17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Відповісти
Василий
Advanced Member
Повідомлень: 132
З нами з: 01 вересня 2004, 14:28

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення Василий »

Враження від поїздки на Чемпіонат Європи в Санкт-Петербург.
Для Юри це вже останній чемпіонат Європи в категорії до 16 років. До цього приймав участь у 6 із 7 Чемпіонатів Європи у двох категоріях до 12 і до 16 років, не враховуючи 2004 рік, коли всій українській команді німецьке посольство не відкрили візи. У всіх цих поїздках випала честь супроводжувати сина мені. Тому спираючись на досвід подібних поїздок, наберусь хоробрості і викладу свій суб’єктивний погляд на події, що відбулись до і під час Чемпіонату, можливо у більш широкому ракурсі, ніж завжди собі дозволяв. Підготовка до Чемпіонату у Юри розпочалася цілеспрямовано ще задовго до його початку. Особливо інтенсивно вона проходила починаючи з вересня 2011 року, а саме партіями на Панді і КГС, розбором партій і джосекі та закріпленням всього пройденого приватними уроками з Олександром Дінерштейном. Настільки ретельна підготовка пояснюється тим, що для Юри це остання можливість здобути кубок до 16 років. Добре те, що не вплинули на підготовку інші фактори, такі як підготовка до олімпіад та проблеми зі здоров’ям, що не дозволили виступити достойно в попередньому році.
Розклади сил і прогнози перед Чемпіонатом не робив так-як вони могли мати суб’єктивний вигляд. Після Чемпіонату із задоволенням дещо описую.
На мою думку найбільш об’єктивним фактором сили гравців на сьогоднішній день є поточний європейський рейтинг та результати останніх турнірів.
В категорії до 16 років претендентами були:

Mykhalyuk, Yurii (Україна) 2234 записаний на Чемпіонаті 3 дан
Verteletskyi, Vladyslav (Україна) 2184 2 дан
Miljutkin, Dmitrij (Росія) 2190 3 дан
Khabazov, Nikita (Росія) 2188 3 дан
Popov, Stepan (Росія) 2178 3 дан
Ketelaars, Alex Alois (Голландія) 2194 2 дан
Michaeli, Tal (Ізраїль) 2155 2 дан
і вже пізніше як виявилось:
Pitrop, Alexandru-Petre (Румунія) 1916 2 кю
Варто зазначити завищення данів над реальними рейтингами. Особливо це помітно у трьох росіян(відразу на 2), що в результаті суттєво вплинуло на жеребкування.
Із тих хто Чемпіонат проігнорував і міг вплинути на розподіл призових місць слід згадати:
Koroljov, Roman (Україна) 2154 причина невідома
Frejlak Stanislaw (Польща) 2292 1996 року народження, дати не знаю, можливо і не мав права виступати в категорії до 16 років.
В цій категорії передбачалася досить серйозна боротьба за місця, без явних фаворитів.

В категорії до 12 років:
Krushelnytskyi, Valerii (Україна) 1890 2 кю
State, Silvestru (Румунія) 2026 1 кю
Kaymin, Vjacheslav(Росія) 2111 1 дан
Khudoleev, Artem (Росія) 2077 1 дан
Kulishov, Valerij (Росія) 1772 3 кю
Dobranis, Denis (Румунія) 1878 2 кю
Всі інші значно відставали в рейтингу.
Також варто зазначити, що в цьому році чи не вперше відсутні азіати із європейськими паспортами, що полегшило боротьбу за призові місця. У Валерія в цій категорії був четвертий рейтинг, що означало нелегку боротьбу за перше місце. Але реальний рівень, який Валерій показав на турнірах в Україні перед Чемпіонатом, був значно вищий і вселяв надію, на те, що подолає своїх значно сильніших суперників по рейтингу.
З путівками на Чемпіонат світу до 12 років було все зрозуміло, іншим втрутитись було щось із фантастики. В категорії до 16 років фактично одна путівка мала бути розіграна між Михалюком і Вертелецьким, друга між Милюткіним, Поповим та Хабазовим і третя між Голландією,Румунією і Ізраїлем, правда не виключав і інші варіанти.
З великим нетерпінням чекав прогнозу від тренера Валерія Шикшина, тому-що це завжди інтрига і швидше не реальна оцінка претендентів а наміри і побажання. З посиланням на його авторство копіюю з форуму КІДО:
По прогнозам
до 12
1. Каймин Слава
2.Худолеев Артем
3.Кулешов Валера
до 16
Трудно расставить по местам, но в тройке, наверняка, будут Михайлюк Юра, Милюткин Дима, и кто-тоиз них Попов Степа, Хабазов Никита и наверное Вертелевский или мальчик из Израиля.
Примерная тройка
1.Милюткин
2. Михайлюк
3.Попов
(по-крайней мере. мне так хочется)
Як не дивно, але три із шести призерів зійшлися, правда не в тому порядку.
Особисто я надіявся десь в глибині душі про повторення успіху 2008 року….
продовження буде.
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення AlterEgo »

Koroljov, Roman (Україна) 2154 причина невідома
Причина - необходимость сосредоточиться на учёбе и отцовский ипотечный кредит.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення Небайдужий »

Був у від'їзді чотири дні. Тому з фотоальбомом почав розбиратись лише зараз. Оскільки часу на ретельне перебирання фото немає, то розміщую фотоальбом майже з усіма фото підряд.
Фотоальбом:
https://picasaweb.google.com/1104444232 ... directlink

З задоволенням прочитав розповідь Василя Васильовича. Він супроводжує свого сина Юру Михалюка на всі змагання. Коли переглядав фотографії для фотоальбому, то одна з них нагадала мені слова з поеми Пушкіна "Медный всадник". :)
Зображення
На берегу пустынных волн
Стоял Он, дум великих полн,
И вдаль глядел. Пред ним широко
Река неслася;
...
И думал Он:
Отсель грозить мы будем шведу.
...
Назло надменному соседу.
Природой здесь нам суждено
В Европу прорубить окно,
Ногою твердой стать при море.
...

Александр Пушкин
“Медный всадник”
А в Європу ми аж два вікна "прорубили"... :)
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення Небайдужий »

Ще декілька публікацій про наших чемпіонів:

Повідомлення на порталі рівненських новин:
http://rivnenews.com.ua/index.php/%D1%8 ... ri-go.html

Цікаво написали і в палацівській газеті "Без секретів":
http://bezsecretiv.com.ua/?p=1097
та на сайті ПДМ: http://www.pdm.org.ua/index.php?option= ... tid=1:news
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення Небайдужий »

Зміни українських рейтингів за результатами турнірів, що пройшли в Санкт-Петербурзі:
1	Михалюк Юрій		2292	2301
2	Ружанський Роман	2260	2256
3	Вертелецький Владислав	2235	2208
4	Крушельницький Валерій	1967	2018
5	Кайро Гліб		1890	1965
6	Пилипчук Андрій		1663	1660
7	Ваврик Анастасія	1140	1176
8	Малко Ярослав		1072	1159
9	Міщук Олександр		1010	1012
10	Міщук Василь		870	921
11	Реділа Юлія		809	746
12	Реділа Ілона		784	784
13	Тимофієнко Павло	601	469
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення Небайдужий »

Ярослав Малко ще не вміє добре користуватись форумом і тому, на його прохання, я розміщую оповідання Ярослава про те, як він приймав участь в Чемпіонаті.

Не втерплю, скажу одразу, що мені його оповідання дуже сподобалось. Написано живою, безпосередньою дитячою мовою. Побільше б нам таких цікавих дописувачів на форумі. Молодець, Ярослав. У нього явно є літературний хист. Можливо в майбутньому він стане літератором.
Прошу віднестись до його оповідання привітно та підтримати юного автора.
Як я провів Великдень.

Христос Воскрес!
. В другій годині ночі наша делегація в 19 чоловік погрузилася в поїзд. Побудивши всіх пасажирів , ми нарешті вляглися. Границі майже не помітили. Я лише попросив поставити штамп в паспорті. Пан Василь забив інтелектом митників. Розклавши дошку з камінцями, він в позі роденівського "Мислителя" розтікався мислію по древу, готуючи благодатний ґрунт для розвитку Го в Білорусії. Дорогою нам було весело. Ми дуріли, іноді кричали, заважали провідникові працювати і він на нас сварився. Потім ми грали в Ґо. Я виграв у п.Міщука на границі і програв п.Реділі. А потім я став головним дурнем (чемпіоном 9 вагону з гри в дурня).
Оглядова екскурсія Петербургом була досить цікавою. Я взагалі люблю подорожувати. Сподобалися церкви, старі будинки,як у Львові, Петропавлівська фортеця, Нева. Всі чомусь фотографувалися біля якогось корабля. Він гарний, металевий, колишній - "Аврора" називається.
Я не бачив Радянського Союзу, але мама казала, що ненавязливий сервіс типовий для нього. Готель тупо совєтський.Все сіре. Хол не вражає. Від готелю я чекав набагато більшого.Душу людського не було. Холодильника тим більше. Два роки тому я "наїжджав" на готель в Тирго-Муреші, а тепер виявилося, що я багато чого не бачив.
Кілька слів про турнір.
Першу партію я виграв без проблем. В другій треба було трошки подумати. Францішка грала краще, ніж на 16 кю. Третя партія з Данилом була досить напруженою. Я вліз, повезло, що вижив і добив чужу групу. Так і виграв на 27 пунктів. Себастьян Чоті 7кю на диво виявився сильнішим. З середини гри я почав "здуватися" і втратив групу, а з нею 50 пунктів. З того всього ми пішли веселою компанією в океанаріум підвищувати настрій. Там нам сподобалося. Спочатку було дуже дорого. Але п.Віктор виявився не лише багатодітним батьком,але й справжнім джентельменом. Завдяки його багатодітності наш похід виявився досить економним. Я дуже хотів побачити годування акул, але їх мали годувати м"ясом. А у нас- піст. І тому ми, як правдиві християни ( православні і греко-католики), пішли святити паску. Москалі її називають куліч пасхальний, а їхня паска, то наша сирна баба. Змучені , але щасливі, близько 11-ї години вечора добралися ми до готелю і почали активно готуватися до вирішального дня змагань ( батьки дивилися Богослужіння, а ми скакали, як вар"яти). Майбутні чемпіони спокійно спали. В неділю вранці чомусь не хотілося прокидатися. З"ївши паску, вирушили в дорогу на протилежний кінець готелю. За 5-ту партію я на себе злий. ЇЇ можна було виграти. Побачивши 7кю і "русскую красавіцу" в мене опустилися руки, випали камінці і затьмарився розум. Виграну позицію( блокада Ленінграда) я тупо здув. Щодо останньої партії з Богданом Калімуліним. Чи то фортуна повернулася до суперника задом, чи я щось вже вмію, але здалося що Богдан грав нижче заявленого рівня. Чому - не знаю. А потім було урочисте закриття, де Україна по-господарськи забрала два золотих кубки з трьох. А я був страшенно злий на організаторів, що не дали мені зірочок за 4 перемоги і на себе, бо не сказав , що мені ще нема 12 років. Ну та нічого. Не вдалося забрати зірок з Пітера - доведеться знімати з неба.
Залишившись в Петербурзі на 2 дні ми з Владом та мамами побували в Царському Селі, палацах царів, встигли находитися Ермітажем де мами насолоджувалися шедеврами світового живопису, а я шукав лавки де можна посидіти. Потім ми пішли в планетарій де я побачив зірки до яких треба прагнути.
І ось нарешті в середу, залишивши в Пітері купу емоцій, переживань, нервів, розчарувань і радості від перемог ми, незважаючи на затори, вчасно встигли добратися до Вітебського вокзалу. Прощай, Росіє. Може , ще побачимося. Рівне зустріло нас дощем. А завтра улюблена школа.
ЯРОСЛАВ
Для тих, хто не знає Ярослава, знайомлю з автором цього оповідання:
Зображення
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення AlterEgo »

Надо было Ярославу ознакомиться с отелями в Ровно, пока их не отремонтировали под Евро-2012, - претензий к российским аналогам, думаю, тогда бы не было. Вообще, по моим наблюдениям, стереотипное представление о гостиницах у современных детей происходит из фильма "Один дома - 2" (если не ошибся с номером серии), где маленький мальчик на папины деньги развлекается в лучшем номере дорогого отеля. Помню, когда мой сын впервые зашёл в номер "Формулы-1" (в Париже), он слегка растерялся и сказал, что это не как в кино.

Спасибо Ярославу за интересный рассказ. Особенно мне понравилось про музейные лавочки и Родена.
vladyslavvert
Advanced Member
Повідомлень: 138
З нами з: 04 серпня 2010, 15:37
Розряд: 2d
Звідки: Україна, Рівне

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення vladyslavvert »

:thumbup: Клас!!! Бомбезно!!! :thumbup: Чудове оповідання, Ярослав! Не буду по науковому аналізувати твір, а краще скажу: Зразу видно, що твір писав дитина-патріот! За фразу: "Готель тупо совєтскій"; слово "Москалі" і нещадну критику готелю тобі респект і уважуха!!!
alider
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 28 липня 2009, 08:18

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення alider »

А іще в Ярослава є гарний футбольно-фанатський шарф з написом "Україна", в якому він хизував по Санкт-Петербургу.
Нам всім було соромно за організаторів, що пошкодували дітям старших вікових категорій зірочок, хоча їх (зірочок) було достатньо. В Рівному, навіть без спонсорів, ми не залишаємо без призів НІКОГО, тим більше не зважаючи на вік учасника.
В мене є фото 5-ї партії Ярослава. На ній стовідсотково виграна Ярославом партія... Програти її Ярослав умудрився "побачивши 7кю і "русскую красавіцу". Психологічний фактор...
А взагалі, ЯРОСЛАВ МОЛОДЕЦЬ!!
victory
Пользователь
Повідомлень: 20
З нами з: 15 січня 2012, 21:49
Розряд: 19k

Re: 17th European Youth Go Championship, Saint-Petersburg

Повідомлення victory »

Вообще, по моим наблюдениям, стереотипное представление о гостиницах у современных детей происходит из фильма "Один дома - 2"
Чому ж так примітивно? Діти, які бували на чемпіонатах Європи в Сібіу, Брно ( дехто в Сеулі, Пен-Ху чи Бухаресті), мають досить адекватне уявлення про нормальний 3-зірковий готель. А саме така категорія мала бути в готелі "Ольґіно", як обіцяли. Якби одразу сказали, що готель радянського типу, трохи "підмарафечений", і в номері немає холодильника, стола, фена і т.ін., то ніхто б і не нарікав, і не розраховували б на халати і капці. Все просто: скажіть, як є. Ми ж все розуміємо. Це щастя, що наші діти не знайомі з "совєтським" сервісом.
Варто сказати, що перше негативне враження швидко розвіялось, бо загалом було затишно, доброзичливо, по-дружньому. І смачно годували в ресторані!
Коли повертаєшся додому, то залишаються тільки найприємніші спогади і враження. А їх так багато! Естетичного заряду від дивовижного міста Санкт-Петербурга ще вистачить надовго.
Відповісти