14th EYGC (Banja Luka)

Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Путівки дістались:
до 12 років 1 місце + Бартошу Сурмі (Польща)
до 18 років 1, 2 місця + Томасу Дебарре (Франція) та Олександру Вашурову (Росія)
Тренер від Європи - Сахабутдінов Р.М.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Василий
Advanced Member
Повідомлень: 132
З нами з: 01 вересня 2004, 14:28

Повідомлення Василий »

Закінчився черговий Чемпіонат Європи. Про свої враження я надіюсь розкажуть по приїзду учасники і гості Чемпіонату. А я попробую проаналізувати результати відповідно до турнірної таблиці.
http://www.gobl.org/12g.txt
http://www.gobl.org/18g.txt

В турнірній таблиці до 12 років на цей раз як і попередньому Чемпіонаті відсутні прізвища на азійський манер. Це дало змогу посперечатись за другу путівку Україні,Румунії а як виявилося що ще і Польші і Венгрії. Після двох турів у Саши Єрошкіна складувалось якнайкраще. Перемоги над третім призером Чемпіонату Росії-Konstantin Serikov і над Tudor Berende вселили надію на загальний успішний виступ. Після поразок від Stepan Popov(Росія) і Dmitrij Medvedev(Росія) і перемоги над Surma Bartosz(Польша) вирішальною виявилась партія з ще одним росіянином Dmitri Miliutkyn і на жаль Саша не справився з задачею. У випадку перемоги було б мінімум 4 місце і путівка на Чемпіонат Світу. А витягувати путівку прийшлося ще з трьома учасниками і в результаті втрачений такий хороший шанс поїздки на Чемпіонат Світу. Про причини такої невиразної гри не мені судити, але як мені здається не хватило в першу чергу стабільності. Рівень гри Саши дозволяв виступити значно краще.
Варто відмітити просто шалений успіх росіян. За всю історію Чемпіонатів Європи троє призерів від однієї країни ще не було. Можливо і не було п'яти учасників в першій десятці. З іншої сторони така велика кількість росіян у верху турнірної таблиці негативно вплинула на правильний розподіл путівок. Справа в тому що Саша Єрошкін не програв ні одному із претендентів на путівку, і скажу більше, що вряд чи кому програв би. Як висновок при даній системі розіграшів путівок, щоб отримати путівку, потрібно,крім хорошої підготовки, мати просте везіння. А це щонайменше просто несправедливо. В результаті на Чемпіонаті Світу буде представляти Європу учасник що має 7 кю і зайняте 9 місце. Surma Bartosz рідний брат володаря першого місця Чемпіонату Європи 2006 року в Петербурзі і учасника Чемпіонату Світу Surmа Mateusz. Surma Mateusz наступного року будучи 1 д не спромігся навіть ввійти в трійку призерів.
Впадає у очі високе місце в турнірній таблиці представника Венгрії Csizmadia Robert . 4 місце для 11 кю це надзвичайно вдалий результат. А можна було ще і путівку виграти... Я не знаю що тут більше відповідна сила гри чи недоліки жеребкування.
Перше місце як і передбачалося здобув Mikhail Sidorenko(Росія). Друге місце зайняв трохи несподівно Dmitri Miliutkyn(Росія), але як мені здається це більше заслуга Dmitrij Medvedev(Росія) який у першому турі поступився Csoti Sebestyen(Венгрія) 10k. Слід відмітити досить слабкий виступ румунів.
Враховуючи низький рівень учасників,можливо крім росіян,можна тільки пожалкувати, що не прийняв участі ще один претендент на путівку на Чемпіонат Світу від України - Віктор Ковальський з Одеси. Крім шансів на хороший виступ це можливо дало б великий поштовх для подальшого росту.
Аватар користувача
kandidat
Advanced Member
Повідомлень: 1048
З нами з: 07 грудня 2006, 09:23

Повідомлення kandidat »

Вот что сказал Doctor (Валерий Шикшин) на форуме Кидо:

Жаль, что в Бани Луке было последнее первенство Европы до 12 и 18 лет, посколько фонд Инга прекращает свою деятельность. Но ,возможно ,первенства Европы будут продолжены, правда ,в другом формате и с другим спонсором.
Ин

Повідомлення Ин »

А что значит: "Тренер від Європи - Сахабутдінов Р.М."?
Аватар користувача
kandidat
Advanced Member
Повідомлень: 1048
З нами з: 07 грудня 2006, 09:23

Повідомлення kandidat »

Враховуючи низький рівень учасників,можливо крім росіян,можна тільки пожалкувати, що не прийняв участі ще один претендент на путівку на Чемпіонат Світу від України - Віктор Ковальський з Одеси. Крім шансів на хороший виступ це можливо дало б великий поштовх для подальшого росту.

Вначале спасибо Василию за интересные и содержательные комментарии к итогам чемпионата в группе до 12 лет.

Как раз состав участников до 12 лет не самый слабый, а, напротив, один из самых сильных за последние годы и почти такой же многочисленный как и год назад. Что же касается чемпиона, то в таком возрасте никто из предыдущих победителей не играл сильнее Миши Сидоренко.

А вот в категории до 18 лет действительно отступление. Если год назад участников уровня 9 кю и выше было больше 60, то сейчас всего лишь 25. Да и группа сильнейших сильно поредела.

Что же касается вопроса ехать или не ехать - у каждого свои принципы. Если спортивные - то это возможность побороться за призовые места или сыграть с сильными и равными соперниками. Если околоспортивные - то это желание попутешествовать. Так же имеет значение насколько сложно добираться до места соревнования. Поэтому, исходя из реального уровня игры Виктора Ковальского, преодолеть такую сложную дорогу, лишь ради того чтобы сыграть 3-4 партии на равных - я не видел смысла.

Поэтому поездка Артема Качановского была 100% обоснована. Александр Ерошкин, чемпион Украины, тоже имел свой шанс, тем более, что ему в этом году исполняется 12 лет. Если же говорить о мотивах Воронского, то не знаю... По крайней мере, на крупных киевских турнирах у него было больше равных соперников, и сама поездка и дешевле и проще, да и в Киеве очень интересно. Но опять же - каждый решает сам за себя. Сможет Виктор со временем существенно улучшить игру - может и махнем за рубеж. А пока нам хватает турниров в Украине.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Ин @ Mar 10 2009, 07:28 PM писав: А что значит: "Тренер від Європи - Сахабутдінов Р.М."?
Команда від Європи формується в такому форматі:
2 - до 12 років;
4 - до 18 років;
1 - офіційний тренер від Європи (team leader).
Цим людям фонд Інга оплачує затрати на поїздку.
Крім того, стало уже традицією, що Європейська федерація Го направляє свого Віце-президента для вирішення всіх питань з Міжнародною федерацією та з фондом Інга. Традиційно це був О.Д. Гаврилов. Він їде за рахунок ЄГФ.
Офіційним тренером, зазвичай, призначають одного з тренерів дітей до 12 років, які їдуть на ЧС. Додатковим фактором стає наявність представника від тої ж країни у віковій категорії до 18 років. Так, у прошлому році вибір стояв між тренером від України і тренером від Росії. Перевагу надали Шевчуку, так як від України їхало двоє представників. В цьому році аналогічна ситуація з росіянами. А, оскільки офіційним тренером Сидоренка на ЧЄ був представлений Сахабутдінов Р.М., то і було названо його ім'я як офіційного тренера європейської збірної. Можуть за свій рахунок їхати і вболівальники та батьки.
В цьому році буде остання поїздка в такому форматі, так як фонд Інга згортає свої програми по розвитку Го в Світі із-за фінансової кризи і недостатнього наповнення фонду. Далі буде або скорочення кількісного складу учасників ЧС, або зменшення компенсацій на витрати. А можливо і те і друге. Тобто, прийдеться частково їхати за свій рахунок.
В цьому році усе це повисло в повітрі і, навіть місце проведення змагань офіційно не затверджено. Стає традицією проводити ЧС в Китаї, так як там усі затрати найменші. Так що, чемпіонат буде в Китаї, а місто повідомлять пізніше.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Ин

Повідомлення Ин »

Тренером Сидоренко является Шикшина Светлана. Сахабутдинов - руководитель его московского клуба, который помогал ему в Бане-Луке, так как не смогла приехать Света. Поэтому, правильнее будет тренером сборной Европы пригласить Шикшину Светлану. Кроме того, вряд ли Сахабутдинов согласится на это в обход Светы по этическим соображениям.
Аватар користувача
kandidat
Advanced Member
Повідомлень: 1048
З нами з: 07 грудня 2006, 09:23

Повідомлення kandidat »

Шановний Небайдужий, будь ласка, поділитеся враженнями про минулий чемпіонат.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Я вибачаюсь, я тільки повернувся і дуже зараз зайнятий. Трохи пізніше буде і фотоальбом, і враження.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Ин @ Mar 12 2009, 09:58 AM писав: Тренером Сидоренко является Шикшина Светлана. Сахабутдинов - руководитель его московского клуба, который помогал ему в Бане-Луке, так как не смогла приехать Света. Поэтому, правильнее будет тренером сборной Европы пригласить Шикшину Светлану. Кроме того, вряд ли Сахабутдинов согласится на это в обход Светы по этическим соображениям.
Це уже право росіян вибрати, хто від них буде тренером збірної. Заявлено Сахабутдінова Р.М. тільки для того, щоб показати, що тренером збірної буде росіянин.
А взагалі, наскільки мені відомо, за тренера може поїхати навіть і мама Сідоренко.
На цьому форумі ми не вирішуємо таких питань... :)
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Відповісти