Kido Cup 2018

Відповісти
Geser
Advanced Member
Повідомлень: 136
З нами з: 15 липня 2011, 08:20
Розряд: 1d

Kido Cup 2018

Повідомлення Geser »

Тихо и незаметно для украинского сообщества прошел на выходных один из крупнейших турниров в Европе - Kido Cup 2018 http://kidocup.go-turniere.de/en/about-the-tournament собравший более 200 участников плюс отдельный круговой турнир для 8 топ европейских игроков, где тихо и скромно занял первое место Артем Качановский, выиграв 6 туров из 7, включая 5-й тур с Ильей Шикшиным, пожалуй сильнейшим на сегодня в Европе, где лидерство несколько раз переходило из рук в руки и завершилось длинным и сложным ко.
Партия прикреплена к посту.
kido_top_r7.jpg
 Відкрити партію
KidoCup01-3.sgf (58.5 Кіб) Завантажено 265 разів
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення Небайдужий »

Фото від Antonius Claasen:
photo_2018-05-20_07-06-15.jpg
photo_2018-05-20_22-37-05.jpg
photo_2018-05-21_21-45-15.jpg
photo_2018-05-21_21-46-54.jpg
photo_2018-05-21_21-45-36.jpg
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення December »

Вітаємо Артема!
:thumbup:
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення Артем »

Дякую за привітання. Як повернуся в Україну - напишу пару слів про свої враження від турніру.

До речі, фото вище - з майстер-класу з живою легендою, Lee Changho 9p. Він разом з іншим корейським 9p розібрав фінальну партію - мою проти Іллі.
take
Advanced Member
Повідомлень: 84
З нами з: 23 липня 2017, 23:23
Розряд: 3d
Контактна інформація:

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення take »

Вiтаю чемпiона!!! Але, незнаю як iншим, а вiciмка особисто менi приїлась, кожен рiк гравцi грають одне з одним , неначе з пустого в порожнє... цiкаво було б подивитись партiї наприклад з корейськими молодими iнсеями та європро.
Geser
Advanced Member
Повідомлень: 136
З нами з: 15 липня 2011, 08:20
Розряд: 1d

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення Geser »

О, так это реально он)
А то смотрел, думал привиделось, так как лица по фото плохо различаю)
Можешь потом написать подробнее какими судьбами его на турнир занесло и что еще он делал кроме разбора партии?) Обычно топ про как то не жалуют Европу своим посещением...
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення Небайдужий »

take писав: 22 травня 2018, 16:23 Вiтаю чемпiона!!! Але, незнаю як iншим, а вiciмка особисто менi приїлась, кожен рiк гравцi грають одне з одним , неначе з пустого в порожнє... цiкаво було б подивитись партiї наприклад з корейськими молодими iнсеями та європро.
Європейські профі щорічно грають у цілому ряді турнірів, де приймають участь як сильні азійські любителі (в тому числі, здається, і інсеї), так і азійські професіонали. Навіть тут на форумі є декілька тем, в яких писалось про участь того ж Артема в турнірах, де він грав з азійськими про. А ще цілий ряд таких повідомлень можна знайти на сайті Європейської Федерації Ґо.
До речі, 10 червня буде черговий такий турнір в Китаї, де будуть приймати участь європейські професіонали (в тому числі і Артем). Ось посилання на минулорічний такий турнір: https://www.eurogofed.org/index.html?id=135
Просто такі турніри чомусь мало висвітлюються в Інтернеті і ті люди, які не шукають цю інформацію спеціально, фактично і не знають про них.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення Артем »

З 19 по 21 травня у м. Гамбург (Німеччина) відбулися змагання з Го під назвою Kido Cup, які зібрали учасників у кількості 261 (!) чоловік. Це найбільший турнір Європи, якщо не враховувати Го-конгрес.

В цілому турнір організований за схожою схемою до тієї, яку ми спробували реалізувати на Українському Го-конгресі раніше цього ж місяця:
- учасники сплачують турнірний внесок
- є основний турнір
- ввечері - додаткові турніри (парний, бліц), майстер-класи з професійними гравцями
- є варіант безкоштовного проживання на місці гри (у спортзалі школи)
- є варіант дешевого харчування (у столовій школи готують їжу запрошені кухарі)

Турнір розділений на 2 частини: TOP8 та основна частина. У TOP8 допускаються 8 найвищих по рейтингу учасників, які мають європейське громадянство. У TOP8 грають 7 партій - кожен з кожним, по круговій системі. Я, власне, приймав участь у частині TOP8.

Турнір проводиться у старій німецькій школі:
school.jpg
Здається, школа була збудована аж у 1922 році:
school_year.jpg
Організатори доклали чимало зусиль для того, щоб зробити турнір не лише турніром, а й приємним відпочинком. Ввечері після першого дня турніру була проведена вечірка з безкоштовними напоями: сік, солодка вода, пиво - кожному за смаком. На свіжому повітрі біля школи завжди було місце для того, щоб сісти та відпочити:
relax.JPG
У дворі школи є футбольне поле, і організатори змагань надають м'яч - поле рідко можна побачити вільним. Між турами у футбол грають в основному діти:
football.JPG
Проте після турів ввечері на поле виходять учасники групи TOP8, корейські про, аматори - та хто тільки не виходить. Автор даної статті, власне кажучи, теж активно грав у футбол - чудовий спосіб розвіятися після важких партій. На фото нижче - Pavol Lisy 2p та Lucas Podpera 7d (фото зроблене в темряві і в русі, тому якість - так собі):
football_pro.JPG
Востаннє редагувалось 06 червня 2018, 11:51 користувачем Артем, всього редагувалось 4 разів.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення Артем »

Для мене турнір почався з того, що я прибув у Гамбург на день раніше, для того, щоб виспатися перед турнірним днем.

Більшість учасників турніру ночують у спортзалі школи, безкоштовно. Там в принципі є все, що потрібне для того, щоб переночувати: відносно м'які мати, душ. Потрібно лише принести з собою спальний мішок чи надувний матрац - і готово.
gym.jpg
Минулого року на цьому ж турнірі я вже ночував у спортзалі, та чомусь забув, що умови насправді є спартанськими. У першу ж ніч на мене чекало декілька несподіванок, які швидко освіжили мені пам'ять. Виникла якась проблема із освітленням, його не могли вимкнути - довелося усю ніч спати зі світлом. Ну й німецькі любителі Го, які довго не бачили одне одного, щиро раділи спілкуванню :) (десь до 2-ї години ночі).

Не зважаючи на це, наступного дня мені пощастило здобути 2 перемоги у 2 партіях - проти Alexandr Dinerstein 3p (Росія) та Tanguy le_Calve 6d (Франція).

Автор статті за дошкою:
ArtemKachanovski.JPG
На європейських турнірах часто трапляється так, що гравці, у яких вдома є вільне місце, запрошують до себе ночувати учасників турніру. Отже, наступної ночі я вже вирішив не ризикувати, і попросився ночувати до свого доброго знайомого - Antonius Claasen:
tony.jpg
Не зважаючи на те, що в нього вже було 11 гостей у квартирі, він прийняв і мене також.

Наступного дня несподівано для самого себе, у важкій боротьбі, я зміг здобути перемоги проти своїх основних конкурентів - Mateusz Surma 1p (Польща), Pavol Lisy 2p (Словаччина) та Ilja Shikshin 2p (Росія). Усі партії були непростими, та фортуна цього разу була на моєму боці.

Ввечері після другого дня змагань був організований майстер-клас із легендарним Lee Changho (фото є в попередніх постах). Розібрали мою партію проти Іллі. Майстер показав чимало цікавих ідей. Проте, відверто кажучи, його комунікативні та педагогічні здібності залишають бажати кращого - не дарма його називають кам'яним Буддою.

Було питання про те, яким же чином сам Lee Changho відвідав Гамбург. Турнір існує завдяки основному спонсору - корейській компанії Kido. Хороші стосунки з ним підтримуються завдяки корейському професійному гравцю, який проживає у м. Гамбург - Yoon Young Sun 8p. Кожного року турнір відвідує група корейських про. Не знаю вже, яким чином цього разу Lee Changho потрапив у цю групу. Думаю, що завдяки зв'язкам корейського спонсора виникла можливість запросити живу легенду у Європу.

Третього дня я вніс трохи інтриги у хід змагань, програвши Lucas Podpera 7d (Чехія). Та у останньому турі в партії проти Christian Pop 7d (Румунія) мені пощастило виграти (дійсно пощастило), і в результаті я посів 1-е місце. А інші європейські про перемогли один одного та створили " замкнуте коло" у турнірній таблиці - вони поділили 2-4 місце.

Фото з церемонії нагородження:
prizegiving.jpg
Посилання:
1. Стаття про змагання на сайті Європейської федерації Го: https://eurogofed.org/index.html?id=204
2. Результати турніру:
- частина TOP8, в якій я приймав участь: http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=18 ... t&mode=cml
- основний турнір: http://www.dgob.de/tourn/tourn.cgi?f=18 ... t&mode=cml

Записи партій можна знайти в архівах kgs під акаунтами: KidoCup01 - KidoCup04.
Востаннє редагувалось 06 червня 2018, 11:50 користувачем Артем, всього редагувалось 3 разів.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Kido Cup 2018

Повідомлення Артем »

Гамбург - це найбільше не-столичне місто Європи із населенням у майже 2 млн. чоловік (за даними Вікіпедії).
Місто розміщене на півночі Європи та є найбільшим портом Німеччини.
Історична частина була зруйнована під час війни, проте щось відбудували, а щось залишилось неушкодженим.
На мене справили враження німецькі парки:
park1.jpg
park2.jpg
Ну і, звісно, порт.

Історична частина:
port-historic.jpg
port_historic2.jpg
Індустріальна частина:
port_industrial.jpg
На цьому свою розповідь завершую. Є ще багато чого цікавого, проте краще один раз побачити, ніж сто раз почути ;) .
Відповісти