Го та Китай

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
Відповісти
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Го та Китай

Повідомлення zivilizazia »

Чи хотілось би вам пізніше відвідати батьківщину го — Китай, щоб на власні очі побачити автентичне го та потренуватись у китайських майстрів? Адже розуміння культури країни походження іноземним гравцем досить важливе як для розуміння го, так і для покращення власного рівня гри та результатів на змаганнях?

Ця стаття призначена гравців зацікавлених го та Китаєм, діалогом, новою корисною інформацією.

Зображення

Традиційна китайська назва го — 圍棋 або вейці. Гра виникла в Китаї декілька тисяч років тому, — інформує wikisource.org:

Го — распространенная у японцев игра; изобретена китайцами за две тысячи веков до Р. Х. и сделалась любимой национальной игрой в Японии. Имеет сходство с шашечной игрой. Доска разграфлена линиями 19 × 19 на квадраты и представляет 361 точку пересечения. Игра производится 181 черными и 181 белыми шашками. Шашки ставят на точки пересечений, стремясь образовать непрерывные цепи и окружить шашки противника, которые в этом случае считаются убитыми. Го занимала в Японии такое же место, как в Европе шахматная игра. Игроки делились на разряды; до 1868 г. существовала особая Академия для этой игры.

Зображення

Сучасний Китай та представники вейці, наприклад, Guo Juan інтернетна го школа (internetgoschool.com) також зазначають, що зараз самим популярним вчителем Китаю та за його межами є Ян Ан (Yan An), 7 професійний дан. Виключний тренер та дуже приємна, толеранта та гостинна людина. Ян Ан — співавтор Guo Juan книги Audio Go Lesson: How to win a won game. Проживає в Ухані.

Зображення

Особливості школи го Ян Ан: Інтенсивна програма тренування, 6 робочих днів, 8 годин навчання; відбір за конкурсом; комфортне проживання у майстра; задачі, навчальні партії з різними майстрами школи, партії між учнями школи та китайськими гравцями; аналіз партій Ян Ан.

Зображення

З цієї точки зору, цікаво, що, обличчям Китаю та вейці є також й Ухань (Wuhan або поетично江城 — Річкове місто). Це провінційне місто, розташоване в Центральному Китаї, в районі злиття річок Янцзи та Ханьшуй. Центр чорної металургії. Населення — 9 млн осіб. З визначних пам'яток відомий буддійський храмовий комплекс Баотонг (V століття, династія Південна Сун). В 1949 році Ухань був захоплений комуністами. Місто-побратим Києва.

Про все це буде детально написано далі. В т.ч. про відвідини Уханю іноземними студентами.

Для зацікавлених грою самого майстра, перед вами партія гри Liang Weitang та Ян Ан, очима гравця рівня кю: http://ps.waltheri.net/database/player/Yan%20An/.

Зображення

Партія була зіграна в 1997. Починається з семеаю у лівому верхньому боці, який виграє Ян Ан. Цікаво, що сучасна альфа-го, пропонує таке ж сан-сан джосекі, яке й було розіграно, відповідно до особливостей гри, в правому нижньому кутку. У білих чотири кутки. Ян Ан програв супернику кілька очів, оскільки йому не вдалося зменшити мойо суперника ні в процесі виживання слабкої групи у центрі, ні пізніше, під час йосе.

В школі Ян Ан навчалось чимало відомих іноземних студентів, навіть українських. В них різні враження та відгуки, але в го не перестає грати ніхто. Навпаки.

Ян Ан вчить утримувати рівновагу, не створювати слабкі групи та перед атакою - укріпись.

Через об'ємність гри та обмежені можливості гравця, процес навчання, темп, навантаження, необхідні для розвитку, долати не так просто, виснажливо. Але гравці-аматори
активно приймають участь в процесі навчання, їм дуже подобається ця гра.

Зображення

Як тільки студент засвоїть та застосує основні принципи, Ян Aн дає йому в себе виграти під час ранкових партій. Деколи учні лежать біля дошки, бо голова тріщить (Тетяна Жабчик). Деколи— присідають на стільці, бо той твердий, як і інші меблі (Stefan Wroclawski). Тощо.

Зображення

Паралельно навчанню, в гравців поступово розвивається й адаптація на місці така наобхідна для повсякденного життя та іншого дозвілля. Це можуть бути: проста поїздка в метро, здатність перейти дорогу, вміння гуляти по тротуару; спілкування з різними місцевими жителями, застілля, туризм, вивчення китайської мови.

Проживання в житлі майстра (квартира біля буддистського комплексу та Університету), його атмосфера— переплетіння вейці та життя довкола. В дворах багатьох багатоповерхових будинків рано вранці практикують тайчі, вдень — великий теніс, ввечері — народні танці. Буддистські комплекси милують око крилатими дахами та парком, а Університет схожий на Беверлі Xіллз.

Китайці оцінюють європейську політику досить об‘єктивно. Наприклад, під час Майдану диктор була одягнена в жовто-блакитний одяг на фоні відео побиття майданівців.

Дружина майстра завжди залюбки перекладає телепередачі та дає корисні поради. Наприклад, що і коли одягати, як поводити себе з партійними викладачами за обідом. І т.п.

Зображення

Китайська їжа щодня набридає. Особливо бамбук. З часом хочеться і своєї кухні, або чогось схожого. Як чорний чай з лимоном, вареники або пельмені на сніданок. А ще це можуть бути варені пряні річні раки, котрих традиційно споживають літом, здебільшого в ресторанах після черги. Зелений чай настільки рідний китайцям, що вони не п'ють каву. Її можливо зустріти лише випадково, — під час дегустації в Університеті.

Як і всюди, в Ухані є численні бідні, неохайні, розхристані квартали, але без виключної дизентерії, як перебільшують. Для повсякденного життя там застосовуються підручні предмети (старі вивіски, наприклад, "С России с любовью", щоб перейти бруд на тротуарі), смог та скромна, сама найдешевша їжа (рис та якісь-там базарні равлики, якщо пощастить.

Іноземцю там гуляти одному безпечно. Навіть, якщо він, наприклад, не дотримується тротуарних правил руху (потрібно сходити з тротуару та давати проїхати по тротуару
машині, бо та так хоче, навіть якщо трафік відсутній). Можна зустріти на афішах червоний прапор та серп і молот або Леніна.

Зображення

Китайці обожнюють витонченість та охайність та все рідне. Середній клас вже має можливість її реалізувати як в побуті, так і в хобі (наприклад, вечірній приватний вейчі-клуб).

Цей позитивний досвід залишається з іноземними го-студентами назавжди.

Зображення
Востаннє редагувалось 17 лютого 2021, 23:24 користувачем zivilizazia, всього редагувалось 1 раз.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Го та Китай

Повідомлення Артем »

Дякую за цей допис, цікаво!
Аватар користувача
Svitlachok
Advanced Member
Повідомлень: 251
З нами з: 10 серпня 2017, 16:47

Re: Го та Китай

Повідомлення Svitlachok »

Справді цікаво - дякую. Залюбки почитала би й про інші крани :rolleyes:

Щодо бажання побувати в Кита: зізнаюся, я маю певні упередження (зокрема через політичний лад країни) щодо Китаю (але я, власне, й не гравець :blush: ). Але, безумовно, ця країна і велична, і цікава, і просто справжня Мекка для поціновувачів Го.
Відповісти