Дитяче Го в Україні.

Модератор: Небайдужий

Аватара пользователя
Наталья
Advanced Member
Сообщения: 227
Зарегистрирован: 01 ноя 2011, 12:48

Дитяче Го в Україні.

Сообщение Наталья » 09 дек 2017, 23:21

Щоб не зафлуджувати інші теми, хочу зробити окремий допис, про власні спостереження, які інколи підтверджує той чи інший графік з Єврогодатабейз та батьки юних спортсменів інших країн.
...
Основна теза в ньому така: для швидкого стабільного росту юному спортсмену доцільно постійно приймати участь у турнірах, де хоча б третину з усіх турнірних партій він має зіграти з раніше незнайомими йому опонентами однакового з ним або трохи вищого рівня гри.
...
Якщо ці умови не дотримані, ріст також відбувається, хоча і не так швидко. Але і час також йде. Особливо це стосується групи до 12 років, де можливий найшвидший ріст, за умови участі у великих турнірах, гри з незнайомцями. Однак і у більш дорослому віці це також працює, у чому ми змогли переконатися на власному досвіді.
...
Якщо ми подивимось графіки лідерів у різних вікових групах різних років, або спортсменів, чия кар'єра триває і приваблює нових дітей до світу Го, то побачимо, що закономірність дотримано.
...
Так, не всі діти, які відвідували великі турніри, або турніри з незнайомцями, підтверджують цю закономірність. Деякі зробили перерву для навчання в університетах, дехто виїхав на ПМП за кордон. Дехто знайшов інший вид спорту, або інше хобі.
...
Однак, саме участь у Європейських та Світових змаганнях з Го для дітей та дорослих є великим каталізатором росту. Додатково сприяють школи та змагання у країнах Азії, Батьківщини Го.
...
Саме тому й доцільно надавати можливість розвитку всім талановитим дітям всіх українських регіонів, формувати окремі команди з дітьми до 9 років, забезпечувати супровід одного з батьків, тренерів та психологів. Таким чином, діти дадуть стимул розвитку Го у кожному регіоні, оскільки навколо кожного лідера сформується група, яка захоче досягти та перевершити його рівень, що цілком можливо, з огляду на досягнення Альфа Го ;)

Аватара пользователя
kandidat
Advanced Member
Сообщения: 905
Зарегистрирован: 07 дек 2006, 10:23

Re: Дитяче Го в Україні.

Сообщение kandidat » 09 дек 2017, 23:51

Вы правы, Наталья - чем больше ездишь и играешь, тем быстрее растешь. Но за счет государства это было возможно лет тридцать назад.
Сечас же - деньги, деньги и еще раз деньги. Желательно побольше.
Где-то теряешь, где-то находишь...

Аватара пользователя
Наталья
Advanced Member
Сообщения: 227
Зарегистрирован: 01 ноя 2011, 12:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Сообщение Наталья » 10 дек 2017, 00:03

Согласна.
Поездка по Украине обходится примерно в тысячу гривен на одного (эконом-проезд в обе стороны, проживание, питание). Если мама едет с ребенком, умножаем на 1,5-2 в зависимости от возраста.
Если мама (тренер) с двумя-тремя детьми, еще больше. И так каждое соревнование.
Зарубежные поездки, с появлением безвиза и лоукостов, а также при возможности найти приют у местных игроков в Го, стоят дороже, но относительно. А вот организационно они сложнее. Это загран-паспорта и доверенности от родителей. Но и рост значительно выше.
О государственном и/или спонсорском финансировании задумываешься тогда, когда видишь графики способных детей, которые играют в основном дома, со своими, и лишь немногие из них вырастают и вливаются во взрослое го-сообщество.
Сейчас государственное финансирование в Украине для развития детского и юношеского, студенческого спорта жизненно необходимо. Если раньше семья могла вытянуть выездные турниры, то сейчас спортивные поездки означают в буквальном смысле экономию на еде.
Интересно, что игры онлайн также вполне способствуют росту уровня. Но не являются таким сильным стимулом для маленьких детей, как поездки.

Аватара пользователя
Наталья
Advanced Member
Сообщения: 227
Зарегистрирован: 01 ноя 2011, 12:48

Re: Дитяче Го в Україні.

Сообщение Наталья » 13 дек 2017, 12:42