Дитяче Го в Україні.

Модератор: Небайдужий

Наталья
Advanced Member

Re: Дитяче Го в Україні.

Сообщение Наталья » 10 янв 2019, 23:50

Для реалізації ідеї УФГО має провести збори тренерів, визначити конкретних відповідальних та підзвітних осіб, та зробити офіційне оголошення про набір груп на сайті, дати рекламу. При наборі давати тестові завдання, тестові партії для визначення рівня гри. Та пропонувати приєднуватись до тієї чи іншої групи.

Артем
Advanced Member
Разряд: 2p

Сообщение Артем » 11 янв 2019, 10:51

Я зацікавлений, вже займаюся з деякими із найсильніших дітей.

Думаю, мовчанка тому, що не пропонується якийсь дуже конкретний і ясний план, прив'язаний до реальності. Тексту багато, але він не дуже структурований, і людям важко до кінця дочитати, бо треба докласти зусилля, щоб усе докупи скласти у голові. Це кажу не зі зла, просто моя точка зору чому Ваші повідомлення ігноруються - з усією повагою.

Багатоступенева школа Го - це дуже хороша ідея. Але, на мою думку, наразі є частково нереалістичною.

Зараз є вже щось подібне.

У Києві: із зовсім початківцями почав займатися, на скільки я розумію, Коцюруба Микола. Далі з сильнішими дітьми займається Вікторія Симоненко і Гальченко Григорій. З найсильнішими із їхніх учнів з осені почав займатися я. Заняття очні, не олайн.

У Рівному: Шевчук Оксана Борисівна та Качановський Володимир Олександрович займаються із початківцями. Володимир Олександрович також займається із сильнішими дітьми, у нього є декілька груп, розподілених по роках навчання. Були експерименти з приводу того, щоб переводити дітей з одного року навчання до старших груп заради того, щоб помістити їх у сильніше середовище. Там взагалі все досить серйозно - дітям викладається теоретичний матеріал, вони постійно грають у місцевих турнірах, надається література та задачі. Але, як раз, на мою думку, не вистачає наступної ланки - сильнішого тренера, хто дітей би далі тягнув. Скілки б не було натхнення та ентузіазму у викладача, але має бути важко займатися з дитиною, якщо її рівень гри вже вище, ніж у вчителя.
З Рівного я наразі займаюся онлайн лише зі Стефановичем Дмитром - поки що не вийшло організувати якоїсь групи. Деколи я долучаюся до занять із дітьми Рівного дистайнційно, але це не постійна робота.

Тому щось подібне до тієї структури, яку Ви описуєте, вже є. Думаю, що не вистачає проміжних ланок - тренерів середнього рівня. Володимир Олександрович (Рівне) та Віторія Валеріївна (Київ) обидва грають на рівні приблизно 7 кю. Якби були ще якісь тренери рівня приблизно 1-2 дану - думаю було б чудово. Але не знаю, чи є достатньо дітей для такої роботи. Про те, чи є місце зараз для ще однієї проміжної ланки, можуть сказати лише тренери, яких я вже згадував. Є ще така проблема, як купівельна спроможність.

Наталья
Advanced Member

Сообщение Наталья » 11 янв 2019, 12:01

Дякую за відповідь, Артеме.
Про те, що я пишу 'у загальних рисах', я знаю. Але це вже така манера, тому, маємо що маємо.
Про багаторівневе викладання, яке вже існує у нас, також знаю (є також приватні об'яви на КГС про онлайн-навчання та Ярослав минулого року, не знаю як зараз, допомагав у Тернополі), тому і пишу про більший проект, який має охопити більше учнів і більше регіонів, як Єдина Школа Дитячого Го в структурі УФГО.
Для цього, початківці і їх тренери (1-2 рівень) стартують будь-де в Україні, де є зацікавленість у подальшому розвитку, під керівництвом вже існуючих тренерів для початківців. У необмеженій кількості, групи до 6-8 дітей. Потім відбувається іспит (іспити). Подальший відбір. А надалі групи від 5 кю об'єднують і ведуть вже дистанційно більш сильні тренери, і вище - тренери Про.