Етика та естетика проведення турнірів

Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

На жаль, якість організації та проведення турнірів в нашій федерації постійно знижується. Дійшло до того, що турніри, в назві яких звучить «… на кубок…», проходять без кубків. А найгірше те, що нікого це не дивує та не шокує. Проведення змагань на рівні дворових турнірів стало уже нормою. Людей, мабуть, більше здивує високий рівень організації та проведення турнірів, ніж рівень: «… собрались мальчики в песочнице поиграть, поиграли и разбежались…». Я особисто такий рівень класифікую як рівень «зю».:thumbdown: Найчастіше усе це прикривається розмовами про відсутність фінансування. На мій погляд, тут більше варто говорити про відсутність самоповаги та відсутність відповідальності у деяких осіб.

Чи багато потрібно коштів, щоб елементарно навести порядок в приміщенні, в якому буде проводитись турнір?... Повірте, що навіть у хліву можна провести турнір вищого рівня, ніж рівень «зю». Дефекти інтер’єру можна завісити плакатами або іншими матеріалами про гру Го. Усі зайві предмети на період змагань можна прибрати до інших приміщень, або розмістити їх таким чином, щоб вони не приковували до себе уваги і не заважали проведенню турніру. І все це потрібно не для когось стороннього (якогось начальства, чи представників засобів масової інформації), а для власної честі і гідності кожного учасника та організаторів. Це робиться для себе, а не для якогось міфічного «дяді Вані». А чи потрібні кошти для того, щоб організувати достойне відкриття турніру, на якому від імені організаторів турніру просто і щиро побажати учасникам успіху та наснаги на високі досягнення, і загострити увагу на особливостях саме цього конкретного турніру?... Те ж саме стосується і закриття турніру. Адже призерам турніру важливі не кубки,медалі та дипломи, а саме добрі і щирі слова про їх успіх, привселюдне оголошення про плоди затрачених ними зусиль на досягнення успіху в змаганні. А дипломи, медалі та кубки являються лише засобом, за допомогою яких можна це зробити.

В деяких випадках не обійтись без затрат. Але це можна зробити з мінімальними витратами і за рахунок добровільних турнірних внесків учасників змагань, які, знаючи про відсутність фінансування, мабуть, не відмовлять у підтримці турніру. На турнірах з невеликою обмеженою кількістю учасників, як, наприклад, Вища Ліга та Мейдзин, можна надрукувати прізвища спортсменів на окремих листочках і, зложивши кожен листок у вигляді призми, виставляти їх на столах у відповідності з жеребкуванням, як це робиться в інших країнах. Це сприятиме росту самоповаги учасників турніру та створенню позитивного іміджу Української федерації Го. А якщо ще й закупити один раз найдешевші однотонні скатертини (бажано темно-зеленого кольору, як заспокійливого), щоб можна було прикрити зношеність старих столів і створити приємну атмосферу усім учасникам, то мабуть такий турнір буде згадуватись усіма учасниками переважно приємними враженнями.

Чи варто говорити про те, що на кожному турнірі потрібно вивішувати положення про турнір, правила проведення турнірів, турнірну таблицю, жеребкування і результати зіграних партій? Більшість з цих матеріалів можна виготовити завчасно. При цьому, цю інформацію бажано оформляти акуратно ( по можливості за допомогою комп’ютерної техніки, або чисто, від руки). Дуже неприглядне видовище, коли підготовлені та надруковані матеріали валяються десь між філіжанками кави, як підстилка під побутові предмети. Мабуть, кілька сантиметрів клейкої стрічки достатньо, щоб повісити їх у доступному для всіх місці.

Для підготовки церемонії нагородження варто завчасно подбати про призи, виходячи із можливого бюджету турніру, який формується з добровільних внесків учасників та благодійних внесків спонсорів (при наявності таких). Гарно оформлені дипломи уже можуть дати турніру приємний імідж, а якщо ще й на стандартні медалі (кубки) наклеїти гарно оформлені наклейки з назвою та датою проведення турніру, які можна замовити у дизайнерів, то це підкреслить добросовісну роботу організаторів і їх піклування про те, щоб цей турнір назавжди залишився в пам’яті учасників приємними спогадами . Повірте, що після достойно оформленого і організованого турніру, більшості гравців захочеться ще раз прийняти участь у такому турнірі.

Звичайно, не всі турніри можна профінансувати за кошти учасників. Так , на дитячі чемпіонати, можливо варто відкладати якийсь відсоток з інших масових турнірів.

В багатьох країнах перевагу надають кубкам, особливо в турнірах типу чемпіонатів. Але це значно дорожче, ніж медалі і дипломи. При можливості знаходження додаткових джерел фінансування, можна закупити не тільки кубки, а й інші призи (літературу з гри Го, ігрові комплекти, гобани і т.п.).

Висвітлення турніру в Інтернеті зараз стало уже доброю традицією. Трансляція на ігровий сервер (наприклад КGS), та оперативне розміщення результатів на сайті турніру або на форумі федерації, дає можливість гравцям з різних країн та міст володіти оперативною інформацією про хід турніру і, таким чином заочно бути присутніми на турнірі та вболівати за улюблених гравців; а розміщення в Інтернеті електронного фотоальбому дає можливість вболівальникам ще й побачити як проводився турнір. Це вже стало нормою. Тому, організаторам турніру бажано, по можливості, скористатись сучасними інформаційними технологіями. З турнірів рівня «зю» фоторепортаж, мабуть, недоцільний.

Я вважаю, що офіційні турніри неетично проводити на рівні «зю».
:dots:
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Kisa
Advanced Member
Повідомлень: 51
З нами з: 01 листопада 2007, 19:05

Повідомлення Kisa »

Доброго вечора, вельмишановний пане Володимир!
Чи можна мені поцікавитись,який саме турнір/турніри Ви маєте на увазі?

З повагою,
Байденко Борис
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Власне, тема створювалась не для того, щоб викласти негатив з приводу проведення конкретних турнірів. Я вважав за доцільне загострити увагу усіх, хто має причетність до організації проведення турнірів різного рівня, що варто більше уваги приділяти етиці та естетиці при їх проведенні. А якщо бажаєте конкретики, то скажіть, будь ласка, у якому році на турнірі "Кубок України" можна було побачити сам Кубок? А коли Вища ліга чемпіонату України проводилась не на рівні "зю"? Ветерани українського Го настільки привикли до таких умов, що уже просто не помічають цього, концентруючи свою увагу більше на результатах гри та на самому процесі гри. Мабуть пора просипатись від сплячки і проводити наші турніри на гідному рівні.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Ця проблема системна та дісталась нам як спадщина від "совка". Багато хто вважає, що все повинен зробити хтось, але не він, та буде критикувати, говорити про недоліки але сам нічого не зробе.
Korsak
Главный судья
Повідомлень: 1152
З нами з: 13 березня 2003, 10:05

Повідомлення Korsak »

Прямо не знаю что и ответить.
Спорить с тем что здесь высказано нет смысла - ситуация описана достаточно точно. Главная причина - это все же отсутствие средств. У федерации денег нет ни на проведение турниров,ни на оплату работы по поиску этих же денег. Турниры проходят на условиях самоокупаемости, при этом значительно увеличивать турнирные взносы смысла нет - среди участников наших турниров миллионеров нет (основная масса школьники и студенты) и увеличение взносов неминуемо приведет к сокращению количества участников и за счет этого все равно не увеличит суммарный турнирный взнос. Одна надежда на спонсоров - но и их тоже бесконечно доить нельзя. И тем не менее какой-то минимально приличный призовой фонд все же всегда обеспечивается (из тех же турнирных взносов - за исключением высшей лиги, т.к. там турнирных взносов не было). Большым достижением турниров последнего года является то, что из статьи расходов удалось убрать строку - аренда помещения. Все киевские турниры 2007-го года (по-моему за исключением второй Лиги) прошли на бесплатных площадках. Если бы этого не было - турниров вообще могло и не быть - на улице их не проведешь. И этот факт тоже чего-то стоил организатором турниров (не денег - так времени, затраченного на то, чтобы этого добиться: порешать все вопросы и как то договориться). И в таких условиях перебирать харчами (мол это помещение нам не подходит, потому что здесь нет евроремонта) не приходится. Как говориться дареному коню ... и т.д. Можно было бы конечно и помыть, и повесить, и накрыть, и закрыть, и убрать лишнее. Но как то мало желающих этим заниматься. Хотя кое что в этом направлении и делается. По крайней мере в одном из помещений которое мы иногда используем стены все-же прикрыты грамотами, фотографиями, картами. Не все они свежие, и кое-что требует обновления. Да, с этим согласен.
По поводу последнего турнира - Высшей лиги чемпионата Украины.
Он проводился не в самом лучшем помещении. Но при нулевом бюджете и четырехдневном турнире на что еще можно было рассчитывать? Медали, кубки - они тоже из нулевого бюджета не появятся. Большой плакат с таблицей результатов? Опять же, при 2-3 зрителях неясно нужен ли он (опять же кто-то его должен нарисовать). А участники (всего-то 8 человек) сами и без плаката хорошо представляли ситуацию в турнире, и как мне кажется по этому поводу какой либо ущербности не чувствовали. Спору нет - он бы лишним не был, но и жизненно необходимым тоже. В отношении других, более массовых турниров у нас всегда на видном месте турнирная таблица.
Уже с нескольких турниров у нас ведется трансляция главных партий в интернете. Это тоже стоит определенных усилий организаторам. Это нужно обеспечить и технику, и канал связи, и непосредственно демонстрацию, о которой заранее договориться с администрацией сервера. В общем проблем хватает и сколько можно их было решить - они решались. Но поверьте практически невозможно на всесторонне высоком уровне организации провести пусть даже и малочисленный турнир орггруппе из 1-2 человек не имея на это ни одной копейки. Кроме этого еще кое кому приходилось еще и на работу ходить. Хорошо народ у нас понимающий и слишком больших требований к организации предъявлять не привык.
И не смотря на все это турниры у нас все же хорошие: традиционно сильный состав, традиционно упорная борьба до последнего хода и очень высокая конкуренция. Правда последние три месяца Дима Богацкий из этой конкуренции как-то выпал.
Не смотря на все это турниры у нас продолжаются и будут проходить, и уровень наших игроков в них будет только расти. Правда если финансирования не будет, многое из того что перечислено в первом сообщении этой ветки так и останется. Как это и не печально.

Г-н Небайдужий оказался верен своему нику и поднял этот вопрос. Хочется надеяться что это хоть как-то поможет нам исправить ситуацию.

С уважением, Корсак
Vassko
Тренер
Повідомлень: 1409
З нами з: 20 березня 2003, 09:26
Розряд: 4d
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення Vassko »

Корсак прав, пока сделали основное- турниры проводяться, помещения предоставляються ( кстати, Владимир Фёдорович, не всегда бесплатно обходяться), комплекты и часы есть, как и судейство. Дальше займёмся остальным. Как говориться, сначала нужно удовлетворить первичные потребности( еда, безопасность, продолжение рода), а потом вторичные( украшения, лучшие орудия труда, комфорт). Поскольку возникают такие вопросы, которые поднял Небайдужий ( и он прав , что их поднял, хотя раньше даже до этого не доходило), первичные потребности удовлетворены- пора двигаться дальше. Хотелось бы выслушать и другие пожелания( а также методы их решения) для улучшения качества украинских турниров. Спасибо.
"Думай масштабно..."
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Можливо, я не так почав своє перше повідомлення. Його тональність дещо різкувата. Але погодьтесь, якщо не загострити деякі моменти, то ні до кого й не достукаєшся, більшість навіть і не звернула б уваги на моє повідомлення. А так, є можливість всім дійти згоди, що над цими питаннями теж варто працювати при організації проведення змагань.

Зверніть увагу: тема називається «Етика та естетика проведення турнірів». В ній я в жодному разі не хотів когось звинувачувати. Хотілось тільки звернути увагу на цю сторону проведення турнірів і, що в цьому плані наші деякі турніри знаходяться на дуже низькому рівні.

Організаційна турнірна робота, яку проводить Володимир Федорович, заслуговує тільки похвали. Ніхто в нашій федерації не робить стільки для проведення турнірів, як Корсак (і це враховуючи, що він дуже зайнятий по основній роботі). Він витрачає на це свій час, роботу і особисті гроші. Побільше б таких подвижників у нашій федерації - і ми були б уже і зареєстрованими, і мали б хоча б якесь фінансування. Тому прошу вибачити, що ненароком створив ілюзію у людей, що ви, Володимир Федорович щось не допрацьовуєте.

З приводу того, що народ у нас терпеливий, то це з однієї сторони добре, а з іншої – погано… Саме за нашу терпеливість нас і не люблять у Європі (за те, що ми не проявляємо гідності і терпимо голодомори, владу, яка нас обманює на кожному кроці; за те, що не створюємо у себе гідних умов праці і не вимагаємо цього від роботодавців, а при незадоволенні цим, замість того, щоб щось змінювати, тікаємо на заробітки до інших країн). То ж чи добре, що ми все терпимо - вибирайте самі…

Питання про євроремонти я, здається, навіть не згадував. Взагалі, я вів не про це мову. Мова йшла про те, що все повинно робитись гарно, естетично, навіть при відсутності фінансування. А нагородний фонд на кожен турнір, все-таки, потрібно формувати. Якщо немає меценатів та спонсорів, то, значить скидатись у складчину всім учасникам турніру і купувати якісь нагороди (погодьтесь, що «Кубок України» без кубку – це нонсенс…).

Не можна залишати без уваги досягнення лідерів будь-якого турніру. У крайньому випадку, бодай добре слово сказати на закритті. Людям в першу чергу потрібне духовне, а не матеріальне. Вища ліга, у даному випадку, вразила мене саме абсолютною непідготовленістю приміщення (неохайно й не прибрано), відсутністю і духовної підтримки і матеріальних знаків уваги (хоча б дипломів) – це ж, все таки, найвищий турнір в нашій федерації, логічний фінал цілорічного відбору. І не важливо було, що там тільки вісім учасників і декілька глядачів. Турнір повинен достойно виглядати в першу чергу для учасників і глядачів у залі, а також для тих глядачів, які будуть переглядати фото з турніру в Інтернеті. Мені соромно було розміщувати фото з Вищої ліги на загальний огляд, так як навколишня остановка просо зашкодила б іміджу турніру. Не можна було проводити його як «дворовий»…

Вважаю за доцільне все ж висловити подяку киянам за те, що учасники чемпіонату мали можливість під час турніру випити чашку чаю або кави. :)

Ось, для прикладу, організатори турніру забезпечили дипломи і кубки (не думаю, що у них було спеціальне фінансування – скоріше просто зібрали кошти з учасників для закупівлі нагород):
Нагородження в польових умовах!

Навіть на природі попіклувались про естетику і застелили столи:
А за застеленим столом приємніше грати!

І навіть без євроремонту турнір виглядає солідніше, коли старі столи прикриті якимись скатертинами:
Не в євроремонтах справа!

Над цим потрібно працювати. Саме тому і започаткована ця тема. Хочеться, щоб вона перетворилась у ярмарок ідей про найкраще оформлення наших турнірів, а не в місце зливання негативу.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Korsak
Главный судья
Повідомлень: 1152
З нами з: 13 березня 2003, 10:05

Повідомлення Korsak »

Володя, все ты правильно сделал. И интонация тоже правильная.
Тема поднята - высказываемся.
Мое собщение имело оправдательный тон - а что еще я мог говорить.
Вот Ливеринов говорит, что большинство считает что это не их дело - они пришли на турнир играть в Го, а не скатерти развешивать. В чем-то они правы, даже скорее во многом. Но если никто этим не озадачится - то все так и останется.
Подойдем с другой стороны - кто этим должен заниматься? Правильно, оргкоммитет.И где этот оргкоммитет? Он вроде есть, а вроде его и нет. Есть пару человек, которые приложили некоторые усилия к тому, чтобы турнир состоялся. Но то что они делали -это все на волонтерских началах. А если помыть пол волонтеров не нашлось, то и заставить кого-либо это сделать вряд ли будет правильным. Вот и занимаемся мы с Василием Ивановичем (оргкоммитет) тем что сделать "не в лом". В.И. договорился о том что четыре дня помещение будет в нашем распоряжении. Правда в пятницу мы должны были его освободить до 19.00. Причем похоже (принимая во внимание его реплику) не совсем бесплатно. Найти деньги на призовой фонд или как то попытаться заполучить их от министерства спорта - похоже такая задача ему нравилась меньше и он ей не занимался. Так же как и наведением порядка в помещении. Да и вообще не понятно кто этим должен заниматься. Ясное дело что если мероприятие проводит какая-то организация - то спрос за все с руководителя этой организации. Теоретически это красиво. Или руководитель все делает сам - или же распределяет задачи среди подчиненных. И подчиненные их исполняют, потому что они уважают начальника - он им платит зарплату. У нас же ни о какой зарплате речи идти не может и начальник (первое лицо, президент) просто рад если кто-то добровольно берет на себя какие-либо задачи, а все что осталось приходиться делать самому. И не все из этого мило сердцу. На один-два турнира можно даже найти добровольцев практически на все задачи, - но приходится проводить около 20 турниров каждый год. И это очень важный фактор. А регулярных добровольцев - ой как немного. Вот и Васлий Иванович из остального что успел (захотел) - то и сделал. А это был последний рубеж, за ним подчищать уже было некому.
Я к чему это пишу.
Нужно или решительно увеличивать членские взносы (до 100-200 гривен в год), да и турнирные тоже, или взывать к сознанию игроков и участников турниров - не оставаться в стороне и не быть только потребителями. Но ни первым, ни вторым путем мы увеличения массовости скорее всего не добьемся. А именно эта цель одна из главнейших задач федерации.

С уважением, Корсак
Vassko
Тренер
Повідомлень: 1409
З нами з: 20 березня 2003, 09:26
Розряд: 4d
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення Vassko »

Моё мнение, что федерация должна научиться зарабатывать деньги. Можно , конечно, поступать как делалось до этого. У федерации есть инговские комплекты, часы, литература. Можно продать чего- нибудь и провести достойно пару- тройку турниров более-менее достойно. Можно вложить свои деньги. По первому варианту идти не хочу, по второму и не могу (пока) и не хочу. Вот раньше, не работали со спорткомитетом - и проблем не было; не регистрировали федерацию- и всех это устраивало. Сейчас уже не так. Похоже, пришло время переходить на другой уровень.
А взносы, я думаю, повышать стоит. Для любителя Го- это хобби, а за хобби нужно платить. И это нужно попытаться донести до рядовых любителей. Хочешь нормальную обстановку на турнире, хорошее судейство, обсчёт рейтинга и т.д.- заплати. В конце-концов можно сравнить взносы наших и европейских турниров.
"Думай масштабно..."
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Для того, чтобы на федерацию обратили внимание - покупатели, спонсоры, желающие приобщиться, нужно чтобы эта федерация была. Давайте сосредоточим наши усилия на создании юридического лица федерации, создадим ей имидж, напечатаем красивые рекламные буклеты(а реклама - это история Го в Украине), а затем будем говорить об этике и эстетике.
Нужно сначала построить сам дом, а потом в нём жить, а не наоборот.
Відповісти