COVID-19

Если Вы не знаете, в какой раздел писать, то пишите сюда!
Аватара пользователя
Наталья
Advanced Member
Сообщения: 1158
Зарегистрирован: 01 ноя 2011, 12:48

Re: COVID-19

Сообщение Наталья » 26 фев 2021, 11:18

https://www.eurointegration.com.ua/news ... 6/7120262/
Крім того, маючи досвід спасіння наших дітей перед закриттям кордонів, можемо написати нашим МЗС та Мінспорту спільний лист з проханням створити режим найбільшого сприяння учасникам ЄвроГоКонгресу, які приїздитимуть до України. А саме - пропрацювати з посольствами країн, звідки приїздитимуть гості, за списками і маршрутами прибуття-перебування.
Знаю, що у Великобританії такий режим діяв для спортсменів і діє зараз. Потрібно запитувати у наших галузевих чиновників, і отримувати офіційні відповіді, їх публікувати на сайті Конгресу і надсилати всім Федераціям, звідки приїздитимуть гості. Бо це ж не приватні візити.
...
Інша річ, що офіційно нам можуть відповідати дуже неконкретно. Але сам факт спілкування та повідомлення про підготовку вже краще, ніж просто читати новини.

Оксана
Новичок
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 03 мар 2021, 22:30

Re: COVID-19

Сообщение Оксана » 03 мар 2021, 22:41

24 лютого 2021 року в Україні стартував процес вакцинації проти COVID-19.

Яка ефективність вакцини? Чи схвалена вона у Європі?
На сьогодні в Україні використовують вакцину Oxford/AstraZeneca(Covishield). Це векторна вакцина , розроблена британсько-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом. Вакцина є безпечною для людей віком від 18 років і старше. Її ефективність становить 63,09%. Цю вакцину виготовляють в Кореї та Індії. Вона схвалена ВООЗ для екстреного використання і пройшла перевірку Європейським агентством з лікарських засобів.

Чи є індійська вакцина безпечною?

Усі вакцини, які перебувають на ІІІ-й фазі клінічних випробувань, пройшли стадію перевірки. Кожна країна має регуляторні органи, які контролюють безпеку та ефективність вакцин перед їхнім широким використанням. Вакцини проти COVID-19 зможуть отримати необхідні дозволи регуляторних органів, тільки якщо вони відповідають суворим стандартам безпеки та ефективності. Суворі тести та клінічні випробування, котрі пройшли вакцини, схвалені ВООЗ для використання, підтверджують їхню безпечність та ефективність у боротьбі із захворюваннями.

Чому закупили індійську, а не європейську вакцину?

Україна веде активні перемовини з усіма надійними виробниками, щоб збільшити доступ українців до ефективної та безпечної вакцини. Максимально залучено до перемовин МЗС, бо забезпечення вакцинами – питання національної безпеки. У світі в черзі на імунізацію стоїть 7 мільярдів людей, а потужності з виробництва вакцин є обмеженими. На сьогодні перелік виробників вакцин розширюється. Сьогодні це три-чотири виробники у світі, а завтра – 10.

Чому першими щеплюють медиків, а не чиновників?

МОЗ розробило Дорожню карту з впровадження вакцинації від COVID-19. Затверджені пріоритетні групи для вакцинації – медики; працівники соціальної сфери; люди похилого віку (60 років і старші); військовослужбовці; працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Нацполіцію, Нацгвардію, СБУ, Держприкордонслужбу, ЗСУ, МВС; вчителі та інші працівники сфери освіти; дорослі (віком від 18 до 59 років), які знаходяться у групі ризику; люди, які перебувають в місцях обмеження волі.

Водночас Дорожню карту розроблено у такий спосіб, щоб була можливість внести зміни до неї.

Які є можливі побічні наслідки?

Вакцина від COVID-19 не може спричинити захворювання. Проте ви можете отримати першу дозу вакцини уже інфікованим, коли симптоми хвороби ще не розвинуті. Організм може реагувати на введення вакцини. Загальна слабкість або підвищення температури – це звичайна реакція на вакцину від COVID-19. Ці симптоми зникають за кілька днів після вакцинації. Проте, якщо з’являються яскраві симптоми захворювання на COVID-19, наприклад, висока температура, постійний кашель, втрата або зміна нюху чи смаку, слід пройти обстеження та протестуватися на COVID-19.

Скільки триватиме імунітет після щеплення?

Наразі достеменно невідомо, наскільки довго зберігається набутий імунітет. Вакцинація – єдиний надійний захист від COVID-19.

Скільки коштує вакцина?

Вакцина для населення, визначена у Дорожній карті, є безоплатною. За вакцину платять держава та благодійні організації. Також Україна отримує вакцину через глобальну ініціативу COVAX безкоштовно за рахунок внесків від інших країн та приватних донорів. Вакцинація від COVID-19 дорослих, які не увійшли до пріоритетних груп, також здійснюватиметься за державний кошт.

Як можна отримати щеплення від коронавірусу і коли?

Вакцина від коронавірусу виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield) закуплена за кошти державного бюджету. Спочатку щеплення отримують медики. В перший етап імунізації також підпадають працівники та підопічні соціальних закладів для людей похилого віку.
З 1-го березня почала працювати національна платформа вакцинації, за допомогою якої можна записатися на вакцинацію. Тож записатися на щеплення можна через портал «Дія», додаток «Дія» або звернувшись у контакт -центр МОЗ за телефоном 800 60 20 19.
В Україні на даний час постановою КМУ від 09.12.2020 № 1236 https://malaga.mfa.gov.ua/news/na-terit ... -karantinu
діє карантин до 30 квітня 2021року. Зважаючи на сезонний ріст вірусних захворювань, та Великодні Свята в кінці квітня постанова переглядатиметься і ймовірність продовження карантину дуже висока.

На сайті МОЗу щотижня оновлюється інформація про епідеміологічну ситуацію в країнах Європи і світу
https://moz.gov.ua/article/news/informa ... stanom-na-

У Кам’янці –Подільському функціонує міська лікарня з інфекційним відділенням і районна лікарня.
Оперативна інформація про захворюваність на СOVID-19 у Кам’янці-Подільському https://www.google.com.ua/search?biw=13 ... CAw&uact=5