Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Якщо Ви не знаєте, в який розділ писати, пишіть сюди!
Аватар користувача
kandidat
Advanced Member
Повідомлень: 1048
З нами з: 07 грудня 2006, 09:23

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення kandidat »

"Тэнгу и Тенген": Надо ли говорить «спасибо» в конце партии?
Некто Тенген, заскучав на своем сайте из-за того, что его никто не читает, ринулся в наше мирное сообщество, чтобы начать какие-то ненужные дискуссии на неинтересные темы.
Tengen
Пользователь
Повідомлень: 18
З нами з: 24 січня 2014, 19:08
Розряд: 5k
Звідки: Санкт-Петербург
Контактна інформація:

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення Tengen »

kandidat писав:Некто Тенген, заскучав на своем сайте из-за того, что его никто не читает, ринулся в наше мирное сообщество, чтобы начать какие-то ненужные дискуссии на неинтересные темы.
Даже я не сказал бы лучше. Но попсиховать на эту тему лучше в личной переписке
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення Небайдужий »

Людина явно страждає від неробства... :whistling:

to Tengen: Сходіть краще на барикади і принесіть комусь (тим, чи іншим, в залежності від ваших симпатій) гарячого чаю і бутерброди. То хоч якась користь буде людям від вашого "коптіння неба". А то на вулиці доля суспільства вирішується, а ви тут якісь нікчемні "як ніби розумні" розмови розводите.

PS Вибачаюсь, не побачив, що це людина з Санкт-Петербургу. Ну тоді йому все можна пробачити. Чай охолоне, доки він довезе його з такої далечини. :)
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Tengen
Пользователь
Повідомлень: 18
З нами з: 24 січня 2014, 19:08
Розряд: 5k
Звідки: Санкт-Петербург
Контактна інформація:

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення Tengen »

Я на свои баррикады уже отходил. И не без моей помощи у нас в России не было такого бардака, какой вы там у себя развели
Аватар користувача
Shedal
Advanced Member
Повідомлень: 667
З нами з: 16 вересня 2005, 20:11

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення Shedal »

Вы на чьей стороне отходили, простите? Не на стороне ли правительства?
Mexanic
Advanced Member
Повідомлень: 180
З нами з: 09 червня 2011, 19:09
Розряд: 7k
Звідки: Украина, Одесса
Контактна інформація:

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення Mexanic »

Tengen писав:Я на свои баррикады уже отходил. И не без моей помощи у нас в России не было такого бардака, какой вы там у себя развели
Разрешите уточнить, что Вы подразумеваете под словом "бардак":
- народные восстания
или
- беззаконие власти, коррупцию и оббирание простого народа?
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4834
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення Небайдужий »

Пропоную припинити ці неконструктивні розмови.
Людина просто займається "легким тролінгом", так як він нудиться від неробства. Так що, не варто навіть вести цю розмову.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
abogar
Новичок
Повідомлень: 8
З нами з: 07 листопада 2015, 12:40

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення abogar »

а вообще по этикету в го есть какой нибудь свод правил?
Аватар користувача
December
Advanced Member
Повідомлень: 2165
З нами з: 11 квітня 2008, 14:31
Розряд: 5k
Звідки: Київ

Re: Хорошо бы, чтобы все это знали :)

Повідомлення December »

В глубинном историческо-духовном аспекте, пожалуй, следует искать в азиатских исторических хрониках, жизнеописаниях и т.п.
А если говорить о современной турнирной практике, то, вот, например, выдержки из правил проведения соревнований по го в Украине.
3.4 Основні правила поведінки учасників змагання.
Кожен учасник зобов'язаний додержувати дисципліни змагання, а саме:
а) шанобливо відноситися до супротивників і суддів;
б) знати і виконувати всі Правила, Положення і регламент змагання, правила внутрішнього розпорядку;
в) вчасно прибувати на гру і доводити змагання до кінця;
г) акуратно записувати партію і переключати годинник, не користаючись для цього чиєюсь допомогою (за винятком, випадків, коли є призначені на партію судді для запису партії і переключення годинника);
д) підкорятися рішенням судді.
Усі особи, які знаходяться в ігровому приміщенні та поблизу нього повинні дотримуватись тишини. Мобільні телефони потрібно вимкнути або перевести в режим «без звуку».
Поведінка гравців.
Учасники повинні грати в усіх турах змагання. Пропускати тури можна тільки у виняткових обставинах (серйозна медична проблема, підтверджена довідкою лікаря, або смерть члена сім'ї ). В масових турнірах, направлених на популяризацію гри, допускається пропуск турів, але за умови завчасного повідомлення суддівській колегії про намір пропуску туру. В будь-якому випадку, учасникам, які стартують в змаганнях у верхній групі (при використанні системи проведення змагань Макмагон (модифікованої швейцарської системи)), заборона на пропуск турів залишається в силі на всіх офіційних змаганнях.
До гравців, які порушили вказані вище вимоги і, без дозволу головного судді, пропустили тур, застосовуються дисциплінарні санкції (для учасників верхньої групи - заборона стартувати в верхній групі в найближчих змаганнях, в яких буде заявлений гравець; для решти учасників – санкції, які передбачив оргкомітет в положенні про змагання). Ці вимоги продиктовані метою забезпечення чесної спортивної конкуренції при визначенні призових місць.
Під час гри гравці не повинні відволікати увагу інших учасників змагань, створюючи шум при черговому ході (гучно ставити камінь на дошку), коментуючи ходи, роблячи некоректні ходи, лаючись, відволікаючи увагу інших переміщенням чогось на столі або гучно перебираючи камені в чаші.
Протягом своєї гри гравцям заборонено досліджувати цю гру на іншій дошці або використовувати для цього будь-які книги, журнали, довідники чи технічні засоби (комп’ютери та т.п.). Також заборонено брати поради у інших гравців. Натяки, попередження або зауваження сторонніх осіб гравець повинен рішуче припиняти; за жодних обставин гравець не повинен давати можливості залучення його до обговорення його гри. Дозволяється тільки консультація з суддею з приводу правил. Дозволяється також користуватись бланками для запису гри («кіфу») при умові, що усі записи в них зроблені під час гри і не містять діаграм, за допомогою яких можна аналізувати гру.
Запис ходів здійснюється тільки після завершення ходу.
Учасникам забороняється перешкоджати нормальному плину гри, заважати своєму супротивнику і, у тому числі, коментувати ходи, як свої, так і супротивника, ховати зняті з дошки камені.
Поведінка глядачів.
Глядачам заборонено впливати на гру будь-якими засобами (гучними коментарями, мовою жестів, використовуючи іншу дошку чи технічні засоби (комп’ютери та т.п.)
Учасникам змагань і глядачам забороняється відволікати, турбувати або заважати гравцям будь-якими засобами; забороняється впливати на гру натяками, попередженнями або зауваженнями.
Під час гри глядачам не можна створювати тисняву навколо ігрового місця, щоб не заважати гравцям.
Якщо глядач помітив порушення правил, то він може сповістити про це суддю, але в жодному разі не гравців. Також заборонено попереджати гравця, що він забув натиснути кнопку годинника.
Санкції
До гравців або глядачів, які порушують правила, можуть застосовуватись санкції. Санкція – це крайній засіб, і потрібно, щоб суддя ретельно зважив причини (недостатньо добре організований турнір, незнання правил, або індивідуальні особливості гравців та глядачів). Тому судді повинні бути дуже обережними перед прийняттям рішень суддівської колегії стосовно обману або неспортивної поведінки. Тільки одна з наступних відповідних санкцій може бути застосована:
- Порада (суддя пояснює правила поведінки і з того часу потрібно, щоб гравці і глядачі дотримувались поради).
- Попередження (суддя може оголосити попередження одному або обом гравцям; якщо гравець отримує більше двох попереджень в одній грі, то рефері накладає ігрову штрафну санкцію – зараховується програш).
- Ігровий Штраф (суддя, в якості штрафу, може оголосити одному або обом гравцям програш).
- Інші санкції (Санкції по мірі строгості такі: зменшення ліміту часу, видалення з туру, видалення з турніру, заборона у входженні до супер-групи в майбутньому турнірі, зниження рейтингу).
5.3 Особливості проходження гри під час змагань (Ігровий протокол).
Початок кожного туру встановлюється положенням про змаганням, але головний суддя, при потребі, може вносити зміни до розкладу турів.
На початку гри розподіляється колір між суперниками. Це може відбуватись програмними засобами, рішенням судді (мотивованим балансом кольорів для кожного гравця на протязі змагань), або за допомогою розіграшу кольору («нігірі») між гравцями. При розіграші кольору старший гравець (за віком, а при однаковому віці за силою гри (рейтингом), бере в жменю з чаші, не дивлячись, деяку кількість білих каменів. Супротивник повинен відгадати паритет (парна – непарна кількість ) білих каменів. Для запобігання непорозумінь пов’язаних з правильно чи неправильно почутою відповіддю, відповідь по паритету надається чорними каменями (парна – 2 камені, непарна – 1 камінь). Після цього викладаються із жмені білі камені і перевіряється паритет. Якщо паритет відгадано правильно, то супротивник, який відгадував паритет, бере для гри чорні, в противному випадку старший гравець бере для гри чорні камені. Можливо також використання вільного нігірі, коли гравець, якому дісталось право вибору кольору при визначенні паритету, вибирає самостійно які камені взяти для гри (чорні чи білі).
Ходом вважається зіграний хід (виставлений на дошку камінь) або «пас» (відмова від гри). При виконанні ходу камінь ставлять якнайближче до того пункту, на який камінь було заплановано поставити. Як тільки камінь доторкається до дошки, то уже не можна змінити його розміщення (допускається тільки поправити його, якщо камінь виставлено не точно на призначений пункт). Після цього гравець повинен відпустити камінь і зняти захоплені в полон чужі камені (якщо такі були). Хід завершується натисканням на кнопку годинника тією ж рукою, якою зроблено хід. Після запуску таймера противника кнопку годинника потрібно відпустити. Як тільки хід зафіксовано, то змінити його не можна навіть з дозволу суперника. Якщо гравець довго тримає руку з каменем над дошкою, то це вважається перешкодою для суперника і може бути зроблене зауваження.
Полонені камені потрібно розмішувати так, щоб їх було добре видно противнику на протязі усієї гри (наприклад в кришках від чаш для каменів).
Всі ходи, включаючи нейтральні пункти, повинні бути зіграні по черзі з дотриманням правил контролю часу.
Під час гри ніхто, крім гравців, які грають за цією дошкою, і судді, не мають права доторкатись до каменів та дошки. Це стосується і відкладеної гри, якщо гра відкладена на короткий період.
Гра зупиняється і вважається закінченою після двох послідовних «пасів» кожним з суперників (тобто коли не залишилось вигідних ходів). Годинник в цьому випадку зупиняють, ще раз перевіряють наявність вигідних ходів і статус груп, що знаходяться в обмеженому просторі на чужій території, і далі запускають годинник і роблять тільки ходи по заповненню нейтральних пунктів (пунктів, які не можуть принести додаткової території жодному з суперників) і не знімаючи більше камені Ко, заставляють біля них даме. Якщо ж після послідовних пасів і зупинки часу виявиться, що ще є вигідні ходи і «паси» зроблено передчасно, то кожному з гравців на годинниках виставляють по одній хвилині, годинники запускають і, дотримуючись черговості, дограють вигідні ходи. Якщо один із суперників після першого пасу побачив вигідні ходи, то можна не зупиняти годинник і догравати гру.
Гравець може достроково заявити про свій програш, кажучи «я здаюсь» або ставлячи одночасно на дошку два камені і зупинивши годинник.
Під час підрахунку території для визначення результату гри у чорних з результату очок території віднімається величина комі (компенсації за право першого ходу), яка вказана в положенні про змагання.
Якщо обидва гравці не з’явились на гру до завершення основного часу, то обом зараховується поразка.
5.5 Нестандартні ситуації.
В усіх нестандартних ситуаціях рішення повинен приймати суддя.
Якщо гравці починають гру з неправильного кольору або гандикапу, і це помічено до завершення четвертого ходу, то гру починають заново. Якщо помилка помічається пізніше, то гра продовжується і жеребкування змінюється, щоб відтворити фактичні кольори або використовуваний гандикап.
Якщо позиція тільки що зіграного каменя неясна, то гравець може попросити, щоб супротивник помістив камінь однозначно.
Якщо гравець зробив неправильний хід, і це помічено в межах трьох ходів, то гру повертають до ходу, який безпосередньо передує неправильному ходу, і продовжують; якщо пізніше – то продовжують гру (ситуація вважається заграною). Рефері може дозволити корегування часу. В будь-якому випадку гравцю, який зробив неправильний хід робиться зауваження (зауваження в деяких змаганнях можуть бути обмежені по кількості, при перевищення якої гравцю зараховується поразка).
У випадку випадкового руйнування позиції на дошці, або відстрочена партія була записана з помилками і гравці не можуть правильно відновити позицію, то суддя може прийняти наступні рішення:
- виправити позицію на власний розсуд, виходячи з міркувань логічного ходу гри;
- продовжити гру з тої позиції, яка є на дошці на даний момент;
- переглянути гру по запису партії і відновити гру з того ходу, до якого обидва суперники визнають позицію дійсною;
- зарахувати поразку гравцю, який зруйнував позицію;
- відмінити гру і почати заново зі зменшеними межами часу.
Якщо гравець сумнівається чи буде його намічений хід повтором позиції (що заборонено правилами гри), то він може запитати про це у суперника до виконання свого ходу.
Якщо помічено, що годинники були виставлені невірно, то ця помилка може бути виправлена в будь-який момент гри, так як це може бути доведено і виставка годинників перед змаганнями є функцією суддівської колегії (оргкомітету).
Якщо під час гри один або більше каменів були зміщені, добавлені або зникли і гра продовжувалась, то після виявлення такого факту під наглядом судді відбувається відновлення позиції по бланку запису партії або за взаємною згодою суперників до того стану, коли ще не було незаконних змін на дошці. У разі, коли неможливо відновити позицію до узгодженого стану, то суддя може призначити нову гру з часом, що залишився на годиннику, або ситуація передається на розгляд апеляційного комітету. Апеляційний комітет може прийняти рішення, яке найбільше задовольнить інтереси усіх сторін (продовження гри з тої позиції, що є на дошці (без відновлення); продовження гри з відновленої позиції, на яку погоджуються обидва гравці; призначення нової гри на час, що залишився; призначення виграшу одному з гравців; призначення нічиєї).
Есть ещё этика при проведении командных и парных соревнований.
Плюс требуется доработка в разрезе использования электронных устройств на турнирах - время не стоит на месте.
Відповісти