Задачі

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Задачі

Повідомлення Артем »

Пропоную Вашій увазі 2 задачі.

Першу задачу я не зміг розв'язати. Хід чорних, вижити:
Зображення

Можливо є щось просте і я просто не побачив. Але мені здається, що задача не розв'язується.

Ну а друга задача просто щоб Вам не було сумно, що жодної задачі не виходить розв'язати :)
Хід чорних, вбити білу групу:
Зображення

P.S. Для тих, хто бажає поділитись розв'язком (ну і перевірити його правильність): правильний розв'язок - це не 1 хід, а комбінація найсильніших ходів за обидві сторони, яка приводить до успіху. Ну а якщо є час і натхнення - то демонстрація усіх суттєвих варіантів, які містить задача. Прикріпляйте розв'язки у вигляді вкладень до Вашого допису, щоб іншим користувачам було теж цікаво - щоб не було ситуації, коли вони щойно побачили задачу і тут же бачать розв'язок на картинці нижче. Для того, щоб зображувати позиції, можете користуватись online sgf-редактором: http://eidogo.com/#blank.

Успіхів.
Аватар користувача
Gelya
Advanced Member
Повідомлень: 302
З нами з: 09 грудня 2009, 18:50
Розряд: 3d
Звідки: Харків

Re: Задачі

Повідомлення Gelya »

В первой задаче по идее должен быть камень в O5.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Задачі

Повідомлення zivilizazia »

Gelya писав:В первой задаче по идее должен быть камень в O5.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Задачі

Повідомлення Артем »

Рішення невірне. 6 можна зіграти в 9 і тоді чорні вмирають.
Gelya писав:В первой задаче по идее должен быть камень в O5.
Так, мені вже казали. Якщо є камінь в О5 - тоді задача звісно розв'язується, доволі легко. Але в моїй версії задачі каменя там немає, я впевнений. Думаю це помилка в книжці.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Задачі

Повідомлення zivilizazia »

Артем писав:
Рішення невірне. 6 можна зіграти в 9 і тоді чорні вмирають.
Gelya писав:В первой задаче по идее должен быть камень в O5.
Так, мені вже казали. Якщо є камінь в О5 - тоді задача звісно розв'язується, доволі легко. Але в моїй версії задачі каменя там немає, я впевнений. Думаю це помилка в книжці.
Артем, не пропадай, будь ласка, хоч ти. напиші ще такі задачі, якщо є. гарного тижня.
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Задачі

Повідомлення Артем »

Це була разова акція :) . Просто була задача, яку не міг розв'язати.
Усі, хто хочуть розв'язувати задачі - знайдуть можливість. В наші дні є як друковані книги з задачами, так і інтернет, де їх більше, ніж треба.
А розважати читачів форума - не моя робота.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Задачі

Повідомлення zivilizazia »

Артем писав:Це була разова акція :) . Просто була задача, яку не міг розв'язати.
Усі, хто хочуть розв'язувати задачі - знайдуть можливість. В наші дні є як друковані книги з задачами, так і інтернет, де їх більше, ніж треба.
А розважати читачів форума - не моя робота.
не так однозначно і вузько. я не підтримую. го і є розвага, правда? ти ж не живеш за рахунок го? значить, розважаєшся. сам чи з іншими - справа розвитку та вподобання.

одноразова, так одноразова :). просто без твого пояснення не зовсім було зрозуміло. але мені здається, що підтримка інших - не розважання, а саме підтримка. показ того, що навіть на твому рівні вирішують задачі звертаються за допомогою, а не соромляться -не розважання, а ознака сили, яка надихає. це виховання та підтримка правильною позицією.

Артем, а можна взяти в тебе інтерв ю про тебе та го? десь 10 запитань у письмовій формі?
Аватар користувача
Dale_Knighterrant
Advanced Member
Повідомлень: 93
З нами з: 11 червня 2016, 19:51
Розряд: 20k
Звідки: Украина, Одесса
Контактна інформація:

Re: Задачі

Повідомлення Dale_Knighterrant »

zivilizazia писав:Артем, а можна взяти в тебе інтерв ю про тебе та го? десь 10 запитань у письмовій формі?
Я надеюсь что если это интервью появиться, то или само интервью или ссылку на него можно будет найти на этом форуме? А то очень бы хотелось почитать - ведь мысли 7 дана на предложенную тему это всегда интересно (особенно для таких новичков как я)! :)
С уважением, Карпов Андрей
Артем
Advanced Member
Повідомлень: 365
З нами з: 04 вересня 2007, 08:33
Розряд: 2p

Re: Задачі

Повідомлення Артем »

Ну гаразд, може я якось занадто категорично написав :) . Хотів просто донести, що я не переслідував якусь іншу мету, окрім як порадитись з приводу задачі. Допомагати іншим людям в підвищенні рівня розуміння гри - справа складна, і мені подобається це робити лише ситуативно - коли людина питає про якусь конкретну позицію, яку вона дослідила сама і їй потрібен ще погляд зі сторони, щоб побачити щось нове. Коли люди працюють над собою самі - тоді й приємно їм щось пояснювати, але таке буває не часто.

Інтерв'ю можна.
zivilizazia
Advanced Member
Повідомлень: 300
З нами з: 09 серпня 2015, 17:45

Re: Задачі

Повідомлення zivilizazia »

Артем писав:Ну гаразд, може я якось занадто категорично написав :) . Хотів просто донести, що я не переслідував якусь іншу мету, окрім як порадитись з приводу задачі. Допомагати іншим людям в підвищенні рівня розуміння гри - справа складна, і мені подобається це робити лише ситуативно - коли людина питає про якусь конкретну позицію, яку вона дослідила сама і їй потрібен ще погляд зі сторони, щоб побачити щось нове. Коли люди працюють над собою самі - тоді й приємно їм щось пояснювати, але таке буває не часто.

Інтерв'ю можна.
Артем, дякую. ми хочемо знати:

1. чим тобі подобається гра ґо?

2. як ти приєднався до світу ґо та чому залишився? за якою методикою тренувався? чи не дуже важко було поєднувати ґо та навчання в школі, в унірситеті? чи подобалось тобі приймати участь в змачаннях, в т.ч. міжнародних і подорожувати?

3. які спортивні успіхи тобі самі дорогі та чим? яке місце займає в твоєму житті ґо зараз: чи є інші хобі, чи вплинула ця гра на вибір професії, чи багато в тебе друзів серед го-гравців? коли ти відчув, що ґо -це надовго?

4. яка твоя партія тобі сама краща і чому?

5. які ґо-книги ти порадив би для початківців та сильних гравців?

6. хто з професійних сучасних/минулого гравців тобі подобається і чому?

7. як ти ставишся до перемоги Альфаго над Лі Седолем?

8. чи часто в тебе бували кризи росту та зневіра: чому і що допомагало?

9. як ти тренуєшся зараз (задачі, ігри, навчання з вчителем, аналіз, розгляд партій про, сілки часу в день/тиждень)?

10. які твої ґо-плани на майбутнє?
Відповісти