Тренерский Совет

Конференції, президії, рішення, обговорення, пропозиції та ін.
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Re: Тренерский Совет

Повідомлення liver »

Дякую за відповідь. Мене цікавить більш за все структура документу і вимоги до нього, деякий зразок для всіх тренерів, які зможуть на його базі розробити власний документ для місцевого рівня.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Тренерский Совет

Повідомлення Небайдужий »

Гугл знає все! :)

Тільки що задав пошук необхідної інформації і знайшов те, що для вас потрібно. Ці вимоги були у мене на паперовому носії, а тут в електронному вигляді знайшлись. Ці документи є на сайті освітнього порталу України.

Офіційні вимоги до навчальних програм та зразок оформлення:
http://osvita.ua/legislation/pozashk_osv/36878/

Є ще вимоги, якими користувались раніше:
https://docs.google.com/a/ufgo.org/docu ... VYgCE/edit

Ось загальна інформація про навчальні програми:
http://osvita.ua/legislation/pozashk_osv/36869/

А цим документом встановлено деякі регулювання діяльності гуртків:
http://www.mon.gov.ua/img/zstored/files/473.doc

Для рівненських викладачів Го ось тут є наказ про затвердження навчальної програми з Го:
http://rivneosvita.org.ua/documents/uon ... уртків.doc

Ця програма авторська і не є обов'язковою для використання іншими викладачами Го рівненщини. Але, при бажанні, ви можете посилатись на те, що ви у своїй діяльності користуєтесь моєю авторською програмою за моєю згодою. Саму програму можете отримати від мене через електронну пошту.
Офіційний статус за межами Рівненської області вона зможе набути лише після затвердження в Міносвіти і лише тоді можна буде офіційно розповсюджувати програму по інших областях України. Крім того, як показала практика епопеї з програмою для ДЮСШ, на міністерському рівні до програми можуть внести суттєві правки. Тому розповсюджувати її ще рано (як і програму для ДЮСШ).
Востаннє редагувалось 15 травня 2015, 08:45 користувачем Небайдужий, всього редагувалось 2 разів.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Re: Тренерский Совет

Повідомлення liver »

Дякую!
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Тренерский Совет

Повідомлення Небайдужий »

Отримав остаточно затверджений в Мінмолодьспорті варіант програми для ДЮСШ. Правда, номер і дату наказу про затвердження програми я ще не дізнався, але маю сам затверджений текст програми. Сподіваюсь, що до кінця року її надрукують у вигляді брошури. Для тих, хто працює в ДЮСШ, можу надіслати цю програму в електронному вигляді особисто (звертайтесь електронною поштою). Якщо хтось хоче скористатись цією програмою для створення своїх програм для гуртків, я теж можу її вислати. Але попереджаю, що програма для ДЮСШ не підходить в такому вигляді, як є, для гуртків. Я недавно подав свою програму для гуртків на конкурс освітянських програм. Якщо вона пройде цей конкурс, то вона отримає статус рекомендованої до використання в Україні. Чекаю результатів конкурсу. Якщо все буде гаразд,то тоді ті, хто з якихось причин не хоче створювати свою авторську програму, зможуть скористатись моєю програмою офіційно, посилаючись на згоду автора програми.
Одразу попереджаю, що навіть я не користуюсь своєю програмою "буква в букву" і весь час пробую інші підходи й тематику. Але для формалізації відносин з керівництвом навчального закладу вона мене суттєво виручає. В навчальний журнал, звичайно ж, пишу все, як написано в програмі. :rolleyes:
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Тренерский Совет

Повідомлення December »

Да, наконец-то сврешилось! Поздравляем всех тренеров го, особенно со спортивным уклоном, в целом, и Вас Владимир Александрович, в частности - это шаг вперед в плане облегчения тренерской работы.
С другой же стороны степень бюрократизации около государственных вопросов просто убивает - 2 года (!) мурыжить станциям-инстанциям: "а тут поправьте, а тут снова не так и т.п.", - при том, что приниматели решений в го ни бум-бум, а корректор все равно все вычитывает на последнем этапе на предмет базовых грамматических, пунктуационных и стилистических ошибок.
Востаннє редагувалось 15 травня 2015, 11:06 користувачем December, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
liver
Advanced Member
Повідомлень: 1824
З нами з: 31 березня 2003, 00:24
Розряд: 1d
Звідки: Odesa

Re: Тренерский Совет

Повідомлення liver »

Гарна новина!
Але не зрозуміло, чи достатньо наявності цієї програми для офіційного ведення занять з Го у загальноосвітніх школах та ВНЗ?
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Тренерский Совет

Повідомлення Небайдужий »

liver писав:Гарна новина!
Але не зрозуміло, чи достатньо наявності цієї програми для офіційного ведення занять з Го у загальноосвітніх школах та ВНЗ?
Затверджена програма, про яку я написав в попередньому своєму повідомленні, призначена лише для занять в ДЮСШ.
Для ведення занять в ЗОШ на рівні гуртків потрібна програма для гуртків, а для ведення занять на уроках фізкультури потрібне спеціальне рішення Міносвіти та спеціальна освітянська навчальна програма з викладання Го в ЗОШ. Наскільки мені відомо, такої програми ще ніхто не створював, так як ще ніхто й не добивався рішення від Міносвіти про введення в навчальну програму з фізкультури в ЗОШ вивчення виду спорту Го.

Про свою програму для гуртків я написав вище. Якщо за результатами конкурсу її визнають такою, яку можна рекомендувати для використання по всій Україні, то я дам всім охочим можливість скористатись моєю програмою для формалізації відносин з адміністраціями навчальних закладів. Але краще буде, якщо кожен викладач в гуртках з Го буде мати свою власну авторську програму, яка буде відповідати його поглядам і підходам у викладанні Го.

Для ведення занять у ВНЗ, якщо ці заняття проводяться не на гуртковому рівні, а в програмі занять з фізкультури, то потрібна ще одна навчальна програма для ВНЗ, яку потрібно буде затверджувати в Міносвіти і яку можна створювати на базі програми для ДЮСШ (або, як варіант, на базі програми для гуртків), але дещо в іншому варіанті. Там є свої "прибамбаси".

А для тренерів з Го, які хочуть отримати вищу освіту в спеціалізованих спортивних ВНЗ за спеціальністю "тренер з Го", потрібна ще одна спеціальна навчальна програма, якою до цього часу ще ніхто не займався, і яку потрібно буде затверджувати в Мінмолодьспорті (а можливо ще й у Міносвіти). ЇЇ треба створювати з нуля. Така програма має цілу купу особливостей і над нею треба добряче попрацювати, щоб її подати на затвердження в Мінмолодьспорт.
Так, чи інакше, але перші кроки уже зроблені і вони можуть стати опорою для просування далі і створення усіх потрібних навчальних програм.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Го-клуб ДАМЕ
Пользователь
Повідомлень: 18
З нами з: 26 листопада 2014, 19:01
Розряд: 21k

Re: Тренерский Совет

Повідомлення Го-клуб ДАМЕ »

Скажіть будь ласка, чи затвердили програму для гуртків?
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Тренерский Совет

Повідомлення Небайдужий »

Го-клуб ДАМЕ писав:Скажіть будь ласка, чи затвердили програму для гуртків?
На жаль, в начальницьких освітянських колах програма для гуртків з Ґо була десь загублена і до конкурсу не дійшла... Крайніх я не зміг знайти.
Так що, затвердженої і рекомендованої для використання по всій Україні навчальної програми з Ґо для гуртків наразі немає. Моя програма для гуртків, яка була створена з врахуванням специфіки Школи інтелектуальних видів спорту, затверджена лише на рівні Рівненської області і рекомендована до використання лише на її території. Якщо знову будуть проводитись якісь заходи з приводу навчальних програм, то я подам свою програму на конкурс і, якщо вона буде затверджена й рекомендована до використання по всій території України, то я поділюсь нею з усіма зацікавленими особами.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Го-клуб ДАМЕ
Пользователь
Повідомлень: 18
З нами з: 26 листопада 2014, 19:01
Розряд: 21k

Re: Тренерский Совет

Повідомлення Го-клуб ДАМЕ »

Дякую! А що треба зробити, щоб затвердити вашу програму в іншій області? Звісно, якщо ви дасте згоду.
Відповісти