Yike Cup, 4th European Go Grand Slam Tournament

Відповісти
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Yike Cup, 4th European Go Grand Slam Tournament

Повідомлення Артем »

26-29 квітня у місті Берлін пройшов 4-й європейський турнір серії Grand Slam.
Сторінка турніру на сайті EGF: https://eurogofed.org/EuropeanGrandPrix ... m2018.html . Там є турнірна таблиця, записи партій, і вся інша інформація про турнір.

Коротко опишу свої враження.

В турнірі приймали участь 2 українських спортсменів: я (Артем Качановський) і Андрій Кравець. Як європейським про нам не довелося проходити відбір до турніру. Щоправда, система турніру така, що 4 з 6 європейських про починають грати з другого туру, а 2 вимушені почати з першого (система на виліт з 12 гравцями). Цього року доля грати у першому турі випала Андрію Кравцю та Ali Jabarin з Ізраїля. Обидва вдало зіграли, потрапивши у 2-й тур.

У 2 турі на мене чекав Dusan Mitic 7d з Сербії. Почав партію я з хорошим настроєм, і, як мені здавалося, вдало. Хоча при розборі з китайським про потім виявилося, що я переоцінював свою позицію. В якийсь момент я зав'язав боротьбу у центрі дошки. Я досить обережно розрахував основний варіант, і нічого не передвіщало біди. Після основної комбінації чорні вбивали групу білих, перемегаючи у семеаї на 1 даме:
1.png
Я думав, що суперник не повинен йти на цей варіант. Але це означало б невигідну боротьбу поруч з моїми стінами, на що я й розраховував.
Проте суперник все ж пішов на фатальний варіант. Я вирішив ще раз перевірити свої розрахунки. Несподівано я побачив, що не помітив сильний хід білих, який міняє результат боротьби на протилежний - помирають тепер чорні:
2.png
Пощастило, що знайшовся план порятунку ситуації. Щоправда, іншим словом, окрім як "біль", я назвати його не можу:
3.png
Чорним вдалося врятувати групу, але ціною всього центру, який був перспективним. Звісно, ситуація була вже далеко не радісною для чорних. Я намагався відігратися, суперник декілька разів прогинався, але врешті-решт в кінці партії у мене було менше очок на 5, і шансів вже не було - я здався.

Ali Jabarin так описував свої враження від моєї майстерної комбінації у центрі дошки: "Я підійшов, і побачив подвійний чи потрійний порожній трикутник. І подумав: "колись цей хлопець грав у хорошому стилі". Що я можу сказати... Було вже не до стилю, треба було рятувати ситуацію. Форма, яка вийшла, може порівнятися лише із "вареником", який я створив на турнірі Vado Cup у Румунії:
Dumpling2.JPG
Тоді мій вареник був офіційно визнаний Королем усіх вареників. Детальніше про вареник можна прочитати у кінці статті за посиланням: https://eurogofed.org/index.html?id=192

Андрій у 2 турі переміг Mateusz Surma 1p з Польщі. Партія була безнадійною для Андрія, але суперник в якийсь момент зіграв дуже необережно (чи можливо жадібно). За що й поплатився. Що ж, Андрію теж мало рано чи пізно пощастити. Я бачив багато партій, які були виграні за нього, але він програвав у такому ж стилі.

Далі Андрій мав боротися за 1-4 місце, а я - за 5-8.

Після поразки у такій важливій партії настрій, звісно, вже був не той, але треба було боротися далі. У наступних 2 партіях я не без пригод переміг Cornel Burzo 6d (Румунія) та Ali Jabarin 1p (Ізраїль), а Андрій програв 2 партії - Ilya Shikshin 2p (Росія) та Dusan Mitic 7d (Сербія). У результаті Андрій посів 4 місце, я - 5. А переможцем турніру став Ilya Shikshin 2p, який у фіналі переміг Pavol Lisy 2p (Словаччина).

За дошкою у передостанньому турі:
59d30b0b-b9c1-4547-82e8-2e1fcb5e3c5a.jpg
Граємо далі. Можливо наступного разу у моїй партії не буде "вареників" та потрійних порожніх трикутників ;)
Востаннє редагувалось 08 травня 2018, 07:57 користувачем Артем, всього редагувалось 1 раз.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Yike Cup, 4th European Go Grand Slam Tournament

Повідомлення Артем »

У Берліні ми з Андрієм були вже декілька разів, оскільки традиційно Grand Slam проводиться саме там.
Найбільше у цьому місті мені подобаються парки:
IMG_20180430_072819.jpg
IMG_20180430_073736.jpg
IMG_20180430_074225.jpg
Бранденбурзькі ворота:
IMG_20180428_203304.jpg
Бундестаг:
IMG_20180428_203954.jpg
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Yike Cup, 4th European Go Grand Slam Tournament

Повідомлення Артем »

Я та Stanislaw Frejlak 6d (Польща) біля меморіалу Холокосту:
IMG_20180429_170657.jpg
IMG_20180429_170824.jpg
Ще познайомилися з Тимуром Хаджиновим - українцем, що наразі проживає та працює у Берліні. Він люб'язно запропонував показати нам центр Берліна та розповісти про життя у Німеччині, від чого ми, звісно, не відмовилися!

Тимур та його пес Моджо (зліва від Тимура - Stanislaw Frejlak 6d (Польща)):
IMG_20180429_184115.jpg
Здається, пес був теж радий знайомству:
IMG_20180429_184130.jpg
IMG_20180429_184135.jpg
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Yike Cup, 4th European Go Grand Slam Tournament

Повідомлення December »

Зміна українських рейтингів учасників:
Качановський Артем - 2757 - 2755
Кравець Андрій - 2678 - 2682
Аватар користувача
komi
Advanced Member
Повідомлень: 158
З нами з: 15 лютого 2005, 20:54

Re: Yike Cup, 4th European Go Grand Slam Tournament

Повідомлення komi »

Прошу прощения у Артема.
Поправочка - Date: 26th April - 29th April 2018
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Yike Cup, 4th European Go Grand Slam Tournament

Повідомлення Артем »

Дякую, виправив
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Yike Cup, 4th European Go Grand Slam Tournament

Повідомлення Артем »

Стаття на сайті Європейської федерації Го: https://eurogofed.org/index.html?id=202
Відповісти