The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Відповісти
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення Артем »

Дякую усім, хто вболівав.

Турнір був для мене надзвичайно цікавим досвідом. Думаю, мені багато в чому пощастило, і збіг обставин привів до того, що навесні доведеться їхати знову в Японію - на продовження турніру Sankei Cup. У першому турі 16 відібраних професійних гравців будуть грати проти 16 аматорів, білими без комі.
Система проста - на виліт. Сподіваюся, що не буде багато турів під ряд, бо це втомлює.

Декілька коментарів по кожній із партій:
1. Hasimoto Shozo 7p. У першій партії особливих проблем не було, очевидно суперник давно вже не грав - помер на самому початку партії, потім так і не загострив гру, хоча догравав я не найкращим чином.
2. Inoue Naoki 3p. У другій партії початок партії був невдалим за мене - віддав надто багато очок. Але потім суперник необережно захищав свою слабку групу, і вдалося загострити ситуацію. Таке відчуття, ніби суперник добре грає на територію, але у боротьбі допускає помилки.
3. Sonoda Yuichi 9p. У третій партії на початку, думаю, мені вдалося добре відіграти. Але помилок було багато, при чому з обох сторін, і десь до середини партії чорним вдалося вирівняти позицію. Але потім суперник не найкращим чином захищав слабку групу і прорахувався, вважаючи що може поставити мою групу на ко, а вона жила безумовно. В результаті я отримав велику перевагу. Далі я грав дуже необережно і дозволив супернику наблизитись, у результаті - перемога всього 0.5 очка.

Допускаю, що суперники з 2 і 3 партії могли мене недооцінити, а також суперник з 3-ї партії грав 2 партії в той день, а я - лише 1 (йому 64 роки, якщо не помиляюся). Отакий от вийшов збіг обставин.

В дружньому матчі справи не йшли з самого початку. Вийшло дуже погано з самого початку, і відігратися я так і не зумів, хоча суперник давав чимало шансів.

З приводу туристичної складової:
Їздили в Кіото на 1 день (можна побачити на фото). У місті просто надзвичайна кількість древніх храмів, вдалося відвідати лише 3 місця.
В Осаці бачили лише замок Осаки (теж є на фото).
Коли спитав у мешканців Осаки що у них можна подивитись, вони навіть не знали що сказати. Сказали, що є замок Осаки, а основна спеціалізація Осаки - японська їжа :) . Оскільки нас організовано не годували, ми і займались дослідженням японської кухні. Усе надзвичайно смачно і цікаво. Дорогувато правда, але можна собі дозволити інколи, тим більше коли уся поїздка оплачена, і призові дають. В Осаці є цілі величезні квартали з ресторанами і кафе. Просто ходиш і вибираєш, що тобі хочеться спробувати сьогодні. Ну і 2 рази організатори турніру запрошували нас на вечерю в ресторани. Там уже, звісно, ми відривалися по повній.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення Артем »

Ще напишу з приводу побуту, може комусь буде цікаво.
Жили у гуртожитку Kansai Kiin (професійної федерації Го Осаки).
Гуртожиток представляє собою 5-кімнатну квартиру, в якій є гобани, матраци та купа літератури по Го.
Процес такий: приходиш в квартиру, вибираєш собі матрац, вибираєш собі місце де ти спиш.
Література - цікава з усіх точок зору. Ніби потрапив у музей. Є старі записи партій 200-річної давності, є журнали за 1980-і роки, коли ще зовсім інші люди фігурували в професійному Го. Одним словом, цікаво. Ну і ще одна деталь: японці не зачиняють свої двері, коли йдуть на вулицю. Тобто такого поняття, як ключі, у нас в принципі не було. Просто йдеш, а потім просто приходиш назад, і двері відчинені.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення Небайдужий »

Цікавий розбір партії Артема і Сонодо провів Алєксандр Дінерштейн:

Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення Небайдужий »

Розбір партії Артема з Сонодою в Китайській Ґо Академії: http://www.eurogofed.org/index.html?id=87
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
holigor
Advanced Member
Повідомлень: 53
З нами з: 31 липня 2007, 09:56

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення holigor »

Отже, все вирішила задача на життя і смерть. Якого рівня?
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення Артем »

Не можна сказати, що все вирішила задача на життя і смерть, поворотних моментів і помилок було багато. Помилок було значно більше, ніж зазначено у розборі, там лише зазначені ключові моменти.
Якщо мається на увазі прорахунок чорних у комбінації, що починається з ходу 117 - то це задача не надто високого рівня, можливо 3-5 дан. Але реальна партія є реальна партія, побачити тесудзі, коли тобі кажуть, що воно є - це одне, а побачити тесудзі, коли не відомо є воно чи ні - це інше. Тому "якого рівня задача" - не таке й просте питання.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення Небайдужий »

Це правда...
Скільки разів стикався на заняттях з таким явищем!... Коли даєш задачу і не говориш що треба робити, то "зависають" по повній програмі. А якщо кажеш, що тут треба вижити, або вбити, або ще щось зробити, то одразу у них купа ідей. :)
Формалізація найбільш актуального завдання на дошці в той чи інший момент гри - дуже складна задача.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
holigor
Advanced Member
Повідомлень: 53
З нами з: 31 липня 2007, 09:56

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення holigor »

Задачі на життя і смерть розв'язуються заздалегідь. Це цікавий момент, що 9 дан прорахувався. Говорив "со ка?"
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення Артем »

Насправді японці дуже часто говорять під час гри, в тому числі і про.
Коли 9 дан побачив, що прорахувався, сказав "со со со" :) . Але він майже не балакав. Інші більше говорили самі з собою, а цей якийсь був серйозний. "Со десне", "со ка", інших фраз вже не пам'ятаю. Ми навіть з хлопцями, з якими жили (2 американці і Матеуш з Польщі), почали вже жартувати, коли грали дружні партії - теж говорили по-японськи ;) .

Цумего звісно розв'язується заздалегідь, але майстерність, на мою думку, як раз і полягає не в тому, щоб щось знати, а в тому, щоб розібратися у чомусь під час гри. Хоча певні знання звісно мати треба і чим їх більше - тим краще, але це далеко не вирішальний фактор під час гри.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: The 13th Sankei Professional-Amateur Tournament

Повідомлення Небайдужий »

Продовження турніру найближчими днями.
Уже 29-го березня Артему доведеться грати з сильним японським аматором на одному камені фори. Це тяжче, аніж грати з профіками, так як сильні аматори можуть грати на рівні профіків і дати такому гравцю один камінь фори дуже непросто. Переможець цієї партії продовжить гру в турнірі з найсильнішими професіоналами. Відомий навіть професіонал, з яким доведеться грати переможцю першої гри (http://kansaikiin.jp/kisi_prof/arakakisyun.html).
Тож, чи пройде Артем в фінальний етап, чи ні - дізнаємось 29-го.
Трошки детальніша інформація є на сайті Європейської Ґо Федерації: http://www.eurogofed.org/index.html?id=115
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Відповісти