Програми для організації суддівства

... та інші програми з Го.
Відповісти
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Повідомлення Небайдужий »

Вийшла нова версія програми Крістофа Герлаха:

MacMahon 2.49
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Небайдужий »

Крістоф Герлах оновив свою програму до версії 3.0. ( http://www.cgerlach.de/go/macmahon.html )
Європейська Федерація Го рекомендує використовувати її для проведення турнірів та для оформлення результатів для Європейської бази даних.
Програма суттєво відрізняється від попередніх версій. Більше того, вона не підтримує попередній формат файлів турнірів. Є деякі цікаві доопрацювання. В якості позитиву відмічу можливість ранжирування гравців за рейтингом. Раніше рейтинги в програму вводились лише інформативно і для ранжирування не використовувались (використовувались лише ранги). При однакових рангах гравці розміщувались в таблиці за алфавітом. А зараз є можливість вибрати варіант ранжирування і, в тому числі, й за рейтингом.
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

Надо сказать, что это не обновлённая, а фактически новая программа: она написана на языке Java и может запускаться хоть на мобильном телефоне (кроме того, она может _импортировать_ данные из EDB на предмет выяснения рейтинга). В связи с этим возникает вопрос, в полной ли мере эта программа теперь удовлетворяет системе Корсака и есть ли необходимость сочинять что-то своё.
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Небайдужий »

Вийшла чергова версія програми Макмагон (MacMahon 3.3 http://www.cgerlach.de/go/macmahon.html ). Цікаво буде протестувати. :)
До речі, якби хто переклав на англійську або німецьку мову методи жеребкування за принципами Корсака, то він, я так думаю, міг би включити цей варіант як опцію в свою програму. Він пише на своєму сайті, що залюбки прийме побажання і критичні зауваження та доповнить програму необхідною функціональністю. Його програма базується на Java. Або запропонувати готову реалізацію алгоритму за принципами Корсака (на Java)
Ще важливий момент: він готовий підтримати будь-яку мову для інтерфейсу.Я так розумію, що для цього йому потрібно подати переклад усіх елементів інтерфейсу програми на тій мові, яку ми хочемо, щоб вона підтримувала. Програма уже підтримує англійську і італійську мови. Сподіваюсь, що за російський варіант будуть клопотати росіяни, а нам варто подати український варіант перекладу. Хто візьметься перекласти всі елементи інтерфейсу програми на українській мові?
Аватар користувача
Shedal
Advanced Member
Повідомлень: 667
З нами з: 16 вересня 2005, 20:11

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Shedal »

Я думаю, что нужно для начала написать Герлаху на почту и попросить прислать формат, в котором нужно будет ему отсылать переводы.
Кстати, для переводов (в том числе, совместных) советую использовать вот этот сервис от Гугла:
http://translate.google.com/toolkit/
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

Должен заметить, что включить "как опцию" метод Корсака трудновато: если Герлах писал свой код наиболее естественным для программиста способом, то такая "опция" будет означать переделку всего алгоритма (или его добавление). Детали я описывал. Можно Герлаху перевести мои новогодние экзерсисы. :-)
Аватар користувача
Небайдужий
Advanced Member
Повідомлень: 4835
З нами з: 01 січня 2007, 13:26
Розряд: 6k
Звідки: м. Рівне
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Небайдужий »

Тут мова йде не про переробку його алгоритму, а про доповнення опцією жеребкування не за його алгоритмом, а за нашим. Тобто, доповнення ще одним варіантом алгоритму жеребкування. Все решта нехай буде так, як він зробив. Було б добре, якби відпрацьований у нас алгоритм хтось зробив на Java і цей відкритий програмний код передати йому для доповнення до його програми, щоб він міг його включити в тіло своєї програми. Звичайно, якщо це можливо. Не знаю як при цьому буде здійснюватись стиковка...
Аватар користувача
Shedal
Advanced Member
Повідомлень: 667
З нами з: 16 вересня 2005, 20:11

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення Shedal »

Вот в стыковке и есть вся проблема. Ведь алгоритм из себя представляет не столько одну линейную программу, сколько набор сущностей-объектов, которые определённым образом между собой взаимодействуют. И эти сущности никак не стандартизированы, и поэтому во всех программах они разные.
По поводу стандартизации формата/протокола (т.е. способа стыковки) я писал здесь: viewtopic.php?p=76012#p76012
Если бы у Герлаха было реализовано что-то вроде этого, было бы намного проще. Кстати, именно поэтому я предлагал и в новой программе Дмитрия Королёва, при реализации GUI, сразу же начинать взаимодействие между пользовательским интерфейсом и алгоритмом именно вот таким вот способом. Тогда и чужие алогритмы можно будет подключать. Да и технологию обкатать не помешало бы.
Востаннє редагувалось 19 січня 2012, 17:37 користувачем Shedal, всього редагувалось 1 раз.
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

Коллега, я хотел написать примерно то же, но подумал, что это сложно и непонятно. :)
Если бы Герлах опубликовал исходники, то кто-то, может быть, и смог бы эту операцию проделать. А так я могу только показать свой код (метода Корсака) и описать, как он работает.
AlterEgo
Advanced Member
Повідомлень: 1650
З нами з: 06 січня 2007, 14:23
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Re: Програми для організації суддівства

Повідомлення AlterEgo »

Я закончил первую версию программы жеребьёвки по методу Корсака. Пока что она паркуется здесь: http://korolev.org.ua/autokorsak/
Впоследствии я, весьма вероятно, её немного усовершенствую, добавив несколько старых и новых идей. А пока прошу интересующихся потестировать, высказать свои соображения.
Відповісти