Го в Харькове

Питання розвитку Го в Харкові
Відповісти
ToaDDragoN
Advanced Member
Повідомлень: 35
З нами з: 23 листопада 2012, 21:11
Розряд: 10k
Звідки: Харьков
Контактна інформація:

Го в Харькове

Повідомлення ToaDDragoN »

Последние новости Харьковского Го
Кровь горяча, как сама молодость.
ToaDDragoN
Advanced Member
Повідомлень: 35
З нами з: 23 листопада 2012, 21:11
Розряд: 10k
Звідки: Харьков
Контактна інформація:

I закритий Кубок Харкова серед дітей до 12 років на дошках 9х9 та 13х13.

Повідомлення ToaDDragoN »

I закритий Кубок Харкова
серед дітей до 12 років
на дошках 9х9 та 13х13.

Вперше у Харкові 23 квітня 2016 року відбудеться перший кубок Харкова з гри Го серед дітей до 12 років.
Місце проведення: шахово-шашковий клуб “ВУНДЕРКІНД”, пр. Ю. Гагаріна 45-А.
Початок змагання о 9:30, закінчення о 14:30.
Головний суддя Абросімов Євген Олегович, тел. 093 008 49 13

У зв'язку з тим, що на попередньому змаганні була дуже неприємна ситуація із рейтингом дітей які прийшли від іншого тренера — цей Кубок закритого типу; по суті справи, рейтинг дітям було знижено з дошки 13х13 до дошки 9х9. Усі дитячі змагання проходять за власний кошт та власними силами. На позачерговому засіданні членів клубу“50-та ПАРАЛЕЛЬ” 6 квітня 2016 року було повідомлено про розклад заходів, які будуть проведені у квітні місяці цього року. Як і на попередньому змаганні, тренера, які відокремились від команди клубу, не проявляли ніякої активності у сприянні проведення дитячого змагання, але в останню мить подають заявки на участь у змаганні своїх дітей. Треба відмітити, що усі призи купуються власним коштом: дошки, дипломи, солодкі нагороди та т.і., а також організація турніру потребує не мало власних сил та часу. Усі турніри, які я організовую, проходять на вищому рівні й з гарними призам та подарунками.
Звісно, можливо це не є гарним методом проводити Дитячі змагання, і я би бажав проводити їх відкритими, але опираючись на вище сказане це змагання закритого типу. Як що у самостійних тренерів не з'явиться бажання брати участь в організації та фінансових витратах змагання, та у встановленні якоїсь конкретної системи клубних рейтингів, то дитячі турніри відкритого типу будуть проводитися лише на дошках 19х19, чи за попередньою домовленістю дитячих тренерів.
Кровь горяча, как сама молодость.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Го в Харькове

Повідомлення Небайдужий »

Хороша ініціатива, але дитячі турніри такого рівня були би кращими у відкритому форматі (мається на увазі в межах міста). Може тоді передбачати турнірні внески, або шукати якогось спонсора? У нас в Рівному цим займається батьківський комітет Школи інтелектуальних видів спорту. Вони організовують збір коштів і закупку призів (солодкі призи, призи від батьківського комітету основним призерам та медалі і кубки, якщо плануємо їх використати для нагородження). Я особисто займаюсь лише тою частиною, яка не потребує надто великих витрат (ексклюзивні дипломи, настільні таблички, сертифікати, кіфу, наклейки на медалі, бланки результатів, бланки особистих заявок та інше).
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: I закритий Кубок Харкова серед дітей до 12 років на дошках 9х9 та 13х13.

Повідомлення Небайдужий »

ToaDDragoN писав: У зв'язку з тим, що на попередньому змаганні була дуже неприємна ситуація із рейтингом дітей які прийшли від іншого тренера — цей Кубок закритого типу; по суті справи, рейтинг дітям було знижено з дошки 13х13 до дошки 9х9.
А що за проблеми з вашими рейтингами? Для чого тут привязка рейтингу до розміру дошки?
Я так розумію, що це фактично турнір початківців. Такі турніри проводять на рівних (без фори) і розмір дошки обирають лише з точки зору часу, який є в розпорядженні організаторів та з точки зору того, на якій дошці переважна більшість дітей уже готова грати.
Всі інші змагання бажано проводити на дошці 19х19 і з рейтинговим рівнем допуску в 100 очок (20 кю).
Дошки 13х13 та 9х9 застосовуються переважно лише в навчальних цілях на початковому етапі до виходу на 25-20 кю, або в турнірах початківців чи в не-рейтингових турнірах. Рейтинг за результатами таких турнірів може використовуватись лише окремими тренерами в своїх навчальних групах для організації занять та для демонстрації росту майстерності учнів в межах клубу чи школи . Офіційними такі рейтинги не можуть бути. Офіційні рейтинги починаються лише зі 100 очок (20 кю), який потрібно набрати на дошці 19х19. Мої учні відточують свою гру на заняттях, а уже після переходу в навчальних групах на дошку 19х19 вони починають відвідувати турніри вихідного дня і починають з нуля набирати рейтинг 100 очок (+5 очок за виграш і +1 очко за програш). А коли набирають ці 100 очок, то лише тоді отримують допуск до офіційних змагань. А далі уже рейтинг їм обраховується за офіційною системою обрахунку, яка існує у нас в федерації.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Дарья Мазурок
Advanced Member
Повідомлень: 155
З нами з: 03 вересня 2014, 09:28
Розряд: 13k

Re: Го в Харькове

Повідомлення Дарья Мазурок »

Небайдужий писав:Хороша ініціатива, але дитячі турніри такого рівня були би кращими у відкритому форматі (мається на увазі в межах міста). Може тоді передбачати турнірні внески, або шукати якогось спонсора? У нас в Рівному цим займається батьківський комітет Школи інтелектуальних видів спорту. Вони організовують збір коштів і закупку призів (солодкі призи, призи від батьківського комітету основним призерам та медалі і кубки, якщо плануємо їх використати для нагородження). Я особисто займаюсь лише тою частиною, яка не потребує надто великих витрат (ексклюзивні дипломи, настільні таблички, сертифікати, кіфу, наклейки на медалі, бланки результатів, бланки особистих заявок та інше).
взнос на таких турнирах у Жени 50 грн.
Востаннє редагувалось 19 квітня 2016, 11:52 користувачем Дарья Мазурок, всього редагувалось 1 раз.
Что в жизни не делается - все к лучшему
Дарья Мазурок
Advanced Member
Повідомлень: 155
З нами з: 03 вересня 2014, 09:28
Розряд: 13k

Повідомлення Дарья Мазурок »

удалено
Востаннє редагувалось 20 квітня 2016, 12:13 користувачем Дарья Мазурок, всього редагувалось 3 разів.
Что в жизни не делается - все к лучшему
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Го в Харькове

Повідомлення December »

Володимире Олександровичу, не вводьте людей в оману. :)
Ті ж початкові 100 очок можна набирати на дошках різного формату. Щодо 19х19 Ви все вірно написали: 5 очок за виграш та 1 при програші, - але для 13х13 та 9х9 теж є аналогічні норми. На дошці 13х13: 3 очки за виграш та 1 при програші. На дошці 9х9: 2 очки за виграш і 1 при програші.
І Ви абсолютно праві - все, що до 100 очок (= 20 кю) обраховує тренер, в офіційному рейтингу це не публікується. Але такий порядок обрахунку записаний в офіційній рейтинговій системі . У нас на київських турнірах початківців я його обраховую і на форумі викладається остаточний варіант, проте решту часу рівень готовності грати на дошці певного розміру визначається саме тренером.
Можливо варто, приблизно рахувати по 100 очок для кожного розміру дошки, наприклад. В рамках кожного клубу. Хоч, і це не врятує, бо всі набирають сили в ґо по-різному: хтось дуже повільно з початку, а потім одразу ривок, хтось одразу швидко-швидко росте, а потім довго топчеться на місці, а хтось спокійно і рівномірно сили набирає.
За моїм досвідом, навіть клубний рейтинг не завжди є показником. Подивіться останній турнір початківців на Другій лізі: виграв Саша із 10 очками, а не, наприклад, Міша, який зі старту мав близько 50. Бо є ще й підготовленість власне до змагань. У конкретному прикладі - переможець активно ходив на заняття, готувався, займався додатково вдома, а дехто із найсильніших потенційно кандидатів, не зміг приділити уваги підготовці через застуди, школу, тощо.
Виходом може стати й попередній зведений відкритий урок або експертні оцінки рівня від сторонніх сильних гравців. Щоб можна було точно приміритись, хто і як грає. Або дійсно встановлювати для усіх єдині турнірні внески. Найкраще - знайти спонсора. :)
Востаннє редагувалось 19 квітня 2016, 17:27 користувачем December, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Го в Харькове

Повідомлення Небайдужий »

December писав:Володимире Олександровичу, не вводьте людей в оману. :)
Ті ж початкові 100 очок можна набирати на дошках різного формату.
А я нікого й не ввожу в оману. Я всього лиш описав як це діє в Рівному. А захочуть вони це брати собі на замітку, чи ні, то уже їхня справа.
Рейтинги за ігри на дошках 9х9 та 13х13 я взагалі беру до уваги лише як якісь допоміжні рейтинги для того, щоб учні наочно бачили результати своїх старань та як показник, за яким можна лише визначитись коли вже можна готуватись до переходу на більшу дошку. А справжній рейтинг, за яким я визначаю їм кю і за яким вони отримують допуск до офіційних змагань, вони здобувають з нуля на турнірах вихідного дня на дошці 19х19, на які вони отримують право прийти лише після переходу на дошку 19х19 в своїх навчальних групах. Інколи, за результатами змагань в групах я даю можливість найуспішнішим учням стартувати в наборі офіційного клубного рейтингу не з нуля, а з якоїсь більшої цифри, але не більше ніж з 50-ти очок (25 кю). Інколи я визначаю стартові рейтингові очки для набору офіційного клубного рейтингу за результатом гри з кимось із тих наших юних спортсменів, хто уже має офіційний рейтинг вище 100 очок. У інших тренерів можуть бути інші підходи, а у мене ось такий підхід. Я поділився своїм досвідом в цьому питанні, а ви вже як хочете, так і робіть.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
ToaDDragoN
Advanced Member
Повідомлень: 35
З нами з: 23 листопада 2012, 21:11
Розряд: 10k
Звідки: Харьков
Контактна інформація:

Re: Го в Харькове

Повідомлення ToaDDragoN »

Небайдужий писав:
December писав:Володимире Олександровичу, не вводьте людей в оману. :)
Ті ж початкові 100 очок можна набирати на дошках різного формату.
А я нікого й не ввожу в оману. Я всього лиш описав як це діє в Рівному. А захочуть вони це брати собі на замітку, чи ні, то уже їхня справа.
Рейтинги за ігри на дошках 9х9 та 13х13 я взагалі беру до уваги лише як якісь допоміжні рейтинги для того, щоб учні наочно бачили результати своїх старань та як показник, за яким можна лише визначитись коли вже можна готуватись до переходу на більшу дошку. А справжній рейтинг, за яким я визначаю їм кю і за яким вони отримують допуск до офіційних змагань, вони здобувають з нуля на турнірах вихідного дня на дошці 19х19, на які вони отримують право прийти лише після переходу на дошку 19х19 в своїх навчальних групах. Інколи, за результатами змагань в групах я даю можливість найуспішнішим учням стартувати в наборі офіційного клубного рейтингу не з нуля, а з якоїсь більшої цифри, але не більше ніж з 50-ти очок (25 кю). Інколи я визначаю стартові рейтингові очки для набору офіційного клубного рейтингу за результатом гри з кимось із тих наших юних спортсменів, хто уже має офіційний рейтинг вище 100 очок. У інших тренерів можуть бути інші підходи, а у мене ось такий підхід. Я поділився своїм досвідом в цьому питанні, а ви вже як хочете, так і робіть.


Дякую Вам за Ваше роз'яснення.

Чесно кажучи вийшло непорозуміння. Потрібно було написати Дитячий закритий клубний Кубок, а замість "Клубного" я написав "Харківський".


У мене у Клубах є ціла система внутрішнього рейтингу, яка дітям дуже подобається, і впродовж цілого навчального року вона дуже же добре мені допомогла.

Діти вирішують задачі, грають партії та міряються рейтингом, вихваляються перед однокласниками. Після двох турнірів діти отримували плюс до рейтингу. Можливо це не є серйозним ділом, але у дітей усе по справжньому та вони готові боротися та перемагати. Я вважаю, що кожен тренер повинен мати таку систему внутрішніх очок, бо вона надає дітям зразу мету навчання, спортивний інтерес.

Структура рейтингової внутрішньої системи у моїх клубах




Дошка 9х9:

від 1 очок до 50 очок - +2 перемога, +1 поразка

від 51 очок до 100 очок - +1 перемога, +0,5 поразка

Дошка 13х13:

від 101 очок до 300 очок - +4 перемога, +2 поразка

від 301 очок до 350 очок - +3 перемога, -1 поразка

Дошка 19х19:

від 351 очок до 450 очок - +6 перемога, -1 поразка

від 451 очок до 550 очок - +4 перемога, +1 поразка

Бонуси:

+10 очок за розв'язання 20 задач

За швидке вивчення технічних прийомів - +5 - +20 залежно від важкості прийому.




Коли дитина набирає 550+ її з почестями та шаною дають офіційний 20 кю та знак відмінності (білий браслет). І вона нагороджується сертифікатом "Офіційного спортсмена".

Отака система.
Кровь горяча, как сама молодость.
Father Alex
Advanced Member
Повідомлень: 150
З нами з: 07 квітня 2003, 04:04
Розряд: 2d

Re: Го в Харькове

Повідомлення Father Alex »

Маленьке запитання: Чи враховуєте ви фору при начисленнi очок?
Відповісти