Командний чемпіонат України 2020, обговорення

Agatha

Командний чемпіонат України 2020, обговорення

Повідомлення Agatha »

Dmitriy писав: 03 січня 2020, 12:10
Командний чемпіонат України з го проводиться з метою:
широкого залучення населення до занять фізичною культурою та спортом;
подальшого розвитку виду спорту і його популяризації в державі;
сприяння формуванню здорового способу життя населення;
підвищення рівня майстерності спортсменів;
відбору сильніших спортсменів до складу збірної команди України для участі
в міжнародних змаганнях;
Хотілося б побачити склад збірної команди України для участі в міжнародних змаганнях у 2020 році. Хто саме та за якими віковими категоріями, з яким рейтингом  увійшов до цього списку.

Яким чином УФГО планує підтримувати збірну держави?
Як щодо фінансування подорожей на ці змагання?
Фінансування навчання онлайн у Академії ЄГФ (EGF Academy)?
Організаційна та інформаційна підтримка?
Навчальні інтенсиви для спортсменів?

Буду вдячна за детальну, змістовну та конструктивну відповідь.
Аватар користувача
Dmitriy
Президент УФГО
Повідомлень: 1781
З нами з: 05 квітня 2003, 11:23
Розряд: 5d
Звідки: Киев, Украина.

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Dmitriy »

Трішки проясню ситуацію.
Національна збірна команда України з го формується профільним міністерством щорічно, по результатам спортивного року. На 2020 рік в цей список увійшло близько 50 осіб враховуючи кандидатів. Це спортсмени, які зайняли 1-3 місця в усіх офіційних змаганнях згідно календарного плану на 2019 рік. Склад можно дізнатись на сайті мінкультмолодьспорту. Наскільки мені відомо, з його формуванням була тривала затримка, в зв'язку з реорганізацією міністерства. Саме з цього списку формується наказ МКМС на участь спортсменів в змаганнях. Починаючи з 2019 року, відсутні в складі НЗУ в наказ не включаються, навіть якщо використовуються позабюджетні кошти.
Якщо використовується бюджетне фінансування, то список учасників для наказу, подається в МКМС листом від УФГо. Кошти які виділяються державою на го не вистачає навіть на нагальні потреби УФГо. Також, витрати нормуються і суворо контролюються. Норми формуються без нашої участі, і саме вони обмежують використання коштів по величенні та меті.
Для отримання фінансування на наступний рік, використовується рейтинг МКМС. Ми приймаємо участь в змаганнях, займаємо призові місця - нам нараховують рейтинг МКМС. В залежності від рейтингу можемо отримати в еквіваленті 10-12 тис.$ на рік. Як показує практика не більше, меньше запросто. Пріоритети УФГо в використані коштів наступні:
- чемпіонат світу серед аматорів;
- чемпіонат Європи;
- командний чемпіонат Європи;
- ЄГК;
- чемпіонат Європи серед юніорів;
- чемпіонат світу за корейською версією;
- міжнародні змагання які дають очки для рейтингу МКМС.
Рішення по персоналіям приймаються на основі: рейтингу УФГо, зайнятим місцям, аукціону, перспектив.
Інші запитання для мене не зрозумілі.
Дякую за увагу.
Agatha

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Agatha »

Дякую за пояснення.
Щодо списку НЗУ. Ви писали про сайт мінкультмолодьспорту: http://mkms.gov.ua/?fbclid=IwAR1ugu4VFF ... rY7E7xvk_8. Мені не вдалося знайти список. Буду вдячна за посилання.
Сайт Міністерство молоді та спорту України https://my.gov.ua/info/department/1538/details з непрацюючим посиланням на сайт Мінмолодьспорту http://dsmsu.gov.ua .
УФГО не має незалежного доступу до списку НЗУ? І будь-яка реорганізація міністерської спортивної організації може спричинити складнощі у функціонуванні УФГО?

Незалежно від списку, який ми не можемо побачити, прошу висвітлили більш конкретні питання.
1. Склад юнаків до 12 років НЗУ для участі у Чемпіонаті Європи серед юнаків у березні 2020 року?
2. Які кошти передбачено для фінансування участі НЗУ у Чемпіонаті  Європи з боку держави та Європейської Федерації Го?

Доречі, висвітлення другого питання є важливим. Адже йдеться про вкладення у розвиток дітей, що є зазвичай пріоритетом здорових систем, що спрямовані на розвиток, а не на виживання. Це також важливо для створення здорової атмосфери у спільноті та для того, щоб батьки дітей оптимально для себе могли розраховувати ресурси та розподіляти пріоритети.

Ви писали про бюджетні кошти. П’ятий рік дитина у го, ми жодного разу не відчули. Була допомога позабюджетними коштами (тут я можу помилятися) 1300 грн. на 1-й Український го конгрес. Але дізнатися було дуже приємно, що є все ж таки вклад у розвиток го в Украіні. Дякую.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Наталья »

Думаю, що у випадку, коли родина з сильною здібною дитиною має фінансові ускладнення і якщо батьки не проти (!), ми разом можемо спробувати збирати допомогу через Фейсбук чи тут, як це зробили вже разом у 2018 році для Ані, з допомогою всієї громади. Так само громада допомагала і Каміллі, коли вони їздили з Михайлом на парний ЧЄ до Страсбургу. Може ще хтось має подібний досвід за 44 роки. Все можливо.
...
Наскільки я знаю, за навчання в Юнацькій Академії ЄГФ обрані юні спортмени з 2019 року сплачують з коштів родин. Це наші найсильніші діти, які також займаються Го багато років, і які були рекомендовані європейцями; і ті, хто додатково подали заявки самостійно. Знаходять можливості і розвиваються.
...
За період, коли мої діти почали грати (з 2009 р.), ми перший раз отримали безкоштовно подорож до Кореї у 2017 році. До того ж всі змагання (внутрішні і зовнішні, в тому числі і нерейтингові у Супутнику, які ми підтримували постійно декілька років), вся підготовка здійснювалась за рахунок родини. Як це відбувається всюди і в усіх інших видах спорту, мистецтва, науки, навчання мовам тощо. Часткову компенсацію за подорожі на ключові змагання завжди отримували одиниці, найсильніші. І ми, наша родина, завжди були свідомі цього. І продовжуємо підтримувати Го задля інтелектуального розвитку дітей, всіх дітей.
...
Зараз ситуація в Го якісно набагато краще, ніж це було до 2016 року.
З 2017 року є системна підтримка Чемпіонатів Європи (Жіночого, Дитячого, Студентського) та УкрГоКонгресу (що є надзвичайно прекрасно, бо не всі можуть дозволити собі їздити на ЄвроГоКонгреси до Європи). Готуємось до ЄвроГоКонгресу-2020 в Кам'янець-Подільському.
...
У 2015-2016 навчальному році я також задавала подібні питання, про те, що родина з маленькими дітьми, які навчаються Го, відчуває надзвичайне фінансове і психологічне навантаження.
...
Величезна подяка всім нашим активним і конструктивно налаштованим тренерам і спортсменам - особливо Вікторії Симоненко, Дмитру Яценку, Артему Качановському і всій родині, Андрію Кравцю, родині Богацьких, родині Малків, Крушельницьких, та всьому Рівному взагалі - за їх постійний вклад в сталий розвиток здібних спортсменів.
Agatha

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Agatha »

Ідея здійснення фінансової допомоги за рахунок особистих внесків від приватних осіб зрозуміла та гарна. Є також різні краудфандингові платформи, де можна оголосити збір коштів. Якщо зараз відкритий збір на користь когось з гравців УФГО, з задоволенням візьму у ньому участь в якості донора.

Мої ж питання стосуються офіційних, передбачених законом процедур та фінансування. Державні установи, що здійснюють таку діяльність у співпраці з УФГО: Мінкультмолодьспорту, Київський Палац дітей та юнацтва. А також взаємодії з European Go Federation https://www.eurogofed.org/ стосовно участі Національної збірної України у Чемпіонаті Європи серед юніорів European Youth Go Championship.
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Наталья »

На жаль, і це також реалії не першого десятку років і не лише в спорті, щодо державної фінансової підтримки немає чогось втішного, особливо відносно змагань за кордоном. У КПДЮ позавчора була педрада, спортивний відділ - 8 видів спорту - був присутній, однак ми, на відміну від інших співробітників, навіть у списку не були зазначені поіменно, оскільки не є повноцінними викладачами, а є лише тренерами-викладачами. Це стосується не лише Го, а й шахів, шашок, інших інтелектуальних видів спорту. Відповідно і фінансування (всередині України) залежить від просування, масовості виду спорту саме як позашкільної роботи. У Палаці всього працюють біля 500 гуртків. Дуже багато підтримки дають батьки, всюди.
...
У олімпійських видів спорту з боку держави ситуація дещо краща, але також на грані фолу. І це у рік Олімпіади, що вже казати про довгострокові потреби (а це і є розвиток шкіл, підтримка тренерської та суддівської діяльності, стимулювання розвитку здібних дітей). Го - неолімпійський вид, і не масовий (поки що).
Залишається приватний сектор: благодійники, батьки, спонсори (які чекають на відповідне законодавство).
...
Ось в результаті і відбувається, що родини або мають підтримку, або ні. Відповідно, діти або залишаються в спорті, або ні. Тренерами люди або йдуть працювати, або ні.
Те саме і в педагогіці, і в медицині.
Приватний сектор, ринок працює не так. Але у нього немає прапора і довгострокових цілей (на 10-15 років) по розвитку, у ринку мета дуже конкретна - отримання прибутку і покриття видатків зі створенням бюджету розвитку (якщо це є в сфері інтересів власника або держави, де ведеться бізнес).
...
Англійці, французи і німці возили дітей влітку 2019 до Китаю на навчання. Росіяни також, крім того, їхні діти постійно навчаються в Німеччині. У нас немає на це грошей. Можливо, ситуація змінюватиметься поступово, ми постійно працюємо для популяризації Го. Але в цьому році головна мета - відкрити Україну як одну із європейських локацій для міжнародних змагань. У Кам'янець-Подільському під час проведення ЄвроГоКонгресу-2020. Якщо все буде добре і Конгрес не буде перенесено в зв'язку з вірусом (як це сталося в Австралії).
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Наталья »

Можливо, не всі знають про ще один прекрасний приклад громадської взаємодії за участю українців, який розвивається і дає чудові результати. Це клуб, де працює Олександр Єрошкін, і який підтримує разом з іншими (якщо я не помиляюсь у своїх припущеннях) Антон Веденський. Знаходиться цей клуб у Польщі, і ми, можливо, матимемо змогу бачити його членів та вихованців цього літа в Україні під час ЄвроГоКонгресу.
На Конгресі в Китаї 24 серпня 2019 року 55 країн гошного світу доповідали про стан справ в частині розвитку Го. Серед неазійських країн про відмінні результати заявили США, Велика Британія, Ізраїль. Росія заявила про готовність допомогти з вирішенням проблем чітерства у онлайн-змаганнях. Безпосередньо про розвиток не розповідали, але вони приймають Аматорський ЧС в цьому році, працюють вже на рівні азійських лідерів, тому і розвиваються. В основі успішності всіх - величезна фінансова підтримка, стабільність, довгострокові плани розвитку, підтримка дітей, розвиток клубів. Все це - гарні дороговкази для всіх, хто розвиває Го в усьому світі. Для нас також.
...
...
Багато ще можна було б писати, та подальші коментарі знову і знову показують сумну реальність. Якби люди, які зацікавлені у розвитку і результатах, хоча б частину часу приділяли конструктиву, промоції свого "дітища" просто так, не для власної вигоди, ми б зараз мали іншу країну, і іншу планету. Але маємо що маємо.
Якщо доросла людина публічно собі дозволяє таке спілкування з іншими дорослими людьми, значить, вона усвідомлює деструктивний характер своєї діяльності і свідомо її продовжує. Якщо громада мовчки підтримує такі дії, значить, і громада згодна з тим, що руйнувати цікавіше, ніж будувати. Здавалося б, в Го інша філософія. Та іноді людське переважає загальнолюдське...
Востаннє редагувалось 15 лютого 2020, 18:38 користувачем Наталья, всього редагувалось 1 раз.
Agatha

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Agatha »

Шановний Дмитре Олександровичу!
Будь ласка, дайте відповіді:
1. Склад юнаків до 12 років НЗУ для участі у Чемпіонаті Європи серед юнаків у березні 2020 року?
2. Які кошти передбачено для фінансування участі НЗУ у Чемпіонаті Європи з боку держави та European Go Federation?
Якщо ви як Президент УФГО не можете дати відповіді, до кого я можу звернутися? Питання досить термінові для мене. Дякую за розуміння.
Аватар користувача
Dmitriy
Президент УФГО
Повідомлень: 1781
З нами з: 05 квітня 2003, 11:23
Розряд: 5d
Звідки: Киев, Украина.

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Dmitriy »

Шановна Янина Васильевна!
Щиро дякую за зацікавленість яку ви проявили до життя нашої федерації. В сучасній реальності мало хто проявляє активність в громадській діяльності. Більшість волає користуватись результатами чиєїсь праці, при цьому не прикладаючи зусиль на дяку громаді. Це дуже приємно, що з вашого боку оголошені вияви інтересу до механізму функціювання нашої організації.
Дозвольте спитати вас, з якою метою ви цікавитесь?
Що стосується ваших запитань, то маю наступні відповіді.
1. НЗУ з го на 2020 присутня на сайті МКМС, в цьому мене сьогодні запевнила наш інструктор з міністерства. Також, вона пообіцяла вислати мені на пошту, в понеділок, доповнений та узгоджений список для дублювання та викладення на нашому сайті, що я з задоволенням і зроблю. :)
2. Держава виділяє кошти на кожний вид спорту на календарний рік єдиною сумою. Розподіл цих коштів є прерогативою спортивної федерації.
3. European Go Federation не фінансує Чемпіонат Європи серед юнаків.
4. Відрядження українських спортсменів на Чемпіонат Європи серед юнаків 2020 лімітовано 3 ліцензіями і 1 ліцензією на тренера (хоча при обговорюванні розподілу коштів на рік, особисто я був проти відряджень на цей турнір взагалі). Ці ліцензії були розіграні на юнацькому чемпіонаті України (1 ліцензія до 16 років і 2 ліцензії до 12 років). Інші охочі прийняти участь в Чемпіонаті Європи серед юнаків 2020 можуть це зробити за позабюджетні кошти.
Якщо ви, як зацікавлений дописувач, не отримали сатисфакції, то для подальшого задоволення пропоную терміново дати відповідь на моє запитання.
Дякую за розуміння.
Agatha

Re: Командний чемпіонат України 2020

Повідомлення Agatha »

1. Можливо, хтось зможе знайти це посилання. Заздалегідь вдячна. І НЗУ-2019 також.
2. Прийнято. Якщо виникне потреба листування з цього або інших пов'язаних з УФГО приводів, обов'язково буду ставити вас у копію.
Відповісти