Вечірні заняття Го з Артемом Качановським

Если Вы не знаете, в какой раздел писать, то пишите сюда!
Артем
Advanced Member
Сообщения: 315
Зарегистрирован: 04 сен 2007, 08:33
Разряд: 2p

Вечірні заняття Го з Артемом Качановським

Сообщение Артем » 07 окт 2020, 16:46

Дозвольте представити Го-спільноті України проект, який я маю бажання реалізувати.

Більшість гравців Го з України мене добре знає, але для тих хто не знає - мене звуть Артем Качановський. Мій розряд - 2-й професійний дан Європейської Федерації Го. Ось мій профіль: https://eurogofed.org/pros/kachanovskyi.html

Спочатку коротко про те, що являє собою проект:
- вечірні групові заняття онлайн (двічі на тиждень з 21:00 до 22:00)
- структура заняття:
1. Декілька задач різного рівня для учасників, на розв'язання - 4-5 хвилин
2. Розбір запропонованих задач
3. Розбір партії одного з учасників, або розбір будь-яких інших питань
4. Розбір партії азіатських про, або я показую свою власну партію
- ціна питання - 100 гривень за заняття
- рекомендований рівень гри - 5 кю

Тепер детальніше.

Вже досить довгий час я займаюся з групою найсильніших дітей з Києва. Спочатку ми займалися очно, після приходу вірусу - онлайн. Після того, як у дітей почалися заняття в школі, займатися вдень стало практично неможливо - з огляду на те, що вдень я вільний лише у короткий проміжок часу, а у кожної дитини заняття у школі завершуються у різний час. Так ми прийшли до формату, який є ідентичний описаному вище - вечірні заняття.

Ще коли ми займалися очно з дітьми, у мене виникла ідея: а може зробити очні заняття у Києві для усіх охочих, не лише для дітей? Щось на зразок публічної лекції. Але тоді мене зупинило надто багато перепон, а головне - відсутність приміщення для занять.

Зараз на карантині практично уся діяльність відбувається онлайн. Турнірів мало, і виникла необхідність заробляти гроші. Моя мрія - бути незалежним від заробітків, які я отримую з турнірних призових коштів. Стандартний шлях - викладати Го іноземцям. Так можна отримувати приблизно 30 євро за годину індивідуального заняття. Але нещодавно я згадав про свою ідею групових занять в Україні, відкритих для усіх охочих - і вирішив спробувати.

Отож, моя задумка - встановити таку ціну, за яку наші українські гравці будуть зацікавлені у тому, щоб долучитися до заняття зі мною. І, відповідно, зробити заняття масовими (наскільки це можливо). А я зі свого боку прикладу максимум зусиль для того, щоб заняття були цікавими та корисними для слухачів.

Форма заняття є вільною. Схема заняття, яку я дав вище - це приблизно та схема, яку я застосовую у заняттях з дітьми. Я схильний до того, щоб структура заняття була гнучною. Наприклад, якщо у слухачів виникає багато запитань на тему якогось джосекі - ми можемо розбирати це джосекі, і забути про усе інше. Але якщо питань немає, і ніхто не запропонує свою партію для розбору - завжди є партії про, за якими я регулярно слідкую, і в яких завжди є чому повчитися.

Вечірнє заняття буде не надто напруженим. Щоб потім можна було нормально спати :)

Колись я був на турнірі у Японії, і мені показали відео з тренування японських про приблизно 80-х років. Гравці збиралися ввечорі у домі вчителя, і сиділи навколо дошки для гри в Го: разом розбирали свої партії, або партії інших гравців, обговорювали варіанти. Вчитель брав на себе роль лідера, але усі інші також висловлювали свої думки. Я б хотів, щоб наші заняття були чимось схожим. Для мене є дуже цінним, щоб слухачі приймали участь у обговоренні, пропонували свої партії для розбору, ставили питання, пропонували свої власні варіанти. Звичайно, я можу й сам щось розповідати годину. Але моя мрія - це заняття із діалогом, обговоренням. Діалог робить заняття максимально ефективним.

З якого Ви міста, та навіть з України Ви чи ні - для мене значення не має. Я викладатиму українською мовою, Ви можете звертатися також російською чи англійською. Якщо Ви розумієте мову, маєте можливість оплатити заняття, якщо Вам зі мною цікаво і корисно - мене навіть не хвилює, який у Вас рівень гри. Проте, зауважу, що рекомендований рівень гри - 5 кю і сильніше. Якщо нас стане вже аж дуже багато, то ми зможемо розбитися, наприклад, на дві групи по рівню гри (наприклад, до 5 кю, і 5 кю +). Але давайте спершу подивимося, чи будуть хоч якісь бажаючі.

Сильним гравцям має бути теж цікаво. У групі дітей в мене є Всеволод Овсієнко (рівень гри - 3-4 дан). І повірте, він як ніхто інший насолоджується заняттям. Я думаю, що навіть для гравців рівня 5-6 дана такий вечірній релакс можете бути цікавим проводженням часу.

На даний момент є вже декілька онлайн-шкіл, у яких можна вивчати Го. Але у всіх мова викладання - англійська. І ціна, відповідно, європейська. Я хочу почати із вечірніх занять, відкритих для усіх охочих. Якщо нас стане багато, і буде таке бажання - ми можемо розвивати проект. Наприклад, можна створити онлайн-лігу, або проводити раз на місяць турнір вихідного дня. Також можна створити сторінку у фейсбуці, або навіть сайт. Але це окремі речі, і вони будуть можливі, якщо буде масовість.

Хочу звернути увагу (особливо батьків дітей, та тренерів) на те, що дані заняття не є достатніми для повної реалізації людини як гравця в Го. Головне - це індивідуальна робота над собою: грати партії, розбирати їх, розв'язувати задачі. Хочу, щоб ні в кого не виникало ніяких ілюзій. Ці заняття - це додатковий імпульс для розвитку, можливо для когось просто цікаве та приємне проводження часу. Ніщо не замінить індивідуальної роботи над собою, а також звичайних занять із тренером та друзями. Також у даних заняттях буде своя специфіка - не один учасник. Це не дасть мені змогу приділити повну увагу якомусь одному гравцю.

Заняття буде проводитися у вигляді відеоконференції (skype), плюс усі варіанти будемо розбирати на кгс. Відповідно, кожен із слухачів зможе долучитися до обговорення, ставити питання, чи коментувати щось.

Нам потрібна буде платформа, у якій ми зможемо робити опитування на зразок "хто буде завтра на занятті". Скоріше за все, це буде та сама група в скайпі.

Я пропоную займатися двічі на тиждень - понеділок і четвер.

Будемо починати займатися щойно нас назбирається хоча б 5 чоловік. Так само і заняття будуть проводитися якщо є хоча б 5 слухачів. Кількість охочих будемо з'ясовувати за день до заняття. Можливо, вже 12 жовтня буде перше заняття - якщо буде достатня кількість охочих.

З приводу оплати. Я буду вести онлайн-журнал відвідувань, у якому я буду відмічати хто був на яких заняттях. На початку кожного місяця ми будемо рахувати хто скільки занять відвідав - і будете перераховувати мені кошти із розрахунку 100 гривень за заняття.

Якщо хтось сумнівається, потрібно це йому чи ні - завжди можна долучитися на 1 заняття, і якщо не йде - то оплатити лише це заняття, й далі не приходити. Також якщо наша справа таки почнеться, то можна буде долучитися будь-коли у майбутньому. Так, само як і перестати відвідувати заняття - усе добровільно, оплата буде за кількість відвіданих занять.

Я буду намагатися тримати Го-спільноту у курсі того, як йде проект.

Якщо хтось бажає долучитися, ось мої контакти:
- номер телефону: +38(050)435-62-73
- за номером телефону є telegram, viber
- facebook: https://www.facebook.com/artem.kachanovskyi
- email: kachanovskyi.artem@gmail.com
- skype: artem9212

Вказуйте своє ім'я, рівень гри, Ваші контакти. Якщо є побажання по часу чи днях проведення змагань - можете також про це казати. І взагалі, не соромтеся питати, якщо щось не зрозуміло, або звертатися із пропозиціями.

Ввечорі можна зробити собі чаю, зручно вмоститися перед екраном комп'ютера, і провести час цікаво та з користю - послухати про улюблену гру. Задати питання про джосекі, в якому вчора помер на початку партії на кгс, обговорити партію про. Або навіть запропонувати власну партію для розбору.

Прохання поширити інформацію.

Артем
Advanced Member
Сообщения: 315
Зарегистрирован: 04 сен 2007, 08:33
Разряд: 2p

Re: Вечірні заняття Го з Артемом Качановським

Сообщение Артем » 07 окт 2020, 17:21

За бажанням можна також зареєструватися тут на форумі у відповідній темі: viewtopic.php?f=37&t=24349#p96776

Артем
Advanced Member
Сообщения: 315
Зарегистрирован: 04 сен 2007, 08:33
Разряд: 2p

Re: Вечірні заняття Го з Артемом Качановським

Сообщение Артем » 07 окт 2020, 22:48

Список бажаючих (буде оновлюватися):
1. Олег Почигайло, 5кю, Івано-Франківськ
2. Zuzana Králiková, 3кю, Кошице (Словаччина)
3. Світлана Тарасенко, 4кю, Київ
4. Тетяна Жабчик Шуто, 2дан, Париж (Франція)
5. Єгор Мясной, 9кю, Харків
6. Кирило Веденський, 3кю, Київ
7. Ніка Петрашевська, 1кю, Київ
8. Юлія Туровська, 5кю, Київ
9. Олександр Гілязов, 2дан, Харків
10. Валерій Ліверінов, 2кю, Одеса
11. Михайло Качановський, 4дан, Рівне
12. Володимир Качановський, 7кю, Рівне
13. Данило Петрик, 8кю, Київ
14. Антон Веденський, 5кю, Київ
15. Олександр Пшеничний, 5кю, Львів
16. Шанар, 10 кю, Львів
17. Василь Мирончук, 6 кю, Київ
18. Власенко Олександра, 9 кю, Київ
19. Холод Устин, 13 кю, Одеса
20. Нідодаєв Андрій, 15 кю, Херсон
Последний раз редактировалось Артем 15 дек 2020, 01:30, всего редактировалось 7 раз.

Артем
Advanced Member
Сообщения: 315
Зарегистрирован: 04 сен 2007, 08:33
Разряд: 2p

Re: Вечірні заняття Го з Артемом Качановським

Сообщение Артем » 12 окт 2020, 22:14

Перше заняття провели, було 11 учасників - явка, яка була для мене приємною несподіванкою.

Думаю, що заняття було цікаве для усіх.

Наступне заняття у четвер о 21:00. Якщо є бажання - долучайтеся!

Аватара пользователя
December
Advanced Member
Сообщения: 2141
Зарегистрирован: 11 апр 2008, 14:31
Разряд: 5k
Откуда: Київ

Re: Вечірні заняття Го з Артемом Качановським

Сообщение December » 13 окт 2020, 13:20

Так, було дуже цікаво. Дякуємо.

Артем
Advanced Member
Сообщения: 315
Зарегистрирован: 04 сен 2007, 08:33
Разряд: 2p

Re: Вечірні заняття Го з Артемом Качановським

Сообщение Артем » 08 ноя 2020, 00:16

Поділюся із вами статистикою проекту з часу початку його роботи.

Мінімальна кількість слухачів: 4
Максимальна кількість слухачів: 11

Зазвичай приходить десь 7-8 людей.

Мінімальний рівень гри: 9 кю
Максимальний рівень гри: 2 дан

Серед слухачів є як діти, так і дорослі.

Проект живий, і буде жити доти, доки виконуються 2 умови:
- у мене є ентузіазм і можливість
- є люди, які зацікавлені слухати

Поки ще обидві умови виконуються.

Відгуки поки що позитивні.

У кого є бажання - долучайтеся, двері відчинені.

Артем
Advanced Member
Сообщения: 315
Зарегистрирован: 04 сен 2007, 08:33
Разряд: 2p

Re: Вечірні заняття Го з Артемом Качановським

Сообщение Артем » 20 мар 2021, 19:21

Про всяк випадок напишу, що проект досі живий, і хто бажає - може приєднатися.

Нас стало менше, досить багато людей прийшло і пішло - відсіялися. Зараз залишилося до 10 чоловік, кому дійсно цікаво, і з ким цікаво працювати і мені. Це гравці рівня десь від 10 кю до 1 дана, як діти так і дорослі. На занятті зазвичай приблизно 5 учасників.