Програми для організації суддівства

... та інші програми з Го.
Відповісти
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

Трудности возникают, потому что я оперирую рейтингом, а не рангами. Похоже, я представляю, как решить проблему. Спасибо.
Да, в "АвтоКорсаке" нижняя группа также поддерживается.
Korsak
Главный судья
Повідомлень: 1152
З нами з: 13 березня 2003, 10:05

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Korsak »

Почитал, интересно.
На все время не хватает, но по поводу стартовых очков игроков ниже 20-го кю скажу так - на практике нет смысла их дифференцировать по каждому стартовому очку за один разряд. В принципе у Герлаха все реализовано по уму. Там есть верхняя граница (например задаем 1-й дан) и нижняя граница (например 20-й кю), которые задаются в параметрах турнира и всем кто выше верхней границы (включительно) задается максимальное стартовое количество очков МакМагона, а тем кто ниже (включительно) нижней границы задается 0 стартовых очков МакМагона. А те кто попадают в интервал между верхней и нижней границей автоматически получают стартовые очки в зависимости от заявленного ранга (даны и кю) с шагом 1 очко - 1 ранг. Также там есть режим ручной установки любого количества стартовых очков Мак-Магона любому участнику, что дает возможность в зависимости от состава турнира формировать группы МакМагона, объединяя по нескольку рангов. Повторить такое - на мой взгляд - идеальный вариант.
Что касается непосредственно участников ниже 20-го кю, то из своего опыта я скажу так, что я их как правило объединял в одну группу и давал им 0 стартовых очков, а начиная с 20-го кю давал 1 очко и так далее по одному очку за ранг. Несколько раз было что я разделял их на две группы. С 30-го по 26-й кю давал по 0 очков, а с 25-го по 21-й - 1 очко. А 20-му кю тогда давал 2 очка и так далее по одному очку за ранг.
Во втором случае это делалось так - нижняя граница устанавливалась 22-й кю (при этом 20-му кю автоматически устанавливалось 2 стартовых очка), а затем игрокам с 25-го по 21-й кю вручную устанавливалось одно стартовое очко. Надеюсь объяснил понятно.
Опция с разделением на группы по фиксированному количеству участников в одной группе на мой взгляд лишена смысла. Группировать можно только по рангу (или же по рейтингу), но не по количеству в группе.

С уважением, Владимир Корсак
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Небайдужий »

Опція поділу на формальні групи має сенс, так як в деяких турнірах організатори розбивають учасників на декілька груп, а не за принципом МакМагон. Зустрічав такі варіанти в турнірах в Інтернеті та деяких російських місцевих вільних турнірах (не чемпіонатах). Ця опція може застосовуватись, наприклад, при форових турнірах. Для наших офіційних змагань ця опція не має значення, але якщо вже передбачати програму для широкого використання, то треба враховувати реалії і потреби не тільки для офіційних чемпіонатів, а й для інших видів турнірів.

PS
До речі, я теж розділяю учасників рівненських турнірів вихідного дня на декілька формальних груп (правда поділяючи все ж за рангами), щоб зручніше було проводити форовий турнір вихідного дня і забезпечувати ігри з меншою форою. Так що, така опція потрібна.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Dmitriy
Президент УФГО
Повідомлень: 1781
З нами з: 05 квітня 2003, 11:23
Розряд: 5d
Звідки: Киев, Украина.

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Dmitriy »

Для Королёва Д.В.
Очень приятно читать высказывания в этой теме.
Компетентно, грамотно, информативно. :)
Не могу только понять, почему в других темах этого не прослеживается?
Странно...
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

"Компетентно, грамотно, информативно" - это потому что программированием я занимаюсь профессионально. Мне, например, точно так же приятно слушать ваши лекции по го.
А "в других местах", касающихся оргвопросов, где мы все любители, " не прослеживается", в основном, потому, что у нас с вами по этим вопросам наблюдается несколько затянувшийся конфликт интересов. В таких ситуациях слова оппонента всегда кажутся возмутительными и неприятными. Чтобы преодолеть этот психологический эффект, надо мысленно выходить за рамки конфликта. Впрочем, углубляться в психологию у меня нет никакого желания - во всяком случае, здесь.
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

Вышла версия 1.7

• Исправлены все известные ошибки;
• В окне "Игрок" добавлены навигационные кнопки "<-" и "->";
• В случае, когда создаётся новый игрок, вместо кнопки "Применить" появляется кнопка "Сохранить и создать ещё";
• Команда и тренер в окне редактирования игрока могут быть выбраны из выпадающего списка с данными, ранее введёнными для текущего турнира;
• В окне редактирования турнира появилась новая опция "Использовать супергруппу, члены которой назначаются вручную" и соответствующая опция в окне редактирования игрока - "Член супергруппы";
• Добавлена новая турнирная опция "Назначать стартовые очки без пропусков" для производства стартовых очков вроде 1, 2, 3, 4... для игроков с рангами 19 кю, 17 кю, 5 кю, 1 кю вместо обычного соответствия 1, 3, 15, 19.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Небайдужий »

Перші кроки до покращення програми уже зробили. І це добре. Можу сказати, що вкладка з інформацією про гравця налаштована уже достатньо зручно. Будемо крокувати далі і налаштовувати і інші грані програми.
* Найперше, з чим зіштовхнувся, так це відсутність контекстного меню при спробі активації того чи іншого гравця правою кнопкою миші (тачпаду). При необхідності проведення ручного жеребкування така опція дуже доцільна.
Не завжди суддя повинен проводити жеребкування за принципами Корсака. Тому варто забезпечити комфортне ручне жеребкування. Можливо варто перейняти і тут досвід програми МакМагон.
* А для кругових турнірів, крім того, бажано добавити опцію присвоєння стартових номерів кожному гравцю і надалі мати в "репертуарі" програми можливість проведення стандартного жеребкування по круговій системі. Таблиці черг гри можна взяти, наприклад, тут: http://chess.sainfo.ru/table.php
Принципи формування таблиць черги гри можна прочитати тут: http://chess.sainfo.ru/tablei.php
Якщо закласти ці принципи до алгоритму програми, то можна робити жеребкування кругових турнірів при будь-якій кількості гравців.
Таким чином напрошується уже опція, в якій потрібно відмічати за якою системою буде проводитись турнір (макмагон (по Корсаку), чи круговик). Якщо суддя відмітить круговик, то тоді має появитись опитування для якої кількості гравців буде проводитись турнір та опція "яким кольором в першому турі повинен грати гравець під номером 1", і в інфо гравців повинна появитись опція присвоєння стартового номера. Необхідність визначення кольору тут важлива в тому сенсі, що при проведенні змагань з шахів чи шашок автоматично вважається, що гравець під №1 в першому турі грає білим кольором, а в Го найчастіше приймається протилежний колір, тобто гравець під №1 в першому турі грає чорним кольором.
* При редагуванні критеріїв визначення місця бажано підсвічувати той критерій, який буде переміщуватись, а то інколи можуть виникнути помилки і відповідно додаткові клопоти по переналаштуванню черговості критеріїв.

PS
Шановного автора програми прошу не хвилюватись - я буду завантажувати Вас невеликими порціями і за умови, що Ви взагалі готові забезпечувати всі мої "забаганки" у вашій програмі. :)
У мене є такі підозри, що забезпечення моїх "забаганок" дасть Вам можливість створити досить привабливий для спортивних суддів програмний продукт. :)
Не розслабляйтесь, попереду ще багато роботи. :)
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

Программа призвана облегчить судейство, так что запросы судей - это и подсказки к развитию проекта, и руководство к действию.

Насчёт ручной жеребьёвки: разве существующих механизмов недостаточно? Создавать пары вручную можно из меню "Тур". При выборе пункта меню "Добавить пару" появится окно, где можно из списка выбирать свободных игроков.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Небайдужий »

Згоден. Є можливість ручного жеребкування. Але якось інтуїтивно не виникає асоціації меню "тур" з ручним жеребкуванням. Крім того, такий спосіб, здається більш "затратний" по кількості необхідних рухів для створення пари. А от через контекстне меню мені задається це було б швидше. Хоча це мабуть варто дати на вибір суддям. Комусь зручніше буде так, як Ви це реалізували, а комусь можливо зручніше буде через контекстне меню. Багатоваріантність вирішення різних проблем дає можливість пристосуватись до використання людям з різними поглядами на варіанти вирішення.

PS
А можливо це я просто звик до функціоналу програми МакМагон і уже автоматично шукаю такий же функціонал і у Вашій програмі. То можливо з контекстними меню і не будемо спішити. Побачимо, чи буде все ж виникати бажання скористатись контекстним меню після деякого часу роботи з Вашою програмою
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

Я почему сразу не сделал контекстное меню: потому что о его существовании узнал совсем недавно, читая документацию Герлаха - а до тех пор думал, что в его новой программе ручной жеребьёвки вообще нет. То есть это совсем не интуитивно-очевидно. :)

Будет не хватать - сделаем.
Відповісти