2nd European Youth Go Team Championship

Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення Небайдужий »

Розпочинається другий сезон Європейського юнацького командного чемпіонату Європи.
Завтра наша команда буде грати з командою "Russia A": http://www.eurogofed.org/eygtc/1st_round.html Всі ігри проходитимуть на КГС в кімнаті чемпіонату
Вранці об 11 годині наш Олександр Єрошкін розпочне гру з Алєксандром Вашуровим, а о 15 годині ще четверо наших юних спортсменів вступлять у двобій з суперниками.
Наша команда на цей тур складається з 5 учасників:
*до 20 років: Олександр Єрошкін (буде грати з Польщі)
*до 16 років: Валерій Крушельницький (буде грати з Китаю) та Анастасія Ваврик
*до 12 років: Віталій Пелех та Андрій Кавун.
Настя, Віталій та Андрій будуть грати в Школі інтелектуальних ігор.
Їм будуть протистояти:
*до 20 років: Алєксандр Вашуров
*до 16 років: Вячєслав Каймін та Антон Чєрних
*до 12 років: Віржінія Шальнєва і Павєл Поляков.
Бажаю успіху нашим юним гравцям, хоча й шансів не так уже й багато, так як у першої команди Росії явно більш сильний склад гравців, ніж у нашої команди. Але я сподіваюсь, що наші юні любителі Го будуть старатись і будуть проявляти максимальну силу духу :) .
Так, чи інакше, але хочу побажати їм удачі в грі!
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Blok
Пользователь
Повідомлень: 23
З нами з: 24 квітня 2015, 13:47
Розряд: 6k

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення Blok »

Єрошкін і Настя зіграли на своєму рівні, хоч суперники були сильніші.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення Небайдужий »

Співвідношення сил було з самого початку не на нашу користь. Ось співвідношення європейських рейтингів:
1) Вашуров (2468=5 дан) - Єрошкін (2241=2дан) (наш Саша програв всього лише 4,5 очка = досить пристойний результат)
2) Каймін (2406=4дан) - Крушельницький (2344=3дан) (наш Валерій виграв - єдиний виграш в нашій команді)
3) Чєрних (2381=3дан) - Ваврик (1543=6кю) (Настя грала фактично без шансів)
4) Шалнєва (2005=1кю) - Пелех (1247=9кю) (різниця майже безнадійна, але Віталій зумів зав'язати цікаву інтригу і деякий час мав усі шанси на виграш. Не вистачило трошки витримки й сили духу)
5) Поляков (1961=2кю) - Кавун (800=13кю) (різниця фактично безнадійна, але Андрій вперто старався і не втрачав надії дуже тривалий час).
Спостерігати за грою Віталія Пелеха було просто надзвичайно: то він з опущеними руками заявляв, що все пропало, то загорявся новими ідеями і пробував їх реалізовувати, то знову настрій на нулі, і т.д. і т.п. Йому не вистачає психологічної стійкості і сила духу може коливатись від + до - буквально через декілька ходів. А на додаток до всього цього на все це накладається його балакучість. Фактично з його гри під час відповідальних партій можна знімати цілі пригодницькі фільми. :) Але він все ж молодець, боровся до останнього.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Blok
Пользователь
Повідомлень: 23
З нами з: 24 квітня 2015, 13:47
Розряд: 6k

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення Blok »

Дивився трохи партію Віталіка, дуже здивувався, що він грав з 1 кю. Із санренсея взяв територію і в тюбані не віддавав важливих каменів. Правда, не знаю чим все закінчилося:).
yar
Пользователь
Повідомлень: 26
З нами з: 17 березня 2013, 21:35

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення yar »

Валерію зарахували технічну поразку(
http://www.eurogofed.org/eygtc/1st_round.html
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення Небайдужий »

yar писав:Валерію зарахували технічну поразку(
http://www.eurogofed.org/eygtc/1st_round.html
Я теж був вражений цією новиною і довго думав як на це зреагувати.
По правді кажучи, я вважаю, що нечесно зараховувати поразку за виграну партію, навіть якщо гравці переплутали колір. Крім того, мені ще не подобається в правилах чемпіонату, що чемпіону попереднього сезону дозволяють вводити в наступному сезоні дві команди (тепер там RusiaA i RusiaB). Більше того, склад цих команд об'єднаний і вони можуть виставляти в будь-яку гру будь-кого з подвійної команди, лиш би один і той же гравець не грав в одному й тому ж матчі за різні команди. Такі правила я вважаю нечесними. А ще мені не подобається, що росіяни хочуть не цікавого турніру, а перемог будь-якою ціною. Це ж, я так розумію, вони підняли "кіпіш", що у нашого Валерія і Кайміна переплутаний колір гри. І, не зважаючи на те, що в правилах записано, що після 7-го ходу гра з неправильними кольорами вважається легітимною, Валерію зарахували поразку. Якщо організатори вважають за можливе приймати такі рішення, то чи варто нам мати справу з такими організаторами? Якось так навіть і не хочеться вступати з ними в перепалки і з піною біля рота доказувати якісь свої права.
А ще мені не сподобалось, що росіяни навіть не опублікували завчасно ніки своїх гравців, щоб не дай бог їхні суперники не проаналізували ігри їхніх гравців і не підготувались до специфіки гри з ними. Ну просто смішно...
І все це складається в таку негативну ауру навколо чемпіонату, що навіть назріває думка відмовитись від подальшої участі в ньому.
Насправді цей чемпіонат не несе нічого суттєвого в собі: ні великих призових, ні перспектив поїхати десь вище, ні очного фіналу, на який би компенсувались би витрати на проїзд і проживання, як в дорослому чемпіонаті - НІЧОГО ПРИВАБЛИВОГО. То може й справді в знак протесту відмовитись від подальшої участі в такому несправедливому дійстві? Що скажете, колеги?...
Сьогодні на заняттях поспілкуюсь з цього приводу з нашими юними спортсменами. Якщо вони підтримають мою думку, то будемо виходити з чемпіонату. І справа не у тому одному виграші-програші, а в усьому комплексі описаних вище негативних моментів. А пограти в Інтернеті можна хоч кожен день і отримати від цього не негативний осад в душі, а позитив від набутого досвіду гри.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
nashsir
Advanced Member
Повідомлень: 223
З нами з: 10 квітня 2013, 23:48

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення nashsir »

з одного боку, емоційно, підтримую ідею грюкнути дверима, з іншого - продовжити заради ігровой практики...
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення Небайдужий »

nashsir писав:з одного боку, емоційно, підтримую ідею грюкнути дверима, з іншого - продовжити заради ігровой практики...
Небайдужий писав:... А пограти в Інтернеті можна хоч кожен день і отримати від цього не негативний осад в душі, а позитив від набутого досвіду гри.
Крім того, якраз в той час, на який завжди плануються матчі, у нас проходять турніри вихідного дня. Так що, попрактикувати є можливість як наживо, так і в Інтернеті, тим більше, що я своїм учням задаю домашнє завдання: зіграти за місяць не менше 30 партій на ігрових серверах. Було би бажання практикувати. :)
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення December »

Щодо змішаного складу команд - це нонсенс, але ще якось щось десь можна перетерпіти. А ось, як розуміти технічну поразку, якщо в правилах записано чорним по білому, що:
а) відповідальність за помилку несуть капітани обох команд в рівній мірі;
б) що якщо помилка виявлена одразу (по 6й хід включно), то гра має бути зупинена та розпочата заново із виправленими параметрами, а якщо на сьомому ході чи пізніше - то грається як є. Єдине, що помилково виставлене комі може бути виправлене і в кінці партії.
(Пункти 4-5 розділу 3 детальних правил.)
І тут не те, що щось доводити, а досить просто вказати на те, що написано у правилах. Це все ж змагання, а не просто якісь товариські матчі. Тому вважаю, що, принаймі, щодо цього результату потрібно подати апеляцію. Якщо вже організаторам так хочеться зробити показове покарання за неуважність, то тоді потрібно зараховувати поразку обом гравцям, бо, вибачте, а куди другий дивився? а капітан тої команди? Але правильніше, звісно, залишити перемогу за Валерієм.
А щодо подальшої участі - варто подивитись, як відреагують на апеляцію, і опитати учасників команди.
До речі, згідно з правилами, ми маємо право додати ще 3х учасників. Наприклад, знаю, що брати Русановські цікавились цим турніром.
Аватар користувача
komi
Advanced Member
Повідомлень: 158
З нами з: 15 лютого 2005, 20:54

Re: 2nd European Youth Go Team Championship

Повідомлення komi »

Это что же получается. Я, к примеру, вижу, что цвет в партии определен неправильно и спокойно проигрываю партию? И мне присуждают победу? БРЕД. Полный бред. Хочется усомнится в наличии здравого смысла, а может быть и порядочности организаторов. Обязательно должна быть апелляция. Зло уничтожить невозможно, но бороться с ним нужно для соблюдения баланса.
Відповісти