Поради від найсильніших про

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
Відповісти
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Поради від найсильніших про

Повідомлення Артем »

Знайшов два дуже цікавих відео з порадами від топових корейських про. Субтитри англійською мовою.
Питання, яке їм ставлять: яку пораду ви дали б аматорам, які прагнуть стати сильнішими?



vikkis
Advanced Member
Повідомлень: 281
З нами з: 17 травня 2016, 10:14

Re: Поради від найсильніших про

Повідомлення vikkis »

Дякую Артем!
Аватар користувача
Bohdan
Advanced Member
Повідомлень: 281
З нами з: 03 червня 2008, 12:42

Re: Поради від найсильніших про

Повідомлення Bohdan »

А для лінивих, хто не любить відео дивитися, можна головну думку словами написати? :rolleyes:
Зазвичай пишуть про задачі + якомога більше грати. Чи сказали корейці щось нове?
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Поради від найсильніших про

Повідомлення Артем »

Богдане, так і є: кажуть грати, тренувати техніку (задачі), розибрати партії. Але дуже великий акцент ставлять на техніці і задачах.
Аватар користувача
Bohdan
Advanced Member
Повідомлень: 281
З нами з: 03 червня 2008, 12:42

Re: Поради від найсильніших про

Повідомлення Bohdan »

А комп якось змінив цей підхід, чи ні? Як саме профі використовують проги в тренуваннях? Особисто я люблю розбирати партії з компом, особливо свої власні (звісно, почути коментарі від людини - це набагато корисніше, але комп-то завжди під рукою, навідміну від про).
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Поради від найсильніших про

Повідомлення Артем »

Гарне питання. Конкретно у цих відео вони, на скільки пам'ятаю, зовсім не згадують ШІ. Але їх просять дати пораду слабшим гравцям, напевно мається на увазі далеким від рівня про.

А так то, думаю, після появи ШІ підхід топових про до занять змінився кардинально. Було б цікаво знати деталі, але я їх не маю. Знаю, що в академії Ge Yuhong в Пекіні, в яку запрошують талановитих європейських гравців за програмою CEGO, стояли декілька компютерів на яких можна розібрати свою партію з Лілою. І розбори з вчителем уже більше були як розбори з ШІ, а вчитель - більше як інтерпретатор порад ШІ. Але там в академії гравці майже рівня про.

Я особисто всім рекомендую вчитися працювати з ШІ, наприклад http://ai-sensei.com/ має і безкоштовну версію, і повну інтерпретацію результатів аналізу ШІ.
Аватар користувача
Bohdan
Advanced Member
Повідомлень: 281
З нами з: 03 червня 2008, 12:42

Re: Поради від найсильніших про

Повідомлення Bohdan »

Так, мабуть, найбільше користі від ШІ для гравців біля про рівня. Інтерпретація його порад - це ще та задача. :)
Відповісти