Мастер-класс «Правила игры Го»

Питання розвитку Го в Одесі
Аватар користувача
Мастер Го
Пользователь
Повідомлень: 27
З нами з: 05 лютого 2007, 14:22

Re: Мастер-класс «Правила игры Го»

Повідомлення Мастер Го »

Конечно с первого раза детям понять большую доску сложновато, поэтому я попытался максимально участвовать в процессе отвечая на все вопросы.
А 38х38 - это уже перебор)))
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Мастер-класс «Правила игры Го»

Повідомлення Небайдужий »

Якщо просто розповідати про гру Го з ознайомчою метою, то дошка 19х19 підходить як демонстрація великого простору для дій гравців. Для пояснення правил вона теж підходить. Інша справа, якщо проводяться регулярні навчальні заняття з початківцями, то починати регулярні ігри потрібно з дошки 9х9 і лише після великої кількості партій на цій дошці варто перейти на дошку 13х13, а через кілька місяців регулярних занять можна уже переходити на велику дошку. Принаймні я притримуюсь такої точки зору на підставі мого власного досвіду проведення занять з дітьми. На моїх заняттях діти починають вивчати Го у вересні і лише на початку грудня переходять на велику дошку та починають ходити на турніри вихідного дня. Такий плавний перехід з дошки на дошку забезпечує комфортне сприйняття гри. Інакше, у деяких учнів, які одразу сідають грати за велику дошку, може виникати розгубленість перед її великим простором для гри і вони просто не знають що з цим робити. Так можна довести дитину до того, що вона прийме рішення, що гра Го не для неї і перестане займатись.
Востаннє редагувалось 17 липня 2013, 20:59 користувачем Небайдужий, всього редагувалось 1 раз.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Vassko
Тренер
Повідомлень: 1409
З нами з: 20 березня 2003, 09:26
Розряд: 4d
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Мастер-класс «Правила игры Го»

Повідомлення Vassko »

:) Я б вообще держал бы по полгода( ну месяца 4 так точно) на 13х13( нарабатывание техники, и эта доска идеально подходит для этого). А на 9х9 минимум месяц( занятий 6, имхо, в принципе хватает(+ещё несколько , чтоб закрепить), чтоб освоится на ней и понять что происходит. Зато когда они переходят на 19х19 чувствуют себя уже уверенно. Ну и , как говорится, запретный плод сладок, поэтому переход на более большую доску- это как награда даже :)
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Re: Мастер-класс «Правила игры Го»

Повідомлення liver »

Если нужны для следующего мастер-класса комплекты 9Х9, то обращайтесь, дам сколько нужно.
nashsir
Advanced Member
Повідомлень: 223
З нами з: 10 квітня 2013, 23:48

Re: Мастер-класс «Правила игры Го»

Повідомлення nashsir »

liver писав:Если нужны для следующего мастер-класса комплекты 9Х9, то обращайтесь, дам сколько нужно.
Вот это дело! :thumbup: Солидарность - это то, чего как раз не хватает игрокам в Го, как спортсменам :)
Аватар користувача
Мастер Го
Пользователь
Повідомлень: 27
З нами з: 05 лютого 2007, 14:22

Re: Мастер-класс «Правила игры Го»

Повідомлення Мастер Го »

Спасибо за критические замечания! Обязательно учтем, тем более что 28 июля будет второй мастер-класс. Насчет комплектов 9х9 - будет понятно завтра, т.к. я пока не очень готов с ними работать, хотя возможно это и облегчает взаимодействие со слушателями.
Відповісти