Проект для обговорення

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
Аватар користувача
Dmitriy
Президент УФГО
Повідомлень: 1781
З нами з: 05 квітня 2003, 11:23
Розряд: 5d
Звідки: Киев, Украина.

Проект для обговорення

Повідомлення Dmitriy »

Проєкт Кваліфікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з неолімпійських видів спорту:
https://sport.gov.ua/npas/proyekt-kvali ... div-sportu
Чи будемо норми отримання спортивних звань знижувати?
Аватар користувача
Svitlachok
Advanced Member
Повідомлень: 251
З нами з: 10 серпня 2017, 16:47

Re: Проект для обговорення

Повідомлення Svitlachok »

Вивчаю документи... Тобто Всеволод став Майстрем спорту ще 2 роки тому і можна було не чекати українського 4 дану? Чи я чогось не розумію у тому документі?

Майстер спорту України

4-6 - на чемпіонаті світу серед дорослих;

4-5 - на чемпіонаті Європи серед дорослих;

3-4 - на чемпіонаті світу серед молоді, юніорів;

3-4 - на чемпіонаті Європи серед молоді, юніорів;

2-4 - на чемпіонаті світу серед юнаків до 16 років;

1-3 - на чемпіонаті Європи серед юнаків до 16 років;

1-3 - на чемпіонаті світу серед юнаків до 12 років;

1-2- на чемпіонаті Європи серед юнаків до 12 років;

1-3 - на чемпіонаті України;

1-3- у Кубку України.
Аватар користувача
Dmitriy
Президент УФГО
Повідомлень: 1781
З нами з: 05 квітня 2003, 11:23
Розряд: 5d
Звідки: Киев, Украина.

Re: Проект для обговорення

Повідомлення Dmitriy »

Можливо, потрібно порівнювати зі старою версією.
Зауваження і пропозиції до проекту акта приймаються до 25 липня 2021 року.
Головне запитання залишається, чи будемо зменшувати вимоги до виконання норм майстрів спорту?
BAM
Administrator
Повідомлень: 1241
З нами з: 10 березня 2003, 22:06

Re: Проект для обговорення

Повідомлення BAM »

Я думаю, що зменшувати вимоги нема потреби.
Аватар користувача
Sergii
Advanced Member
Повідомлень: 60
З нами з: 20 листопада 2019, 12:46
Звідки: Kharkiv

Re: Проект для обговорення

Повідомлення Sergii »

Хотілося б зрозуміти, у чому суть питання. Якщо будуть зменшені вимоги, то майстрів офіційних рівнів буде більше. Чи буде тоді більшим фінансування нашого спорту з боку держави? Якщо так, то це позитивно впливатиме на залучення новачків до лав Ґо та буде стимулювати діючих гравців до розвитку.
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Проект для обговорення

Повідомлення December »

Svitlachok писав: 14 липня 2021, 10:15 Вивчаю документи... Тобто Всеволод став Майстрем спорту ще 2 роки тому і можна було не чекати українського 4 дану? Чи я чогось не розумію у тому документі?
Світлано, документ за посиланням поки є проєктом, тобто ще не затверджений та не має юридичної сили, відповідно усі види спорту, включно з нами, керуються чинними нормами ЄСКУ. (Уважно прочитавши та порівнявщи обидва документи - у Додатку 27 для виду спорту ґо не передбачено жодних змін.) Відповідно, що було, те й нині там. Вони ж діяли і 2 роки тому.

Там чітко прописані критерії виконання: певне місце у змаганні певного рангу (не нижче ніж) + досягнення певного рівня ІК (рейтингу), - тобто там не "або / або", а саме "і те, і те".
Сєва чудово виконував перший критерій, навіть кілька років поспіль, проте поки він не досяг 2400 українського рейтингу, то ви не могли подавати папери на оформлення МСУ. Більше того, для оформлення високих звань за поточним документом треба ще звертати увагу на додаткові умови: кількість турів та зіграних партій у турнірі (має бути не менше 5 для "особистих" змагань, та не менше 4 для командних), скільки основного часу на обмірковування ходів (має бути не менше години), а ще - судді якої категорії та в якій кількості працювали під час змагання (це вже на підставі безпосередньо Положення про ЄСКУ).
Ще один "лайфхак": не обов'язково, щоб обидва основні критерії були виконані одночасно на одному змаганні (звісно, дуже бажано і так і стається у більшості випадків, проте не обов'язково). На оформлення та подання паперів відводиться певний час (досить довго це було всього 2 місяці, але після змін 2018 року терміни збільшили до від 6 місяців до 1 року, залежно від того, на присвоєння якого саме звання подаються документи). Так ось, цілком можливою є ситуація, коли спортсмен посів певне місце, але йому не вистачає рейтингу для подання паперів на присвоєння. Після цього, цей же спортсмен зіграв ще у кількох турнірах та добрав необхідний рейтинг. Якщо обидві події в межах тих 6 місяців, то в такому випадку подаються копії пртоколів обох змагань, а у заяві/обліковій картці спортсмена також зазначаються обидва змагання.
А якщо ж різниця у рейтингах надто велика і її за цей проміжок часу не підтягнути у інших змаганнях, то просто подають папери на присвоєння більш низького звання, на яке вже вистачає поточного рейтингу.

Якщо знижувати вимоги для ІК, то знижувати трішки усі.
Майстер спорту України міжнародного класу - 2500 - 2400
Майстер спорту України                    - 2300 - 2200
Кандидат у майстри спорту України         - 2000 - 1900
Перший розряд                             - 1600 - 1500
Другий розряд                             - 1300 - 1200
Третій розряд                             - 1000 - 900
Перший юнацький розряд                    - 700 - 600
Другий юнацький розряд                    - 500 - 400
Третій юнацький розряд                    - 300 - 200
А якщо щось одне, то чому саме МСУ? Чому не МСМУК, наприклад? Все ж, і те і те - це вагомі пожиттєві звання, що вже не потребують подальшого пдітвердження, а можуть лише перетворитись на "Заслуженого Майстра спорту".

А найправильніше не приймати інтуїтивні рішення - зазвичай, вони помилкові, а зробити аналітику за змаганнями, років за 5-6 та подивитись на першу вісімку у кожному з них: хто саме грає у змаганнях якого рівня, які там рейтинги гравців. Якщо виявиться, що реальні рейтинги стабільно нижчі, ніж у критеріях, то 100% потрібно знижувати цензи. Якщо десь на рівні, то можна залишати, як є, а якщо стабільно вищі, то і наші цензи треба підіймати. (Останнє - дуже малоймовірне у поточних реаліях.)

Чого раніше не вистачало і нині не вистачає - окремої примітки про те, що місця мають бути не нижче на змаганнях не нижчого рангу, ніж зазначені у списку. бо нині кожен спорткомітет це трактує на свій розсуд: одні вважають, що саме так і має бути, що так було історично і що це логічно, а інші, що мають бути виключно оті місця, що зазначені у списку і ні кроку вбік. Узагальнень для всіх видів спорту такого типу ані в Положенні про ЄСКУ, ані у ЄСКУ нема.
Аватар користувача
MammaGoChe
Advanced Member
Повідомлень: 149
З нами з: 05 січня 2018, 20:37

Re: Проект для обговорення

Повідомлення MammaGoChe »

А ці розряди присвоюються один за одним, чи можна "перескакувати"?
Наприклад, маємо рейтинг 1500, а розряд 2 юнацький.
Можна ж подавати одразу на другий розряд?
Аватар користувача
Svitlachok
Advanced Member
Повідомлень: 251
З нами з: 10 серпня 2017, 16:47

Re: Проект для обговорення

Повідомлення Svitlachok »

Юлю, дуже дякую за відповідь. Із того, що я прочитала, я справді подумала, що мають бути виконані не обидві, а хоча б одна умова. Тому й постало питання. Але вже все зрозуміло (зокрема те, що навіть досягнення позначки у 2400 очок не гарантує Всеволоду, як я вже зрозуміла, звання МСУ, якщо це така складна процедура :( ).
Аватар користувача
Наталья
Advanced Member
Повідомлень: 1351
З нами з: 01 листопада 2011, 11:48

Re: Проект для обговорення

Повідомлення Наталья »

https://tsn.ua/prosport/pravo-sportsmen ... 08003.html
...
Знайшла таку публікацію.
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Проект для обговорення

Повідомлення December »

MammaGoChe писав: 23 липня 2021, 14:13 А ці розряди присвоюються один за одним, чи можна "перескакувати"?
Наприклад, маємо рейтинг 1500, а розряд 2 юнацький.
Можна ж подавати одразу на другий розряд?
Звісно ж, можна, Анно. 1500 для дівчат - це нормальний другий розряд. Головне, щоб ще вимога щодо певного місця була виконана не далі, як 6 місяців тому. (І звертаю окрему увагу, що, наприклад за результатами чевертьфіналу = другої ліги, можна оформити лише юнацькі розряди, бо там, навіть перше місце не дає нічого. Не проходять за міністерськими критеріями, ані чвертьфінал, ані півфінал. З усього ЧУ вагу має лише фінал, де грає вісімка найсильніших.)

P.S.: А ви взагалі впевнені, що дівчата мають ті юнацькі розряди от прямо зараз? Бо я - ні. Усі ці розряди мають переоформлюватись не рідше, ніж раз на 2 роки. А жодного наказу, яки обіцяла робити Вікторія Валеріївна Симоненко ще восени 2018 року, так ніхто й не бачив. І в протоколах до змагань, ні у 2019, ні у 2020 роках не було згадок про ті розряди, бо й реальних нормальних протоколів, як таких суддівські, бригади не робили. (Так, знаю про що пишу, бо отримувала копії тих "протоколів".) Найостанніші протоколи за 2021 рік не бачила, тому про ці змагання нічого казати не буду - може хтось таки зробив належним чином. Оті юнацькі розряди робляться наказом на рівні Спортивного відділу Палацу, із занасенням до журналів груп та до книжок спортсмена (книжки можуть бути замінені на картки обліку або інший еквівалент; попри те, що на це все є сатнадартизовані бланки, проте до цієї документації і її ведення в різних установах ставляться по різному, тому у цій частині можливі варіації).
Відповісти