевнитися, що опонент не використовує програмнi засоби з неспортивною метою, а не доводити до ситуацiї необгрунтованих претензій.
З повагою, Часновський Євген
Дякую.
Востаннє редагувалось 14 жовтня 2014, 11:21 користувачем WinDigo, всього редагувалось 2 разів.
Відповісти