Чемпіонат України серед дітей до 12 років 2009

Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

З приводу другої частини запитання Vassko:
кандидатуру Ліверинова запропонував я, так як він розкритикував моє суддівство на чемпіонаті України до 18 років. Йому була надана можливість показати свій майстер-клас.
З приводу жеребкування у мене теж є зауваження, але нехай дасть оцінку Корсак, так як мене можуть звинуватити в упередженому відношенні до Ліверинова.
Усі негативні моменти пропоную обговорити на форумі для членів УФГо.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Тему на форумі для членів УФГо створив. Вважаю недоцільним влаштовувати привселюдні "розборки", так як сам недавно був "в такій шкурі".
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Korsak
Главный судья
Повідомлень: 1152
З нами з: 13 березня 2003, 10:05

Повідомлення Korsak »

Интересно, а какая от меня ожидается оценка?
Вопросы жеребьевки - это исключительная привелегия главного судьи и его слово есть последнее и решающее.
Есть главный принцип проведения соревнований по швейцарской системе (или Мак-Магону) - пары образуются между игроками которые имеют равное количество очков. Если равное количесво очков имеют нечетное количество игроков, то один из них должен играть с игроком который имеет на очко меньше. Вот и вся премудрость. Я абсолютно уверен, даже не анализируя подробно турнирную таблицу, что здесь Ливеринов делал все правильно.
А вот как составлять пары среди равных и кого "понижать" в следующую группу - это уже дело судьи. Это то, что называется - трактовка правил.
Это как в футболе за один и тот же эпизод один судья дает пенальти, а второй не дает, а третий вообще удаляет нападающего за симуляцию нарушения. И каждый из них имеет право на такое решение.
При трактовке правил жребьевки, насколько я знаю, Ливеринов ничего от себя не придумывает, а использует алгоритм рекомендованный для таких ситуаций международной шахматной федерацией - ФИДЕ. Этот алгоритм используется на сотнях и даже тысячах шахматных турниров ежегодно.
И в этом его (Ливеринова) правда.
Лично я использую другой алгоритм, но это уже мой, если хотите, почерк, выработанный годами. Требовать чтобы у всех почерк был одинаковым? Может и нужно, но все равно этот почерк нужно нарабатывать годами. А на самом деле какой нибудь один поспешный ход на доске может изменить турнирную таблицу намного сильнее чем разница в трактовке правил жеребьевки.
Поэтому рекомендую спокойнее относится к итогам турнира.
Никакого злого умысла и злоупотребления не было. Ливеринов вполне компетентный и ответственный судья, который провел не один десяток турниров. Просто со своим "почерком", за который проголосовали миллионы шахматистов.
Вот, собственно и все.

С уважением, Корсак
Vassko
Тренер
Повідомлень: 1409
З нами з: 20 березня 2003, 09:26
Розряд: 4d
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення Vassko »

Вот с почерком то многие и несогласны!
"Думай масштабно..."
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Неприятный осадок от турнира...

Сначала отвечу на вопросы в этой ветке по сути.

1. Не можу зрозуміти,чому в Чемпіонаті до 12 років дитина з 9-им Кю отримує нижче місце,ніж дитина з набагато нижчим Кю???????????

Калюжному Назарию неповезло. Я так понимаю, что речь о нём. Здесь было стечение нескольких обстоятельств.
Первое обстоятельство - основное, он играл во втором туре с Герасимчук Максимом, который стартовал с ним в высшей группе Мак-Магона. Герасимчук мало того, что проиграл все партии, так ещё не пришёл на последний тур. Согласно положения о турнире к нему должны быть применены дисциплинарные санкции.
Если взглянуть на итоговую таблицу, то Назарий набрал по очкам столько же, сколько и Ружанская Камилла, столько же набрал по первому дополнительному коэффициенту Бухгольца, но недополучил по второму дополнительному коэффициенту Бергера. Если бы Герасимчук набрал хотя бы одно очко, то это обеспечило бы более высокое место Назарию, чем Ружанской Камилле.

Второе обстоятельство - в последнем туре возникли причины, которые вынудили меня прибегнуть к принудительной жеребьёвке. Если уважаемый Гость не знаком с ними и хочет о них узнать, то лучше это сделать в приватном разговоре. Мой телефон: +38-067-904-48-67.

2. Что касается моих личных интересов, то их не было. О компетенции может судить лицо, которое имеет соответствующую квалификацию.

Спасибо Владимиру Корсаку за объективность.
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Повідомлення liver »

Теперь чтобы умерить пыл и предлагаю вспомнить положение о турнире.

Давайте взглянем на цели турнира:

- широкого залучення населення до занять фізичною культурою та спортом;
- подальшого розвитку гри Го і її популяризації в державі;
- підвищення рівня майстерності спортсменів;
- відбір сильніших спортсменів у віковій категорії до 12 років до складу збірної команди України для участі в міжнародних змаганнях;
- активації навчально-тренувальної роботи в спортивних організаціях.

Какая из целей была невыполнена?

Призовые места определены справедливо и обьективно, более того жеребьёвка рааставила пары так, что решающая партия за третье место между Клименко и Калюжным состоялась в последнем туре, что поддерживало интригу на протяжении всего турнира.

Жеребьёвка проводилась автоматически, с использованием программы Turbo Swiss, поэтому оснований подозревать меня в личных интересах намного меньше, чем тех судей, которые делают жеребьёвку вручную.
yuray76
Advanced Member
Повідомлень: 110
З нами з: 11 березня 2003, 08:41
Контактна інформація:

Повідомлення yuray76 »

Гість @ Jan 4 2009, 08:13 PM писав: Не можу зрозуміти,чому в Чемпіонаті  до 12 років дитина з 9-им Кю отримує нижче місце,ніж дитина з набагато нижчим Кю???????????
  Чому при жеребкуванні дитині,яка претендувала  на місце в п"ятірці кращих , дають в суперники з середини турнірої таблиці??????????7
  В чому  зацікавлений був головний суддя турніру Ліверинов????????? На чию користь він грав????????????? А може це некомпетентність цього судді-судді Ліверинова???????

Мені б було теж важко зрозуміти чому так сталося, якби я не був присутнім при прийнятті рішення стосовно цієї ситуації головним суддею. А рішення це йому далося нелегко. Я можу пояснити ситуацію. Але, перш за все, непотрібно висловлювати такі заяви-питання в голос з таким акцентом, ніби Ви викриваєте якогось злочинця чи афериста. :D Не вводьте в оману тих дітей, які щиро грали в Го і їм ці питання зовсім нецікаві (питання жеребкування). Ну і писати такі речі інкогніто взагалі не годиться.
Так от. Тепер стосовно жеребкування. Я цілком підтримую Корсака стосовно "почерку". До цього турніру мені "почерк" Корсака подобався краще за Ліверінова. Проте на цьому турнірі я побачив, що на даному етапі ці почерки мало чим відрізняються. Різницю можуть помітити тільки самі автори систем жеребкування і досвідчені гравці. І, дійсно, жеребкування проводилося на високому рівні. Чому, на мою думку, рівень високий? Тому, що протягом всього турніру (за виключенням 6 туру) жеребкування проводилося за допомогою спеціально розробленої програми. Так, можна дискутувати про правильність чи хибність алгоритму, різну оптимізацію, покращення інтерфейсу і т.д. Але те, що є база над якою можна працювати, враховуючи всі позитивні зауваження, то це дуже добре.
Стосовно 6 туру. У шостому турі програма розставила пари так:
Єрошкін Олександр - Зiнь Iрина
Ковальський Вiктор - Ружанська Камiла
Що виглядає цілком логічно і правильно. Після такого жеребкування верхня частина турнірної таблиці приблизно виглядала б наступним чином:

01 Єрошкiн Олександр
02 Ковальський Вiктор
03 Клименко Сергiй
04 Чижевський Вiталiй
05 Калюжний Назарiй
06 Зiнь Iрина
07 Ружанська Камiла

Проте, за 5 хв до туру, після переговорів Ліверінова по телефону, вислухавши зауваження стосовно жеребкування на які він, звісно, не міг ВЧАСНО надати компетентної відповіді (оскільки жеребкування проводилося програмою), він приймає рішення на користь того, хто телефонував. І у шостому турі грають
Зiнь Iрина - Ружанська Камiла
Цікава ситуація була, коли б Ірина виграла. А всю партію вона вигравала. І тільки після грубої помилки Каміла зуміла здобути перемогу. У випадку перемоги Ірини вона посіла б 4 місце і позаду були б і Калюжний Назарiй (9 к) і Чижевський Вiталiй (10 к).
Ось така ситуація склалася. Нічого тут кримінального, на мою думку, немає. На мій погляд, Валерію непотрібно було б відходити від алгоритму, який йому пропонувала програма.
Особисто мені не дуже зрозуміло чому коли грають діти 14 -18 кю так гостро постає проблема жеребкування. Як на мене, основним завданням для цих дітей є грати якомога більше партій, турнірів. Грати краще завжди з сильнішими гравцями. Яка різниця на даному етапі 10 чи 12 місце? Якби Ірина і Каміла зіграли свої партії з 5 кю та 7 кю, то це їм було б набагато корисніше ніж заняте 7 чи 5 місце.
Тепер пару слів про сам турнір.
Організація турніру і сам турнір мені дуже сподобався. Приємно, що завдяки спонсорам всі учасники отримали подарунки. Те що суддя з Одеси... І що? Це тільки додало ваги турніру. Приємно було спостерігати, коли маленькі учасники турніру вслуховувалися в російську мову головного судді на відкритті турніру :). Тут задавали питання чому Ліверінов судить? А чому б і ні. Це нормальна практика. Наступний турнір в Одесі буде судити Володимир Качановський чи Володимир Корсак. Це нормально.
Стосовно гри. Насамперед, хочу відмітити гру Чижевського Віталія, який добре ставить початок і середину партії. Якби він так само добре грав у завершальній стадії, то невідомо як би закінчилися б його партії з лідерами змагань - Віктором Ковальським і Олександром Єрошкіним.
Калюжний Назарій теж міг втрутитись в розподіл призових місць. У першій партії він програв Віктору лише 8 очок.
Клименко Сергій удруге посів третє призове місце. Посів цілком заслужено. Якщо з Віктором він провів партію дуже сумбурно (десь не встояв перед авторитетом), то у партії з Олексадром Сергій проявив характер. Партія тривала майже 2 години і закінчилася перемогою Олександра з відривом 5,5 очок.
Щодо Віктора Ковальського, то вражає його вміння швидко рахувати і приймати рішення. Проте саме ця швидкість завадила йому перемогти Олександра. Саме після деяких ляпів партія перевернулася в середині гри.
Про решту учасників нічого сказати не можу, так як моя увага була прикута до перших дошок.

Всіх призерів вітаю з перемогою. Всім учасникам турніру бажаю вдалої гри в Новому році!
Аватар користувача
kandidat
Advanced Member
Повідомлень: 1048
З нами з: 07 грудня 2006, 09:23

Повідомлення kandidat »

Ерошкин – чемпион!
Заслуженное достижение Александра и его отца и тренера Юрия.

Начав играть почти одновременно с Юрой Михалюком, Александр долго оставался в тени своего быстро прогрессирующего одноклубника. Но Юра перешел в следующую возрастную группу, а Александр после второго места в 2008 стал чемпионом 2009. Достаточно логично и справедливо, как в сказке.

Все решил исход партии Ерошкин-Ковальский. За Виктора высокий рейтинг и агрессивный стиль игры. За Александра опыт и регулярные занятия. Кроме того у Ерошкина за плечами участие в чемпионатах Украины и Европы, постоянные игры в клубе, а для Ковальского это первый детский турнир. Ну и последнее – для одного это домашний чемпионат, а другой сразу после ночи в поезде - на игры. Так что шансы были равные… А как проходил матч, рассказал со знанием дела Ерошкин старший.

Хочу поблагодарить организаторов соревнования – Владимира Качановского и Виктора Шевчука. Понравилось все: и сам турнир, и цветные таблички с фамилиями игроков, и призы и то, что было организовано телеинтервью.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

ФОТОРЕПОРТАЖ ВІД ВІКТОРА КОЛОСА
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Зміни рейтингу за результатами чемпіонату:
1	Єрошкін, Олександр	1494	1563
2	Ковальський, Віктор	1687	1669
3	Клименко, Сергій	1376	1401
4	Чижевський, Віталій	1162	1168
5	Ружанська, Каміла	734	844
6	Калюжний, Назарій	1277	1267
7	Зінь, Ірина	        506	711
8	Райкович, Аліна	        733	776
9	Яцук, Анатолій	        602	678
10	Цимбал, Денис	        549	678
11	Колос, Христина	        569	568
12	Сікідін, Юрій	        657	670
13	Ігнатьєв, Борис	        546	567
14	Малимон, Дмитро	        634	591
15	Герасимчук, Максим	749	647
16	Пилипчук, Андрій	410	408
17	Матлащук, Сергій	333	458
18	Костюкевич, Костянтин	327	418
19	Семчишин, Дмитро	512	486
20	Ковальчук, Денис	401	336
21	Немоловський, Володимир	300	376
22	Малко, Ярослав	        266	390
23	Поліщук, Артем	        240	288
24	Козуля, Михайло	        252	275
25	Град, Вадим	        290	150
26	Кудіна, Марія	        100	100
27	Походзей, Артем	        100	148
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Відповісти