Задачі

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
Аватар користувача
Dale_Knighterrant
Advanced Member
Повідомлень: 93
З нами з: 11 червня 2016, 19:51
Розряд: 20k
Звідки: Украина, Одесса
Контактна інформація:

Re: Задачі

Повідомлення Dale_Knighterrant »

zivilizazia писав:1. чим тобі подобається гра ґо?

2. як ти приєднався до світу ґо та чому залишився? за якою методикою тренувався? чи не дуже важко було поєднувати ґо та навчання в школі, в унірситеті? чи подобалось тобі приймати участь в змачаннях, в т.ч. міжнародних і подорожувати?

3. які спортивні успіхи тобі самі дорогі та чим? яке місце займає в твоєму житті ґо зараз: чи є інші хобі, чи вплинула ця гра на вибір професії, чи багато в тебе друзів серед го-гравців? коли ти відчув, що ґо -це надовго?

4. яка твоя партія тобі сама краща і чому?

5. які ґо-книги ти порадив би для початківців та сильних гравців?

6. хто з професійних сучасних/минулого гравців тобі подобається і чому?

7. як ти ставишся до перемоги Альфаго над Лі Седолем?

8. чи часто в тебе бували кризи росту та зневіра: чому і що допомагало?

9. як ти тренуєшся зараз (задачі, ігри, навчання з вчителем, аналіз, розгляд партій про, сілки часу в день/тиждень)?

10. які твої ґо-плани на майбутнє?
Набор вопросов получился просто уникальным и самым наилучшим! :) Во всяком случае те вопросы которые я хотел бы задать тут есть. А все остальные вопросы это вопросы о которых я не подумал но ответы на них очень хотел бы узнать! :) Я думаю что с такими вопросами интервью получится просто отличным и уникальным в своем роде! :)
С уважением, Карпов Андрей
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Задачі

Повідомлення Артем »

Спершу напишу відповідь на це питання:
2. як ти приєднався до світу ґо та чому залишився?
Історія від моєї мами:

Впервые наша семья узнала про го в 1996 году. когда в Ровенских газетах мы увидели статью про семью Шевчуков. http://www.europeangodatabase.eu/EGD/To ... n=10333356 Миша Шевчук тогда удачно съездил на ЧЕМП Европы, даже получил путевку на Чемп Мира. и об этом после поездки писали в Ровенских газетах как обычно после таких поездок. Заодно писалось что у них вся семья занимается Го, и младший Тарас тоже. Этим запомнилось слово Го. Через некоторое время мы с папой в этих же газетах ровенских увидели подборку задачек простейших, правила, небольшие объяснения. И это был конкурс. Писали что кто решит правильно, того позовут на небольшой турнирчик уже очный. папа заинтересовался. разобрался в правилах и решил задачки. Отправил ответы. Через некоторое время ему позвонили (наверное Шевчук) что он приглашается на турнирчик. Папа сходил, занял там 1 место среди таких же очень начинающих, получил в подарок доску и комплект и благополучно забросил это на 2-3 года на шкаф. Перед Мишиным 1 классом мы с папой решили записать его в какой-то кружок или секцию в Палац. Пошли туда. Память у него была отличная, он с 5 лет в уме складывал трехзначные цифры. Любил из конструктора что-то собирать. Один раз дядя Миша собрал сложный подъемный кран. А Миша рядом сидел и смотрел. Потом он его разобрал. И на след день Миша его собрал сам точно так же по памяти. В ПДМ мы увидели столик где записывали на Го. Папа с Шевчуком узнали друг друга. Так Миша попал к Шевчуку. Увлекся. Пошел параллельно в первый класс. Приходил с игры и хотел играть еще дома. Папа был в Луцке. Он начал тебя уговаривать. Ты не хотел. Как то зарядили дожди, гулять было нельзя. Делать было нечего. Миша мучился хотел играть. Ты согласлся поучиться. Сели. Миша рассказал тебе правила. Стали играть. Ты играл без интереса. Но через некоторое время затянуло. Мише ты проигрывал. Закрывался в ванной, плакал. Выходил с заплакаными глазами. Потом сказал что на выходных тоже пойдешь с Мишей в клуб. Проигрывал там всем, даже Софийке. Но постепенно как-то вник. Через некоторое время Шевчук сказал что он запишет тебя тоже в клуб и чтобы мы уже платили за двоих. Первый выезд за пределы Ровно были какие-то соревнования в Костополе. Шевчук не хотел тебя брать - говорил что ты маленький и никто там за вами смотреть не будет. Папа был в Луцке. Чем больше ты ходил с Мишей в клуб, тем больше тебя это интересовало. Скоро ты стал уже многих выигрывать. И Шевчук сказал, что ребята замечают что с тобой всетруднее и труднее играть. В сентябре 2001 года вопрос про твое участие в кубке LG в Москве уже не стоял - ты ехал обязательно. Шевчук считал уже тебя очень перспективным. 4 из 5 ты выиграл тогда, это было осенью. А весной 2002 была Прага. После Праги год я не скажу чтобы ты активно занимался. Мог неделями не садиться за го, периодически только ходил в клуб на выходных, и там играл. Потом была поездка в Канны, там ты получил путевку на ЧМ. А вот после ЧМ началось. Ты приехал и первое что сказал - видели бы вы как там мальчики играют такие же как я. И стал заниматься - партии смотреть, что-то разбирать. И стал быстро расти. Меня удивляло как у тебя хватало силы воли самому вставать в 6 утра чтобы до 8 как надо в школу еще полтора часа смотреть партии. Мы все спим еще. А ты встаешь, достаешь доску, комплекты и что-то расставляешь на доске. После уроков тоже разбирал. Гулять вы ходили конечно. Но и до и после ты занимался. Комп у нас появился где-то в 2005 году, а до этого интернета у тебя не было. Когда ты зарегистрировался на КГС ты там сразу вышел на 5 дан и больше не падал. До 2005 года ты занимался без интернета, по книжкам и распечатанным партиям.

Історія від тата:
Я познайомився з Ґо завдяки конкурсу задач в місцевій газеті, який я успішно виграв.
Тоді, в останні кілька років 90-х років, було дуже сутужно з фінансами і ми з дружиною страшенно захоплювались різними конкурсними кросвордами, головоломками та іншими справами, де можна було хоч якусь копійчину чи приз виграти. Конкурсом задач з Ґо дружина порадила зайнятись мені, так як вона більше любила конкурси кросвордів. Це було приблизно у 1996-му.
Ось так я й вивчив з газети правила гри, розв'язував задачі і лише на фіналі конкурсу, де зустрілись три претенденти на призи, які розв'язали найбільшу кількість задач, я вперше зіграв партію Ґо на дошці 9х9. Конкурс завершився міні-турніром, за результатами якого я став володарем першого приза: комплектом для гри Ґо на дошці 13х13. Після першого "бойового хрещення" на реальній дошці мені дуже хотілось поділитись цією грою з усіма, хто входив в моє коло спілкування. Десь через 2 роки, коли діти доросли до шкільного віку, я показав цю гру і їм. Але попервах вони її не сприйняли. Лише коли у вересні, здається 1999-го, ми повели дітей записувати в гуртки Рівненського міського Палацу дітей та молоді, Міша з задоволенням записався в гурток Школи інтелектуальних ігор, а Артем відмовився. Артем пішов в художню студію в місцевому палаці культури "Хімік". Але десь через пів року, бачачи з яким задоволенням Міша приносить дипломчики (примітивні, простенькі, але все ж дипломчики за 30-20 кю, за виграші в змаганнях в групі і т.п.), Артем все ж проявив зацікавленість до Ґо. Тут ще зіграв роль й той факт, що я, в силу обставин (служив в іншому гарнізоні), мав можливість спілкуватись з дітьми лише у вихідні дні. Врешті-решт Артем погодився якось піти з нами на турнір вихідного дня. Перші партії були з "трагедіями" і сльозами. Артем страшенно не любив програвати. Але якось втягнувся, вирішив догнати й перегнати брата і заради цього став займатись відповідально, серйозно, з навчальною літературою. Деякий час я читав з ним літературу з техніки гри, яка дісталась нам у вигляді призів на турнірах в Києві, але, оскільки я міг робити це лише у вихідні, а Артему хотілось якомога швидше догнати й перегнати брата, то він вирішив почати читати й самостійно. Не пам'ятаю уже через скільки часу, але брата Артем перегнав. :) Ще досить тривалий час була сильна конкуренція між ними: один одного переганяли. Ну, а далі уже прийшло ще сильніше захоплення грою і бажання догнати та перегнати й інших учасників турнірів вихідного дня, які здавались на початку такими недосяжними.
А перший серйозний успіх прийшов у 2002-му році, коли Артем і Міша поїхали в Прагу на Юнацький Чемпіонат Європи. Я не міг тоді поїхати з ними із-за службових причин. На цьому чемпіонаті Артем несподівано для всіх, і для батьків також, якимсь чином зумів виграти у лідера змагання чеха Яна Прокопа, не зважаючи на суттєву (десь у 6 каменів) різницю в рангах. Завдяки виграшу Артема, ситуація серед призерів різко помінялась і на перше місце вийшов наш Андрій Кравець, на друге місце пробрався Андрій Кашаєв (Москва), а Артем зумів стати бронзовим призером, в той час як Ян Прокоп взагалі вилетів з трійки призерів і посів лише четверте місце.
Востаннє редагувалось 05 липня 2016, 12:25 користувачем Артем, всього редагувалось 2 разів.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Задачі

Повідомлення Артем »

1. чим тобі подобається гра ґо?
Важко виділити щось окреме. Го - це гра, у якій органічно поєднується точне мислення і творчий підхід, здатність відчути позицію. Те, як людина грає, залежить від внутрішнього стану людини. Це робить гру Го своєрідною медитацією, самопізнанням.
2. ... за якою методикою тренувався? чи не дуже важко було поєднувати ґо та навчання в школі, в унірситеті? чи подобалось тобі приймати участь в змачаннях, в т.ч. міжнародних і подорожувати?
Просто грав, читав книги, розв'язував задачі. Методики як такої не було. На початкових етапах направляв батько - разом читали літературу, розв'язували задачі. Потім десь до 1 кю направляв Шевчук Віктор Володимирович - давав необхідну літературу, поради. Це завжди була самостійна робота над собою, ніколи напряму не займався з тренером. В дитинстві надзвичайно цікаво було як розв'язувати задачі, так і читати книжки. Особливе задоволення приносили ситуації, коли я власними зусиллями приходив до якихось висновків (через ігрову практику, обдумування принципів гри), а потім читав у книгах, що про кажуть те саме, до чого я доходив власним розумом. Ну і звісно задачі - це радість, коли ти розв'язав і розібрав усі варіанти, і потім бачиш всі ті самі варіанти в розборі відповідей.

Го поєднувати з навчанням було зовсім не важко. З роботою важко - бо це треба сидіти перед комп'ютером кожен день. Це втомлює. Наприклад, я не можу грати кожен день на тайджемі, бо і так цілий день сиджу за комп'ютером на роботі. Ну і ввечорі знови сидіти за партіями про теж не просто. Хочеться хоча б походити, погуляти.

Звісно, гра в турнірах - найбільша радість для гравця. Подорожувати люблю. Зараз це вже не так яскраво, як в дитинстві. В дитинстві це приносило особливу радість. Але й зараз це цікаво. Вдячний своїм батькам за те, що незважаючи на складну фінансову ситуацію, вони надавали мені та моєму брату усі можливості для розвитку.
які спортивні успіхи тобі самі дорогі та чим? яке місце займає в твоєму житті ґо зараз: чи є інші хобі, чи вплинула ця гра на вибір професії, чи багато в тебе друзів серед го-гравців? коли ти відчув, що ґо -це надовго?
Не можу сказати, що були визначні успіхи чи що я дорожу ними. Напевно найбільші успіхи були цієї весни - перемога у про-кваліфікації, друге місце у турнірі Grand Slam.
Я просто граю. Можливо колись це буде професією, можливо й ні. Врешті-решт, якою б вона не була, це лише гра.
Інші хоббі звісно є - ходжу в тренажерний зал, катаюсь на велосипеді і трошки на скейті, просто гуляю. Деколи слухаю музику. Всього потроху. Оскільки працюю програмістом - у вільний від роботи час хочеться фізичних навантажень.
Не знаю, чи вплинула гра на вибір професії. Не знаю навіть чи я остаточно вибрав професію. Просто якось сталось, що була схильність до точних наук і програмування - пішов навчатись в КПІ, факультет інформатики та обчислювальної техніки. А потім звісно робота програміста. Вольових рішень не було, робота і навчання якось самі знайшли мене, не я їх.
Людей, з якими я регулярно проводжу час - не багато. Це моя дівчина - Анастасія Єрмакова і друг з університету - Андрій Халимон. З гошниками спілкуюся в основному в сфері Го - на турнірах. Коли у людей є спільна справа - звісно це об'єднує. А коли вони ще й дійшли до певного рівня у цій справі, і обидві людини прагнуть поглибити своє розуміння - неможливо не дружити.
Ніколи не відчував, що Го - це надовго. Можливо колись я перестану грати. Грати - не є якимось принципом для мене.
4. яка твоя партія тобі сама краща і чому?
Днів 2 намагався згадувати свої партії і думав, яку б із них можна назвати найкращою. Але хорошими я їх назвати не можу - багато помилок, гра неврівноважена. Можливо найкращі - ті партії, які граю останнім часом.
5. які ґо-книги ти порадив би для початківців та сильних гравців?
Для початківців порадити не можу нічого, бо було це давно і я вже не пам'ятаю що тоді читав. Для сильних гравців: я свого часу ріс на книгах, в яких про коментують власні партії. Купляв ці книги у Богацького Аркадія Михайловича на турнірах, коли приїжджав з Рівного у Київ. Кожна книга була святом - тато купляв мені їх після турніра і деколи я починав читати ще по дорозі додому. В основному це книги японських майстрів 80-х років - Рін Кайхо, Ісіда Йосіо, Кобаясі Коічі, Чо Чікун. У книгах є не лише технічні деталі та коментарі до партії, а й розповіді професіоналів про їхні тренування, повсякденне життя, ставлення до Го. Це надихало. Кожну книгу читав по декілька разів, почав приблизно на 1 дані і закінчив десь на 5 дані. Літературу рекомендую у паперовому вигляді і розставляти партії та діаграми на дошці.
6. хто з професійних сучасних/минулого гравців тобі подобається і чому?
Із гравців минулого люблю Шусаку за його надійну, глибоко збалансовану гру. Із сучасних люблю Shi Yue (Китай) і Kim Jiseok (Корея) за потужну техніку і здатність до локальної комбінаційної гри. Park Junghwan (Корея) сильний у всьому але у нього немає якоїсь однієї риси, яку можна було б назвати надпотужною. Ke Jie (Китай) схожий на нього, але в нього є одна найсильніша риса - здатність до позиційної боротьби, глобальних комбінацій. Ще люблю Jiang Weijie (Китай) за його прагнення до спрощення позиції.
7. як ти ставишся до перемоги Альфаго над Лі Седолем?
Ніяк не ставлюсь. Мені все рівно. Це історична подія, але не думаю, що вона щось суттєво змінить. Хоча скажу чесно, що вболівав за людину.
8. чи часто в тебе бували кризи росту та зневіра: чому і що допомагало?
Бувало багато разів так, що певний період результати значно погіршуються. Мабуть це нормально. Допомагає зробити перерву, відпочити - можливо навіть не грати 1-2 тижні. Результати роботи над собою часто проявляються з часом, не зразу.
9. як ти тренуєшся зараз (задачі, ігри, навчання з вчителем, аналіз, розгляд партій про, сілки часу в день/тиждень)?
Зараз я в основному дивлюся партії професіоналів ввечорі після роботи (1-2 години). На роботі заглядаю на сайт http://www.go4go.net/go/games/bydate- дивлюсь що цікавого зіграли, друкую партії. Коли є сили - розв'язую задачі. На вихідних додатково ще граю на тайджемі. Немає ніякої системи, займаюсь згідно із тим, що відчуваю як потрібне в даний конкретний момент. Можу і не займатись декілька днів. Це творчий процес.
10. які твої ґо-плани на майбутнє?
Найближчі плани - їду в Корею 12-го липня зіграти у спеціальному матчі проти 2 корейських про. Далі тренування з японськими про перед Го-конгресом у Санкт-Петербурзі. Далі командний чемпіонат Європи і Го-конгрес. У вересні - китайський турнір в Урумчі. Чим більше турнірів - тим краще :)
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Задачі

Повідомлення zivilizazia »

Артем писав: Зараз я в основному дивлюся партії професіоналів ввечорі після роботи (1-2 години). На роботі заглядаю на сайт http://www.go4go.net/go/games/bydate- дивлюсь що цікавого зіграли, друкую партії. Коли є сили - розв'язую задачі. На вихідних додатково ще граю на тайджемі. Немає ніякої системи, займаюсь згідно із тим, що відчуваю як потрібне в даний конкретний момент. Можу і не займатись декілька днів. Це творчий процес.
10. які твої ґо-плани на майбутнє?
Найближчі плани - їду в Корею 12-го липня зіграти у спеціальному матчі проти 2 корейських про. Далі тренування з японськими про перед Го-конгресом у Санкт-Петербурзі. Далі командний чемпіонат Європи і Го-конгрес. У вересні - китайський турнір в Урумчі. Чим більше турнірів - тим краще :)

дякую, Артем. успіхів тобі та наснаги. я також програміст. підтверждую, що дуже важко сидіти цілий день за компютером і думати стільки годин в день, а потім думати про го і тд. це перенавантаження. я не витримую. шкода, що з самого початку неіснує законодавста з навантаженням в 4-3 дні на тиждень, а не 5, для цієї професії, як, наприклад для фр вчителів -лише 35 год в тиждень з вихідною середою та шкільмими канікулами.

це інтерв'ю я перекладу та скомпоную і зроблю окремою темою.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Задачі

Повідомлення Артем »

Немає за що.

Прошу тільки при перепублікації чи переформатуванні не міняти нічого у тексті, який я писав, не перефразовувати нічого і навіть не виправляти граматичні помилки.
Як то кажуть, автентичний текст несе у собі "вібрації" його автора.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Задачі

Повідомлення zivilizazia »

Артем писав:Немає за що.

Прошу тільки при перепублікації чи переформатуванні не міняти нічого у тексті, який я писав, не перефразовувати нічого і навіть не виправляти граматичні помилки.
Як то кажуть, автентичний текст несе у собі "вібрації" його автора.

добре, я просто дала посилання, а переклад видалила.
DB123
Advanced Member
Повідомлень: 227
З нами з: 02 липня 2010, 14:27
Розряд: 3d
Звідки: киев

Re: Задачі

Повідомлення DB123 »

Артем ,дякую за вiдповiдi...а як шановне панство ставиться до пана Андрiя Кравця? Хлопець грав за звання про.(евро) то може задати Андрiю,питання?(iнтерв*ю) ?
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Задачі

Повідомлення zivilizazia »

про Кравця Андрія я вже спромоглася написати у Вікіпедії: https://uk.wikipedia.org/wiki/Андрій_Кр ... вець_у_го)

він пише на форумі? можна запитати його те саме:

1. чим тобі подобається гра ґо?

2. як ти приєднався до світу ґо та чому залишився? за якою методикою тренувався? чи не дуже важко було поєднувати ґо та навчання в школі, в унірситеті? чи подобалось тобі приймати участь в змачаннях, в т.ч. міжнародних і подорожувати?

3. які спортивні успіхи тобі самі дорогі та чим? яке місце займає в твоєму житті ґо зараз: чи є інші хобі, чи вплинула ця гра на вибір професії, чи багато в тебе друзів серед го-гравців? коли ти відчув, що ґо -це надовго?

4. яка твоя партія тобі сама краща і чому?

5. які ґо-книги ти порадив би для початківців та сильних гравців?

6. хто з професійних сучасних/минулого гравців тобі подобається і чому?

7. як ти ставишся до перемоги Альфаго над Лі Седолем?

8. чи часто в тебе бували кризи росту та зневіра: чому і що допомагало?

9. як ти тренуєшся зараз (задачі, ігри, навчання з вчителем, аналіз, розгляд партій про, скілки часу в день/тиждень)?

10. які твої ґо-плани на майбутнє?
DB123
Advanced Member
Повідомлень: 227
З нами з: 02 липня 2010, 14:27
Розряд: 3d
Звідки: киев

Re: Задачі

Повідомлення DB123 »

Артем також є у вікипедії... так будемо задавати ці ж самі питання чи як ? чи Андрій Кравець не в авторитеті(тобто не про) ? P.S Андрій Кравець читає форум.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Задачі

Повідомлення zivilizazia »

DB123 писав:Артем також є у вікипедії... так будемо задавати ці ж самі питання чи як ? чи Андрій Кравець не в авторитеті(тобто не про) ? P.S Андрій Кравець читає форум.
а Андрія в Вікі не було. це я його додала місяць тому. так що навряд чи можна сумніватися в тому, що я до нього добре ставлюсь.
не має приниження в тому, щоб задавати ті ж самі питання. у Вікі, наприклад, один формат для всіх: що, де, коли.
я їх і Марії послала. просто Андрій мені тут не попадався, як Артем, щоб можна було спитати безпосередньо. от і все.
Відповісти